Almanya'da güneş enerjisi

Siyaset, Din ve Felsefe dışında kalan ciddi konularda makaleler, blog yazıları, videolar vb. materyaller paylaşarak fikir alışverişi yapıyoruz

Almanya'da güneş enerjisi

Mesajgönderen hardman » 19 Nis 2015 17:21

facebook
twitter
gplus

Resim

Alman güneş enerjisi sahaları, saatte 22 gigawat elektrik üreterek dünya rekoru kırdı. Bu değer, 20 nükleer enerji istasyonunun tam kapasiteyle ürettiği elektriğe eşit. Yenilenebilir doğa enerjsisi varken neden dünyamıza zarar veren nükleer enerji santrallerinden medet umuyoruz?

Biz nükleer santralin kavgasını yaparken adamlar çokta güzel enerji üretmişler. Ülkemiz Almanya'dan çok daha fazla güneş görüyor üstelik.
Kullanıcı avatarı
hardman

Re: Almanya'da güneş enerjisi

Mesajgönderen Sahra » 19 Nis 2015 17:27

facebook
twitter
gplus

+3333
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen bir adem » 19 Nis 2015 17:29

facebook
twitter
gplus

Kaynak rica edeceğim, zira bugüne.kadar okuduklarim güneş enerjisinin devede kulak kaldığını söyledi hep
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Mesajgönderen hardman » 19 Nis 2015 17:33

facebook
twitter
gplus

bir adem yazdı:Kaynak rica edeceğim, zira bugüne.kadar okuduklarim güneş enerjisinin devede kulak kaldığını söyledi hep

http://enerjienstitusu.com/tag/almanya-gunes-enerjisi/

O paylaşımı da Şevval Sam'ın facebook sayfasında gördüm.
Kullanıcı avatarı
hardman

Mesajgönderen Sahra » 19 Nis 2015 17:34

facebook
twitter
gplus

bir adem yazdı:Kaynak rica edeceğim, zira bugüne.kadar okuduklarim güneş enerjisinin devede kulak kaldığını söyledi hep

Şu an için öyle olsa bile yeterince üzerine düşülüp araştırma yapılırsa güçlü bir enerji kaynağı olacağını düşünüyorum. Gereken önem verilmiyor gibi.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Mecruh » 19 Nis 2015 17:40

facebook
twitter
gplus

Kapatsınlar 17 tane olan nükleer santrallerini inanalım Almanların samimiyetine.
حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ

Allah bize yeter, O ne güzel vekildir.
Kullanıcı avatarı
Mecruh

Mesajgönderen salihcyilmaz » 19 Nis 2015 17:44

facebook
twitter
gplus

Adamlar nukleer reaktorleri kapatiyorlar, çünkü dünya atom enerjisi kurumu bildiri yayinlayip reaktorlerin güncellenmesini ve teftise acilmasini istedi. Bu masrafa girmeyip, devlet tesvigi ile elektrik enerjisi ürettiriliyor insanlara. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta günes enerjisi güvenilir bir enerji kaynagi degildir. Zaten Almanlarin da boyle bir plani yok. Kendi reaktorlerini kapatip cevre ulkelerdeki reaktorlerden enerji satin aliyorlar.
It is a capital mistake to theorise before one has data. Insensibly one begins to twist facts to suit theories, instead of theories to suit facts.
salihcyilmaz

Mesajgönderen strider » 19 Nis 2015 17:53

facebook
twitter
gplus

Tamam mecruh gelmiş konu siyasete taşınabilir :)
Şaka bir yana ben nükleer santrallerin atom bombası sahibi olmak için yapılan kılıf olduğunu düşünüyorum.
Yoksa çok gereksiz, ABD bütün ay yüzeyini güneş panelleri ile kaplamayı düşünüyor, tartışıyor.
Güneş enerjisi şaka değil, gerçek. Bzim ülkemizde çok ciddi potansiyel var, bir sürü kel arazi var iç anadoluda...
Bir de üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkeyiz, dalgalardan elektrik enerjisi üretilebiliyor artık, bir araştırın derim...

Enerji meselesini sürekli nükleere bağlamanın iki nedeni var.
1) atom bombası
2) nükleer lobisi

Daha somada kömür madeni işletemeyen bir ülkede nükleer santral istemek ülkene de halkına da ihanettir.
Biz cahiliz, eğitimsiziz, beceriksiziz. Bunu bir tek Atatürk değiştirmeye çalıştı, o da onun ömrü ile sürdü. Ondan sonrası yalan...
Bu konuda çok üzgünüm, gerginim. Bunu göremeyenlere de görmek istemeyenlere de kızgınım.
Allah korusun Sinop ya da Akkuyu' da bir kaza olsa veya biri gelip orayı bombalasa (terör dahil) bittik ya, ülke diye birşey kalmaz...
bir de öyle stratejik iki noktayı seçmişler ki hiç boşluk kalmasın yani biri olmazsa diğeri götürsün bizi...
Bu nedir arkadaş ya, enerji enerji enerji... Vallahi avatar filmindeki işgalci, doğayı, insanları bi halta saymayan adamları izler gibiyim.
Kullanıcı avatarı
strider

Mesajgönderen Sahra » 19 Nis 2015 18:19

facebook
twitter
gplus

salihcyilmaz yazdı:Adamlar nukleer reaktorleri kapatiyorlar, çünkü dünya atom enerjisi kurumu bildiri yayinlayip reaktorlerin güncellenmesini ve teftise acilmasini istedi. Bu masrafa girmeyip, devlet tesvigi ile elektrik enerjisi ürettiriliyor insanlara. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta günes enerjisi güvenilir bir enerji kaynagi degildir. Zaten Almanlarin da boyle bir plani yok. Kendi reaktorlerini kapatip cevre ulkelerdeki reaktorlerden enerji satin aliyorlar.

Ne açıdan güvenilir değil güneş enerjisi?
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen salihcyilmaz » 19 Nis 2015 19:14

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:
Ne açıdan güvenilir değil güneş enerjisi?

Garantili bir üretim sağlamiyor + sanayi için yetersiz diye biliyorum.
It is a capital mistake to theorise before one has data. Insensibly one begins to twist facts to suit theories, instead of theories to suit facts.
salihcyilmaz

Sonraki

Dön Serbest Kürsü