muhibbi şiirleri

Siyaset, Din ve Felsefe dışında kalan ciddi konularda makaleler, blog yazıları, videolar vb. materyaller paylaşarak fikir alışverişi yapıyoruz

Re: muhibbi şiirleri

Mesajgönderen muhibbi » 24 May 2017 21:37

facebook
twitter
gplus

Insan nefs terbiyesine başlamaya, eylemlemlerini kontrol etmeye karar verdigi an, mücadele başlamış demektir. Ama yalnızca karar vermek yeterli değil. Yozlasmis bahçesindeki zararlı, faydasız otları temizleyip gönül bahçesini mamur bir yer haline getirmeye ugrasirsirken, zararlı ve faydasız otları temizleyim derken o yabani otların içinde kaybolmuş veya buyuyememis iyi, faydalı fidanlarida, heyecanindan dolayi, farketmeden koparabiliyor. Amaç/gaye zararlı olanı temizlemekti. temizlik fikrine fanatiklesdiginden, kontrolsuz, başı boş tek yönlü düşünce yapısıyla hareket ettiginden bahcesindeki diger iyi/guzel, faydalı bütün canlılara zarar verebiliyor.taslari dikenleri ayiklayim verimli bi toprak elde edeyim derken yuzlerce karınca , solucan, bortu böceğide yersiz yurtsuz üstü açık bi şekilde ortada bırakabiliyor ehlilestirmeden düşüncesizce zarar verdiginin farkında dahi olmadan temizlik yaptiginin zanniyla önüne gelen herseyi, otu/çöpü faydali faydasız ayırt etmeden yolup atarak, gonul bahcesine güzelce temizlenmiş verimli bi bahçe gözüyle bakıp iyi ürünleri olacağı zanniyla mağrur olabiliyor.
Bahçe temizliği diyip geçme... öyle zor bi süreç ki insanı halden hale sokup çıkarıyor. en sonunda yine başladığın yere yine dönüp ilk yolup attığın otların başına getiriyor bskiyorsun ki otlarin minik minik tekrar yeserdigini görüyorsun bu bi yerde insanı uzuyor diger yandan da sevindiyor çünkü önceki temizlikte yolup attığın faydalı otlar geliyor hatırına. bu defa şöyle diyorsun Daha dikkatli olacağım iyi/ faydalı olanları zararli olanların arasindan seçip onlara büyüyüp gelişmeleri için ortam hazirlayacagim
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Re: muhibbi şiirleri

Mesajgönderen muhibbi » 27 May 2018 01:10

facebook
twitter
gplus

Kırkında aşka düşen gönül
Sevgiliye hoş gözükmek için
Türlü güzellik sırları ararsın
Elinden aynayı düşürmezsin

muhibbi
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Önceki

Dön Serbest Kürsü