muhibbi şiirleri

Siyaset, Din ve Felsefe dışında kalan ciddi konularda makaleler, blog yazıları, videolar vb. materyaller paylaşarak fikir alışverişi yapıyoruz

Re: möö şiirleri

Mesajgönderen _f.cap » 17 Ara 2015 01:37

facebook
twitter
gplus

Ne seni sevdiğini söyleyen kalabalığın hırıltıları, ne de çok iyi tanıdığını söyleyenlerin gürültüleri - bulunduğun duruma gerçekçi bi kıyak yapmaz. en yalın ifadelerle söyleyip kaçıyorum ;

- ilk fırsatta kaçtıkları egoları, çıkarları ve ilişkileri bizi sütbaşlı kurbanlar olarak gören insan kitleleri arasında, birinci dereceden akraba olan kişiler bile kıçımıza okkalı tekmelerinden en kan bağlısını atmak için kulaklarını dikip bekliyor bulunmaktalar. anlatmak istediğim şeyin özetiyse şu ( tamam anlatamadım doğru. ama bunun en kral sebebi şu an robot gibi hissediyor olmam. -suçlusensinmö- )

........

tap taze topraktan şehvetle fırlayan ağaçları düşün arkadaş!
yakamoz gören denizleri,
yıldızlara tutkun dağ zirvelerini.
kendisini bırakan yaprağı,
güneş görünce etekleri suya inen ay'ı
ve yalnız kaldığında -
havası kapalıysa gök yüzünü.
*
sokarım edebiyatına ya,
yalnızız ulan yalnız. kimsenin siklediği yok.
En'am - 50 قُل لاَّ أَقُولُ لَكُمْ عِندِي خَزَآئِنُ اللّهِ وَلا أَعْلَمُ الْغَيْبَ وَلا أَقُولُ لَكُمْ إِنِّي مَلَكٌ إِنْ أَتَّبِعُ إِلاَّ مَا يُوحَى إِلَيَّ قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الأَعْمَى وَالْبَصِيرُ أَفَلاَ تَتَفَكَّرُونَ
Resim
Kullanıcı avatarı
_f.cap

Mesajgönderen muhibbi » 17 Ara 2015 14:25

facebook
twitter
gplus

Zamanın içinde suzulurken kendimi bir anda zamanın dışında buluverdim
Farklı gozukuyordum, acayiptim, nasıl olurdu?
Bu an'da benim konuştuğum dili konuşan yoktu. Uzaktan sesler geliyor. Bütün söylenenleri anlıyorum.yanlarina gidiyorum onlarla konusmak istiyorum. Tepkisiz yüzüme bakıyorlar. Beni gördüklerinden varligimdan haberleri olup olmadigindan supheliyim.
Ne yaptıysam
Bu a'nın insanlariyla iletişime gecemedim. Iletisime gecememem bu an'daki farklı canlilarla iletişim kurmama neden oldu. kimse farkında değil ama bu an'da taşlar, kuşlar aklınıza gelebilecek her canlı konuşuyor.
Hepsi bir ağızdan bu a'nın insanlarının elinde köle olduklarını söylüyor. Karıncalar anlatıyor: bir günde milyarlarca karıncanın insanlar tarafından katledilgini söylüyorlar. Katledilen bu karıncaların geride bıraktıkları ailelerinin perişan olduklarını, anne karıncaların hayata kustuklerini, aşık karıncaların sabahlara kadar isyan edip ictiklerini söylediler ben karincalarla konusurken öteden beri su geldi. oda karıncaların soylediklerine katılıyor bir anda etrafım bir sürü canlıyla doldu martılar, midyeler, deniz yıldızları, deniz kestaneleri, karabataklar, kediler, köpekler, ağaçlar, karıncalar, taş bile yerinden kalkıp geldi. Anlatıyorlar bu a'nın zalim insanlarının yapıp ettiklerini.
Burası insan egemen bi an diyorlar.
Burada
üzüntü ve kaygılar çok farklı. Mesela burada denizyildizlarininda canlı olduğunu kimse bilmiyormus.
Martılar zorla animasyon işlerinde calistiriliyormus ve can guvenlikleri yokmuş, denize hergün insanların pislikleri temizlettiriliyormus, Sabah sekizden gece on ikiye kadar zorla calistiriliyormus.
Deniz laf arasında artık çok yaşandığını, yoruldugunu artık insanlardan biraz duyarlı olmalarını isteğini söylüyor... Dayanacak gücü kalmamış.
sözü deniz yıldızları alıyor:yakın akrabalarinin zorla alınıp insanların evlerinde alikonuldugunu,
Minik deniz yıldızların ağlayıp durduğunu anlatıyorlar. Burası gerçekten çok farklı bir yer.
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen _f.cap » 18 Ara 2015 01:28

facebook
twitter
gplus

Ben bikere, ilk okulda başladım resim çizmeye.
İlk başta sayfanın köşesine açılan yarım daireden güneş, pamuktan bulutlar ve kibrit çöpünden insanlardı ufkumu yansıtan objeler.
Objeler , en nihayetinde büyüdü - ve hayata atıldı.
burnu sürttü çöp adamların, bulutlar tekstil firmasında kapitalist marka babaları oldu,
güneş tam daire olup güneye göç etti.

yaşadığım gezegende oturduğum semtin en körpe mahallesinde bir tek balkon dahi gün yüzü görmez.
güzellik anlayışları da bu eksendedir.
Mesela geçenki bahçe yarışlarında komşunun çocuğu efsanevi unutkanlığıyla soldurduğu çiçeği sayesinde birinci oldu.

Bizim çiçeklerimiz soluktur evvela ;
kaldırım taşlarımız ve yaya geçitlerimiz yoktur.
Arabalarımızı biz taşır, tamir ettirmez öylece yolda kalırız.

Bazı hikayeler anlatırdı dedelerimiz biz daha çok küçükken ; insanların tenleri doygun ve parlak ,
kanlıymış.
çocuklar ağaçlardan meyve toplar, sapanla kuş avlarmış.
bizim buralarda kuş falan yok arkadaş.
Kuş cinsinden bildiğim bi kuzenim ebabil var.

Güneydeymiş hepsi.

bir zamanlar çok çalışıpta zengin olanlar besliyormuş rengarenk çiçek,böcek ve kuşları.
En'am - 50 قُل لاَّ أَقُولُ لَكُمْ عِندِي خَزَآئِنُ اللّهِ وَلا أَعْلَمُ الْغَيْبَ وَلا أَقُولُ لَكُمْ إِنِّي مَلَكٌ إِنْ أَتَّبِعُ إِلاَّ مَا يُوحَى إِلَيَّ قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الأَعْمَى وَالْبَصِيرُ أَفَلاَ تَتَفَكَّرُونَ
Resim
Kullanıcı avatarı
_f.cap

Mesajgönderen usescrt » 19 Ara 2015 02:01

facebook
twitter
gplus

Köpek havlamalariyla huzur dolardi gecesi
Yagmur yağınca başını yorganına gömerdi
Yalniz sigara nöbetlerinde selam verirdi penceresine
Yıldızlardan haber verir,alır
Yalniz o göğü cebine sigdirabilirdi
Deniz tek tutkusuydu
Yutardi dalga çarpınca suyu
Dilinde farklı tuz tadı
Gözünde farklı tuz tadı,
Eh biraz acı biraz tatlı
http://usescrt7.blogspot.com.tr

'' innâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn ''
Kullanıcı avatarı
usescrt

Mesajgönderen muhibbi » 19 Ara 2015 02:44

facebook
twitter
gplus

Yoklugumda yaban otları bitmiş
Yabancılar dolmuş bahceme
Hasta olmuş sevdiklerim
Artık canavarlar yasiyormus
Zeytin kavanozumda
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen usescrt » 19 Ara 2015 09:32

facebook
twitter
gplus

Abla kardeş el olmuş
Yetiş ya muhammed
Avuc toprak dar olmuş
Kardeşce paylasmak nerede

Bir zeytin kavanozu
Hapsolmaya razi kardeş
Yeter ki ver sen dozu
Sevgiyle ve şefkat ile
http://usescrt7.blogspot.com.tr

'' innâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn ''
Kullanıcı avatarı
usescrt

Mesajgönderen muhibbi » 19 Ara 2015 10:08

facebook
twitter
gplus

Sabahın erken saati
Vapurlar yanasiyor iskeleye
Inen yok
Arkalarına bakaraktan
Herkes gidiyor
Geride yalnız ben kalıyorum
El salliyorum arkalarindan
Neden bende gitmedim
Diye düşünüyorum
Buraya niçin gelmistim ki?
Diyorum
Neden hala buradayım
Yıllardır gelen yok
Bir ben var
Bir de ben var
Birde benden öte ben var
Toplamda üç kişiyiz
Bi gazete olsaydı iyiydi
Diger ben'ler bu gün biraz asabi
Uzak durmalı
Eve gitmek istiyorum
Nedersiniz ben'ler
"Olmaz" diyorlar
muhibbi

Re: muhibbi şiirleri

Mesajgönderen muhibbi » 21 Ara 2015 20:15

facebook
twitter
gplus

Görmek istediğin şeyi
İstediğin herşeyde görebilirsin
Keza bu duymak istediğin şeyler içinde geçerli
Ama gerçek olan,
senin algıladıklarından tamamen farklı olabilir
En son muhibbi tarafından 28 Şub 2017 10:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
muhibbi

Mesajgönderen Lawliet » 28 Ara 2015 11:43

facebook
twitter
gplus

Mehtap kadar güzel gözlerin,
Fakat için pis, ağu dolu sözlerin.
Güven olmaz kanmam sana.
Bir kez kandım, yaram çok derin.

:mrblue: :mrblue: :mrblue:
Bir iş ve oluştan boşalır boşalmaz yeni bir işe koyulup yorul. Ve yalnız rabbine yönelip doğrul. (İnşirah, 7-8)
Kullanıcı avatarı
Lawliet

Mesajgönderen muhibbi » 28 Şub 2017 10:56

facebook
twitter
gplus

Neye bağlandı ise insan
Oldu ahu perişan
Sırlandı, döndü devran
Oldu ona müptela
Işık görünmedi ona
Bırakamadı altını, gümüşü, bakırı
Ve daha birçok şeyi
Arafta kaldı sakaleyn
Kapı iki taraflı
Yol uzun
Iyi ve kötü
Her alemde mücadelede
Bırak kendini
Ikiligi bırak mücadeleyi bırak
Bir ol, birleş
Beyaz güç ol
"Söylemek kolay
Yapmak zor
Ama söylediğini yapmak
Hepsinden zor"
muhibbi

ÖncekiSonraki

Dön Serbest Kürsü