Evlenmeden önce cinsel ilişki

Siyaset, Din ve Felsefe dışında kalan ciddi konularda makaleler, blog yazıları, videolar vb. materyaller paylaşarak fikir alışverişi yapıyoruz

Re: Evlenmeden önce cinsel ilişki

Mesajgönderen bergman » 28 Ağu 2016 00:26

facebook
twitter
gplus

bir de şöyle bir düşüncem var

şimdi biz haritada sağımızda ortadoğu solumuzda ise avrupa olan bir coğrafyadayız. avrupa cinselliği rahat bir şekilde yaşıyor. arabistan yarımadası ve o coğrafya ise dine göre düşünüp erken evlenip zinadan uzak duruyorlar. fakat biz bu iki coğrafya arasında sıkıştık.. paramız yok evlenemiyoruz ama cinselliği de yaşamak istiyoruz.. tabiki örf adetten dolayı özgür değiliz böyle bir sıkışıklık var.

hayatta güçlü olduktan sonra ben bu olayın rahat olduğunu düşünüyorum. mesela benim bir düşüncem var şu şu fakat ailem benden farklı düşünüyor. eğer ben ekonomik özgürlüğüm varsa bunu yaşayabiliyorum. sonuçta 25-30 yaşlarındasın karakterin olmalı kendi kararlarını verebilmelisin.
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

Mesajgönderen Sahra » 29 Ağu 2016 11:52

facebook
twitter
gplus

Kendi kararlarınızı verdiğinizde aileniz ağzınıza mıçmıyor mu :lol: Ne bileyim, ben 27 yaşındayım ama pek de kendi kararlarımı verebilecek gibi hissedemiyorum :twisted: Atıyorum ayrı eve çıkayım desem ailem olay çıkarır. Ben de bunu göze alamam. Sizin aileleriniz size pek karışmıyor mu, yoksa siz ailenizle papaz olmayı göze mi alıyorsunuz?
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen deardeer » 29 Ağu 2016 13:08

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:Kendi kararlarınızı verdiğinizde aileniz ağzınıza mıçmıyor mu :lol: Ne bileyim, ben 27 yaşındayım ama pek de kendi kararlarımı verebilecek gibi hissedemiyorum :twisted: Atıyorum ayrı eve çıkayım desem ailem olay çıkarır. Ben de bunu göze alamam. Sizin aileleriniz size pek karışmıyor mu, yoksa siz ailenizle papaz olmayı göze mi alıyorsunuz?

Babama fikrimi sunarim bana olumsuz noktalarini belirtir. "Yok baba ben bu boku yeyip bir sürü sıkıntı cekecegim." dersem. Tamam der destek olur.

Tipis tipis geri donerim, ben demistim der.
Call me your Deer God ¥
Kullanıcı avatarı
deardeer

Mesajgönderen bergman » 29 Ağu 2016 17:40

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:Kendi kararlarınızı verdiğinizde aileniz ağzınıza mıçmıyor mu :lol: Ne bileyim, ben 27 yaşındayım ama pek de kendi kararlarımı verebilecek gibi hissedemiyorum :twisted: Atıyorum ayrı eve çıkayım desem ailem olay çıkarır. Ben de bunu göze alamam. Sizin aileleriniz size pek karışmıyor mu, yoksa siz ailenizle papaz olmayı göze mi alıyorsunuz?

yani eğer ergenliginden bu yana karar verirken kendi kimligini karakterini yaratamadıysan adam 40 ına gelse de sana karısıyor. sen o eve cıkıcam demen lazım ve cıkman gerekiyor ilk bir kaç ay söylenecekler ama sonrasında işler düzene girer.

ya bu sey gibi ergenlige girdin erkek icin diyorum: küpe takcam dedin izin vermediler bir gün gidip takıp geldin azar isittin vs. trip yedin sonra sen kulagına piercing taktırınca adamın pek umru olmayacak söylenir gene ama cok sikinde olmaz. sonra dövme yaptırırsın belki söylenir falan ama zamanla bunlar üst üste geldikce adam şunu diyor: lan bunun da bir kendi karakteri ve alanı oldu ben kadar karıssam da kendi isine bakıyor..

bana sorarsan yapabiiyor muun diye tam olarak yapamıyorum cünkü bunun ilk ayagı olan ekonomik özgürlük yok su yasımda. para kazanmaya basladıgımda hic bir sıkıntı yok. ne kadar güclü biri olursan karısmaları o kadar zor oluyor.

sen yarın bir gün evleneceksin, ev alakcaksın cocugun olacak vs. tüm sürecine karısacaklar eger bir karakter tavır koymazsan
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

Mesajgönderen Sahra » 29 Ağu 2016 19:00

facebook
twitter
gplus

Babami tanimiyorsun bahahaha

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 30 Ağu 2016 19:32

facebook
twitter
gplus

Cinsellik konusuna çok at gözüyle bakılıyor bence.Cinsel yönden zayıf bir erkek , bekaretini koruyan birisiyle evlenmek istemez zaten.Seks deneyimi olan erkek , cinsel yönden hiç bir bilgisi olmayan bir kadınla sadece işkence çeker.Seks kafa yorulması gereken ve tecrübe isteyen bir iş ve çok ciddi hiyerarşı vardır.Bekaretten çok öte bir şey.Nerde ne yapması gerektiğini , söylemesi gerektiğini bilmeyen bir kadını , sadece nerde ne yapması gerektiğini bilmeyen erkek ister.Elbette işin içinde aşk olunca herkes herkesle olabilir.Ayrı bir nokta ise erkeğin kadar kadının da ereksiyonu var bu gözardı edilemeyecek bir unsur. O yüzden bekaretini vermeyen kadın değil alamayan erkek vardır.Saçma sapan hal ve hareketlerle korkutup , kadının içine kapanmasına sebep olunuyor çoğu zaman.Evlenmeden cinsel ilişiki gerçekleşmeli . Evleneceği insan ile de geçmişin üzerine sünger çekip öyle devam edilmeli.Bakir olmayan bir insanın bakire bir insanla evlenme istediğinde bulunma hakkı da yok bence.Kimse kişisel tercihlerinden dolayı hor görülmemeli , korkup sinmek yerine üstüne gidilmeli.Ama çevre ve bireyler iyi seçilmezse hayatı zehir etmekten başka bir şey olmaz.
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen YaşarUsta » 31 Ağu 2016 02:19

facebook
twitter
gplus

Kimse din temelli bir şeyler yazmamış konuya, garibime gitti doğrusu. Ben yazayım öyleyse.

1 - Dindar bir Müslüman olarak evlilik dışı cinsel ilişkinin yanlış olduğuna inanıyorum (Hatta biliyorum da diyebilirim de tartışma çıkmasın şimdi. :D ).
2 - Ortalamaya göre dindar biri olduğumu söyleyebilirim. Hatta yaşıtlarıma göre oldukça dindarım.
3 - Kendim gibi dindar birisi ile daha iyi anlaşabileceğimden öyle biriyle ilişki yaşamayı yeğlerim.
4 - Bakire değilse muhtemelen dindar değildir. Yani bakire olmayan birisini istemem.
5 - Bakire olmayıp da sonradan pişman olup dine yönelmiş birine de sen bakire değilsin istemiyorum demem.
6 - Aslında sadece burada değil hayatımda başka hiçbir yerde bakirelik meselesine böyle yaklaşan birini göremedim maalesef.

Bir de gözlemleyebilidiğim kadarıyla son zamanlarda özellikle ekşi gibi platformlarda bu cinsel açlık meselesi çok konuşulmaya başlandı. Dediklerine göre İslam insanların en güçlü dürtülerinden biri olan cinselliği bastırıyor bu da kötü sonuçlara yol açıyormuş. Hatta toplumdaki taciz ve tecavüzlerin nedeni de buymuş.

Kısmen haklılık payları var ama yanıldıkları nokta şurası: İslam sadece insanın kendini frenlemesini emretmiyor. Onun yerine hayatın amacı olarak Allah rızasını koyuyor ve ona ulaşmak için canla başla çalışmayı emrediyor. Bizim toplumumuzda insanlar Kuran'ın emrine ters bir şekilde sorgulamadan hop diye geleneksel olarak yaşanan dinin içinde doğduğundan Allah'a olan inançları da sağlam olmuyor ve dolayısıyla toplum baskısı üstlerinden biraz kalktığı zaman taciz ve tecavüz gibi şeylere yeltenebiliyorlar. Yani sıkıntı İslam'da değil toplum baskısında.

Ek: Tecrübe konusunda Sahra'ya katılıyorum.
Bilimin ayrı, felsefenin ayrı, dinin ayrı hakikatleri olamaz; fakat yanlış bilim, yanlış felsefe ve yanlış din anlayışları olabilir.

Dünyaya en önemli borçlarımızdan birisi, İslam ile müslümanların farkını anlatmaktır.

Caner Taslaman
Kullanıcı avatarı
YaşarUsta

Mesajgönderen bergman » 31 Ağu 2016 10:43

facebook
twitter
gplus

Leo nun bahsettiği gibi cidden belli bir seks geçmişi olan biri cidden bakire birini tercih edeceğini düsünmüyorum.
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

Mesajgönderen Aschille » 31 Ağu 2016 10:44

facebook
twitter
gplus

İslam, insanların cinselliğini kısıtlıyor söylemine katılmıyorum. Dönemin şartlarına göre düşünmek gerekir. Günümüzde evlilik yaşı bir hayli yükseldi ve evlenmeden düzenli cinsel ilişkiye giren kişi sayısı az olduğu için doğal olarak cinselliğin bastırılmış olduğu düşünülüyor. Fakat eskiden evlilik yaşı çok daha düşüktü ve İslam'da 4 eş, hatta kimilerine göre sınırsız eş alma hakkı var. Evlenmeden cinsel ilişki yasak ama zaten evlilik yaşı düşük olduğu için bu, sıkıntı oluşturmuyordu eskiden. Günümüzde evlilik yaşı yükseldi ve dini kaidelerle modern toplum gerekleri birleşince çeşitli sorunlar ortaya çıktı. İnsanlar dinleri emrettiği için zina yapamıyor ama evlilik yaşı yükseldiği için evlenemiyorlar da. Bu da bir çeşit sorun oluşturuyor. İleride gitgide azalacağını düşünüyorum bu problemin. Dindarlık seviyesi gitgide azalıyor ve gelecekte bir devrim olmazsa Avrupai toplumlar yönüne kayacağımızı düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Aschille

Mesajgönderen bergman » 31 Ağu 2016 11:14

facebook
twitter
gplus

helal lan aşil güzel laflar hazırlamışsın

teknoloji ve gelecekte bu yıkılacak emin olun, bizim çocuklarımız farklı olacak.. çok da siklerinde olmayacak
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

ÖncekiSonraki

Dön Serbest Kürsü