İstanbul Nüfusunu Nasıl Azaltabiliriz?

Siyaset, Din ve Felsefe dışında kalan ciddi konularda makaleler, blog yazıları, videolar vb. materyaller paylaşarak fikir alışverişi yapıyoruz

Re: İstanbul Nüfusunu Nasıl Azaltabiliriz?

Mesajgönderen cancan » 08 Oca 2016 12:16

facebook
twitter
gplus

Taşımalı eğitim,köy ilkokullarının kapanmasına sebebiyet vermiştir,köylerden ilçelere yada büyük köylere göç olmuş,bir çok köy hayalet köye dönüşmüştür.3-5 inek,keçi,tavuk yetiştiren kızlarımız artık şehirli olmuş prenses dizileri syretmektedir.Küçük üretim neredeyse bitmiştir.Uygulanan politikalar insanoğlunu esirleştirmeye yöneliiktir.
cancan

Mesajgönderen cancan » 08 Oca 2016 12:39

facebook
twitter
gplus

İnsanoğlu apaçık düşmanını seçememektedir,aklını kullanmamaktadır.Memlekette masonik firmalar hey yanı işgal etmiş.Şeytanı dost tutanlar eşsiz islam felsefesini yılbaşı kutlanırmı kutlanmazmıya indirgemeye çalışıyor.
cancan

Mesajgönderen Master » 01 Şub 2016 17:22

facebook
twitter
gplus

Pek vakti olan biri değilim.Şu anda kısıtlı bir zamanım var bu sebeple okumadım.

İstanbul'da nüfus yoğunluğunun en büyük sebebi biz yatırımcıların ve/veya iş adamlarının gidip Bayburt'ta fabrika açmamasıdır. Elbette bu yatırımları yapacak insanlarında bir büyükşehirde yapmasının kendince haklı sebepleri var.

Şu zamanlarda diğer önemli nedenleri ise terör ve suriye iç savaşı. Buralardan alınan göç çok fazla. Beraberinde getirdikleri ise yüksek suç oranları, çarpık kentleşme, işsizlik vb. Daha geçen aylarda işim gereği doğuya gitmiştim ve gördüklerim, duyduklarım gerçekten vahimdi. Bende o imkanlar altında yaşasam bir büyükşehire gitmek ailem ve benim için en mantıklısı olurdu.

İstanbul'un nüfusunu azaltmak; Kürt sorununu çözmek, işsizliği çözmek ve Suriye ile ilgili boş hayaller kurmamak demektir en başta. Bunlar çözüldükten sonra, iş adamları ve yatırımcılar için verimli topraklar ve ormanlık alanlardan uzak, ayrılmış sanayi bölgelerinin kurulmasıdır.
"Stand your ground. Don't fire unless fired upon, but if they mean to have a war let it begin here!"

-Captain John Parker-
Master

Mesajgönderen Master » 01 Şub 2016 18:29

facebook
twitter
gplus

cancan yazdı:İnsanoğlu apaçık düşmanını seçememektedir,aklını kullanmamaktadır.Memlekette masonik firmalar hey yanı işgal etmiş.Şeytanı dost tutanlar eşsiz islam felsefesini yılbaşı kutlanırmı kutlanmazmıya indirgemeye çalışıyor.

Masonların loca içindeki iş adamlarına getirdiği statü, çevre ve her türlü yardım o kadar cazip ki ülkedeki çoğu yerli yatırımcı başta vatan millet edalarıyla işe girse bile işler büyüdüğünde veya batmaya yakın duruma geldiğinde masonlarla irtibata geçiyor. Böylece gümrük, vergi vs. gibi işlerini bile hallediyorlar. Zaten çok büyük bir marka haline gelince vergiler vurucu oluyor. Büyük yerli firmalarda o vergileri ödemiyor. Ya hükumet ile yakın olacaksın ya da masonlarla başka çaren yok.
"Stand your ground. Don't fire unless fired upon, but if they mean to have a war let it begin here!"

-Captain John Parker-
Master

Mesajgönderen deardeer » 23 Ağu 2016 21:20

facebook
twitter
gplus

Sorunun kaynağına inmek çok uzun bir yazının konusu olur.

Fakat imkanı olanların köylere yerleşip, Avrupa standartlarındaki sistemlerle orada yaşaması gerekir.

Tezekten, betondan ev değil, ahşaptan ev yaparak.
Verimsiz toprağı işlemeyi değil, alternatif tarımı kullanarak.
Hayvanlara pis ahırlar değil, temiz sistemler kurarak.
Her alanda ayrı çalışma kıyafeti edinerek.
Donanımlı ekipmanlar kullanarak; köyden alınan zevk şehirden alınanın kat ve kat fazlası olacaktır.
Call me your Deer God ¥
Kullanıcı avatarı
deardeer

Dön Serbest Kürsü