Kız iyi döktürmüş valla

Siyaset, Din ve Felsefe dışında kalan ciddi konularda makaleler, blog yazıları, videolar vb. materyaller paylaşarak fikir alışverişi yapıyoruz

Re: Kız iyi döktürmüş valla

Mesajgönderen bir adem » 01 May 2015 21:55

facebook
twitter
gplus

OYUN BÜYÜK
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Mesajgönderen deardeer » 26 Ağu 2016 14:07

facebook
twitter
gplus

Konuyu hortlatmis gibi olacagim ama, amcamin birkac tane fabrikasi var. 12 saat calisma suresi var. 3 kere yarim saatlik mola var. İscilere devletin tanidigi saatten fazlasi mesai olarak odeniyor. Yeni giten bir isci bir ayda 2.200 (2015te) TL maas aliyor. Bu sene cok daha fazla ama tam bilgim yok. Ortam tertemiz, fanlar surekli calisiyor. İsitma ve sogutma sistemleri var. Yemekler o kadar iyi ki idari kisma da ayni yemek gidiyor. Buz gibi su akan 16 sebil noktasi var. Tasimanin tamami forkliftler ve bisikletlerle yapiliyor. Kimseden kaldiramayacagi yukun altina girmesi istenmiyor. Bayramlarda, iase yardimi, yilbasi vb ozel gunlerde ikramiye veriliyor.

Veeeee bu insanlar eziliyormus. Ben her yaz ve 15 tatilde gider ayni sartlarda calisirim. Bu videodaki gibi insanlar orada da mevcut. Ve inanin gidip dinleseniz ne sacma ve dayanaksiz konustuklarini gorursunuz.

Ya adamla birlikte dolap kapisi takiyoruz. Ben sag kapiyi takiyorum, adam bana donup diyor ki, sen torpillisin, biz isci oldugumuz icin eziliyoruz. "Abi dolabin sag kapisini ben sol kapisini sen takiyorsun" diyorum. Adam onu bile idrak edemiyor.
Call me your Deer God ¥
Kullanıcı avatarı
deardeer

Mesajgönderen Aschille » 26 Ağu 2016 18:13

facebook
twitter
gplus

Dünyayı yöneten 5-6 insan olduğuna inanmak aptallıktır. Devlet dese neyse.
Kullanıcı avatarı
Aschille

Önceki

Dön Serbest Kürsü