Kızına işkence eden baba

Siyaset, Din ve Felsefe dışında kalan ciddi konularda makaleler, blog yazıları, videolar vb. materyaller paylaşarak fikir alışverişi yapıyoruz

Kızına işkence eden baba

Mesajgönderen cebe tana » 05 Haz 2015 02:10

facebook
twitter
gplus

Almış çekmiş otunu işkence etmiş küçücük çocuğa ben evladıma bunu yaptım sana neler neler yaparım diye tehdit etmiş birini. Eşini çocuğu hastaneye götürmesin diye ölümle tehdit etmiş. E başı yanacak tabi. Ama inanmazsınız adam serbest bırakıldı. Bakın bu ülkede gazeteciler tehdit edilir, vatan hainleri yakılır her halt yapılır ama psikopatlar serbest bırakılır. Toplumumuzun çok ciddi rehabilitasyona ihtiyacı var. Bir hukukçu bu adamı nasıl salabilir. Uyuşturucu kullanımından bile tutuklanması gerekmiyor mu bu adamın? Kaldı ki adam işkenceci. Üniversitelerde ne öğretiyorlar bu hukukçulara?

Zorunlu edit: Mevzunun özü ıskalanıyor.
En son cebe tana tarafından 05 Haz 2015 16:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kim bir distopyanın içinde olmadığımızı iddia edebilir ki? Kim söyleyebilir zehirlenmediğimizi?
Kullanıcı avatarı
cebe tana

Re: Kızına işkence eden baba

Mesajgönderen enigmatic » 05 Haz 2015 09:25

facebook
twitter
gplus

Onu gördüm, dolayısıyla evlenmiyorum demek özgüvensizliğin neticesidir bence. Bu aynı şey gibi, "IŞİD yaptıkları yüzünden dinden çıktım." ne alaka yani? :) Gerçi, olabilir bu bir tercih meselesi ama saçma olduğunu söylemek zorundayım.

Diğer dedikleriniz için cidden bir şey diyemiyorum. Ülkenin nasıl bir paranoya içerisinde olduğu gayet açık.
Kullanıcı avatarı
enigmatic

Mesajgönderen Sahra » 05 Haz 2015 10:40

facebook
twitter
gplus

Sokakta manyaklar var, sokağa çıkmayı reddet
Kızına işkence eden babalar var, babandan uzak dur
Kızına işkence eden anneler var, annenden uzak dur
Kardeşine işkence eden kardeşler var, kardeşinden uzak dur
Apartmanı yakan manyaklar var, apartmanda yaşama
Evlenmeyip çocuk yapmayıp cani olan kadınlar var, kendini öldür :twisted:

Nereye kadar? Bunlara göre yaşanmaz.

Tedbirli olmak ayrı şey, gereksiz kararlar almak ayrı şey.

Ben de tercihine saygı duyarım, ama saçma buluyorum BU SEBEPTEN bu kararı almanı.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen marvin » 05 Haz 2015 11:24

facebook
twitter
gplus

Ülkemizde o kadar çok * çocuğu var ki bazen insan katlanamıyor. Evet iyi insanlar da var fakat çoğunluk adi, şerefsiz. Bu konuyu kendince değerlendirip evlenmekten vazgeçmesi de doğal. Tabi bundan nasıl emin olunur orası tartışılır. Kiminle ne zaman tanışacağımızı bilemiyoruz çünkü. Diğer arkadaşların da dediği gibi tedbirli davranmakta yarar var. Vazgeçmekte değil.

Şu adalet sistemine gelince insan artık konuşmak istemiyor. Neye dayanarak böyle saçma kararlar alınır anlamıyorum. Allah'tan evlerine polis gönderilmiş de içimiz biraz rahatladı.
"Herkes benim düşünceme katılırsa yanılmış olmaktan korkarım."

- Oscar Wilde-
Kullanıcı avatarı
marvin

Mesajgönderen cebe tana » 05 Haz 2015 12:02

facebook
twitter
gplus

Olayın özünü kaçırmayalım bence. Benim vurgu yapmak istediğim bu psikopatların çok olması ve toplumun-adaletin bu insanları cezalandırmakta yetersiz kalması.
Kim bir distopyanın içinde olmadığımızı iddia edebilir ki? Kim söyleyebilir zehirlenmediğimizi?
Kullanıcı avatarı
cebe tana

Mesajgönderen Sahra » 05 Haz 2015 12:21

facebook
twitter
gplus

Onda senle hemfikir olmayan yoktur
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen salihcyilmaz » 05 Haz 2015 16:10

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:Sokakta manyaklar var, sokağa çıkmayı reddet
Kızına işkence eden babalar var, babandan uzak dur
Kızına işkence eden anneler var, annenden uzak dur
Kardeşine işkence eden kardeşler var, kardeşinden uzak dur
Apartmanı yakan manyaklar var, apartmanda yaşama
Evlenmeyip çocuk yapmayıp cani olan kadınlar var, kendini öldür :twisted:

Nereye kadar? Bunlara göre yaşanmaz.

Tedbirli olmak ayrı şey, gereksiz kararlar almak ayrı şey.

Ben de tercihine saygı duyarım, ama saçma buluyorum BU SEBEPTEN bu kararı almanı.

Benzeri bir seyler yazmaya gelmistim ben de.
It is a capital mistake to theorise before one has data. Insensibly one begins to twist facts to suit theories, instead of theories to suit facts.
salihcyilmaz

Dön Serbest Kürsü