Agar.io Oyununun Düşündürdükleri

Siyaset, Din ve Felsefe dışında kalan ciddi konularda makaleler, blog yazıları, videolar vb. materyaller paylaşarak fikir alışverişi yapıyoruz

Agar.io Oyununun Düşündürdükleri

Mesajgönderen huzurdoğada » 17 May 2015 04:33

facebook
twitter
gplus

Evet bu yazıyı fazla paranoya yaparak yazıyor olabilirim şu an ama bu oyun hakkında düşündüklerimi paylaşmalıyım. Zira bu oyunu oynamaya başladıktan beri (arada canım sıkılınca oynuyorum hala ama şu düşünce kafamı rahat bırakmadığı için iyice soğudum) bu mesele kafamı epey kurcalıyor. Oyunun felsefesi aslında yaşadığımız hayatı ne kadar güzel özetliyor değil mi? Küçük bir hücre olarak başlıyorsun, büyüyene kadar sağda solda dolanıp kendinden büyüklerden uzak duruyorsun, köşe bucak kaçıyorsun, hatta rüşvet veriyorsun seni yememeleri için, (yapmışlığım var ondan biliyorum ehehe) daha da büyük olmak için başkalarını yiyorsun (ki bu da emeği yok saymak olarak nitelendirilebilir),bir oyunla ne kadar olabilirse gözünü o kadar hırs bürüyor ve en büyüklerden olmak için bayağı bir uğraşıyorsun, en büyüklerden biri olunca da herkese ahkam kesmeye başlıyorsun (tabi abilerden uzak durarak)... Bir beyaz yakanın işe başlamasından genel müdür oluncaya kadar geçirdiği evreleri görüyorum resmen bu oyunda. Sizce bu oyunun bu kadar tutulmasının sebebi insanın fıtratıyla ve ofislerde yaşanılan hayatların kimyasıyla bu kadar uyuşuyor olması olabilir mi? Bilemiyorum yine de, belki de sadece bir paranoyadır.
"Bana sevgi değil,para değil,ün değil,hakikati verin.Zengin yemeklerin,şarabın ve dalkavukların bulunduğu sofrada oturdum,hakikat ve samimiyet yoktu;misafire hiç de iyi davranılmayan bu yerden aç ayrıldım"
Henry David Thoreau
Kullanıcı avatarı
huzurdoğada

Re: Agar.io Oyununun Düşündürdükleri

Mesajgönderen bir adem » 17 May 2015 12:57

facebook
twitter
gplus

Abartmanin anlami yok, büyük balık küçük balığı yiyor oyunda
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Mesajgönderen bir adem » 17 May 2015 13:51

facebook
twitter
gplus

ulan basit bir doğa mantığı, komplo teorisini kuracaksanız oyun yapımcısına değil Allaha kurun
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Mesajgönderen Sahra » 18 May 2015 11:05

facebook
twitter
gplus

bir adem yazdı:ulan basit bir doğa mantığı, komplo teorisini kuracaksanız oyun yapımcısına değil Allaha kurun

Aynen. Doganin kanunu :D
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Dön Serbest Kürsü