Evlenmeden önce cinsel ilişki

Siyaset, Din ve Felsefe dışında kalan ciddi konularda makaleler, blog yazıları, videolar vb. materyaller paylaşarak fikir alışverişi yapıyoruz

Re: Evlenmeden önce cinsel ilişki

Mesajgönderen Gemma » 26 Ağu 2016 10:37

facebook
twitter
gplus

Kadınlardaki "evlenmeden olmaz" mantığının kendini garanti altına alma ihtiyacından ileri gelmesini gram anlamıyorum. Kendini garantiye alma ihtiyacı duyuyorsan, karşındakine güvenmiyorsundur, karşındakine güvenmiyorsan ilişki yaşamanın mantığı yoktur ama gerçek hayatta insan ilişkileri hiç bu kadar basit olmuyor. Sadece mantıksal çıkarımlarla iş yürümüyor.

Ya bu kişilerin yetiştiği ortama, bakış açılarına, ilişkiyi yaşama tarzlarına göre değişir bence. Bahsi geçen diyalogda adam da kadın da birbirini sevmiyor. Adam kadınla ilişki yaşamak istiyor, kadın adama güvenmiyor, kendini garantiye almak istiyor, adamı ret ediyor ama muhtemelen reddetmek için reddediyor. Yani o da istiyor ama sonrasında adamın sıkılıp gideceğini, kendini kullanılmış gibi hissedeceğini falan hesap edip hayır olmaz diyor. Bunun TV dizisi olsa skdhfksjf kadın biraz duygusalsa ağlar, daha çok ağlar, adam niye gitti niye beni sevmedi diye sorunu kendinde arar, adamın peşinden koştuturur, heba olur vs. ksjdldfk Yok cidden kurnaz ve bencilse bu adamın onu sevmediğini anlar, kendini garantiye alacağı başka ilişkilerin peşinden koşturur, başkalarını kullanmak için kendini kullandırır. Hırslı, kötü kadın karakteri olur. :twisted:

Bir de kadınlarda aşırı yaygın olan şöyle saçma bir görüş var: cinsellik tamamen erkeğin ihtiyacıdır, seks esnasında sen sadece onun ihtiyaçlarını karşılarsın vs. Bir sürü salak kadın bunu böyle görüyor. Yani direkt kendilerini cinsel obje olarak görüyorlar. Sonra vay efendim "biz niyi cinsil ıbjı ılırık giriliyirız?" acaba niye? lskdfjlskdfksd Karşılıklı olan bir etkileşimden bahsediyoruz, bunu nasıl böyle görebilirsin ya. Bunu böyle görüyorken bir erkeğe nasıl ilgi duyabilirsin? Onun seni sevdiğine nasıl inanabilirsin? Çok acıklı.

Bu konuda yetişme tarzı ve ilişkiye bakış açısı önemli. Sevgililik kavramını gelip geçici bir şey olarak görenler, dönemsel ilişki yaşayanlar ve hayatını tek bir insanla geçirmek istemeyen insanlar birbirleriyle istedikleri kadar takılsınlar, sıkıntı yok. Aşkı daha özel görüp hayatını tek bir insanla geçirmek isteyen insanlar da birbirleriyle ilişki yaşasınlar yine sıkıntı yok. Sıkıntı birinci kesimle ikinci kesimin karşılaşmasında oluyor bence.

Yazarken kafamda on milyon senaryo döndü, konuya girmeden önceki halimden daha çok soru işareti oldu ya. skjdhfksdjfh Aşk-ı Memnu Bihter-Behlül diyalogları dönüyor şu an, başlıkla pek alakaları yok ama.

Neyse ben bu konuda ne kadar yorum yaparsam yapayım teorikte kalacak. Pratikte işler böyle yürümüyor. :?
Kullanıcı avatarı
Gemma

Mesajgönderen Sahra » 26 Ağu 2016 10:49

facebook
twitter
gplus

Gemma ya :lol: Kafandaki deli sorular hiç bitmiyor be anacım :twisted:

Gemma yazdı:Kadınlardaki "evlenmeden olmaz" mantığının kendini garanti altına alma ihtiyacından ileri gelmesini gram anlamıyorum. Kendini garantiye alma ihtiyacı duyuyorsan, karşındakine güvenmiyorsundur, karşındakine güvenmiyorsan ilişki yaşamanın mantığı yoktur ama gerçek hayatta insan ilişkileri hiç bu kadar basit olmuyor. Sadece mantıksal çıkarımlarla iş yürümüyor.

Güvensen de güvenmiyor gibi hareket etmek lazım be yivrum. Eski sevgilime çok güveniyordum da ne oldu, taksit taksit 12000 TL'mi aldı ödiycem diye diye, şimdi telefon numarasını değiştirmiş, ulaşılamıyor kendisine :lol: Benden gizli face hesabı bile varmış da engellemiş beni o hesaptan :twisted:

Ayrıca bu kadar basit değil evet. Ailelerin izin vermemesi vaaaaaar, ölmesi falan vaaaaaaaaar :twisted: Hayat bu.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

...

Mesajgönderen -Skywalker- » 26 Ağu 2016 12:50

facebook
twitter
gplus

...
En son -Skywalker- tarafından 02 Ağu 2017 03:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
-Skywalker-

Mesajgönderen Sahra » 26 Ağu 2016 13:35

facebook
twitter
gplus

-Skywalker- yazdı:Şimdi ben 2 sene aradan sonra bu konu hakkında konuşursam burada kan çıkar :D

Forumun canlanmasi acisindan tam da istedigimiz bi sey bu. Forum icin sehit olmak istemez misin?

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

...

Mesajgönderen -Skywalker- » 26 Ağu 2016 15:01

facebook
twitter
gplus

...
En son -Skywalker- tarafından 02 Ağu 2017 03:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
-Skywalker-

Mesajgönderen bergman » 27 Ağu 2016 16:02

facebook
twitter
gplus

abi bunun kadını erkeği yok.. iki birey de cinsel ilişkiyi yaşamalı bir şeyleri deneyimlemeli ki cinselliğin su içmekten yemek yemekten farkı olmadığını görsün.

fakat bizim gibi kapalı toplumlarda bu olay böyle yaşanmıyor. kadının sosyal hayata girmesi çok zor gerçi artık eğitim ile bu aşılıyor. kendimi bir kadın olarak düşünüyorum.

o kadar saçma gelirdi ki evlenmeden yaşamam demek.. bunun örf adet olduğunu biliyoruz. şundan bahsetmiyorum: istediğimle yaşarım falan değil bu olay. bir erkek olarak da bunu söyleyebilirim. karşımdaki insanlar duygusal anlamda bir şey hissediyorsan neden bunu yaşamayayım? erkek ve kadın olarak kimsenin gitmeyeceği kesin değil. sen de bir kadın olarak bırakabilirsin.. eğer karşılıklı bir duygu ve sevgi varsa bunu yaşamalıyız kafasındayım.

kadınlık cinsel obje olarak görülüyor diyor pek çok kadın. ama kendini o geceye saklamak yine sadece cinselliğimle var oldum demek değil midir? bana çok ortadogu kafası geliyor bu. kusura bakmayın ama o romantizm saçma geliyor. o geceye sakladım olayları falan.

kadınlar kesinlikle daha özgür, daha eğitimli ve daha güçlü olmalılar.
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

...

Mesajgönderen -Skywalker- » 27 Ağu 2016 16:38

facebook
twitter
gplus

...
En son -Skywalker- tarafından 02 Ağu 2017 03:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
-Skywalker-

Mesajgönderen deardeer » 27 Ağu 2016 16:48

facebook
twitter
gplus

bergman yazdı:abi bunun kadını erkeği yok.. iki birey de cinsel ilişkiyi yaşamalı bir şeyleri deneyimlemeli ki cinselliğin su içmekten yemek yemekten farkı olmadığını görsün.

fakat bizim gibi kapalı toplumlarda bu olay böyle yaşanmıyor. kadının sosyal hayata girmesi çok zor gerçi artık eğitim ile bu aşılıyor. kendimi bir kadın olarak düşünüyorum.

o kadar saçma gelirdi ki evlenmeden yaşamam demek.. bunun örf adet olduğunu biliyoruz. şundan bahsetmiyorum: istediğimle yaşarım falan değil bu olay. bir erkek olarak da bunu söyleyebilirim. karşımdaki insanlar duygusal anlamda bir şey hissediyorsan neden bunu yaşamayayım? erkek ve kadın olarak kimsenin gitmeyeceği kesin değil. sen de bir kadın olarak bırakabilirsin.. eğer karşılıklı bir duygu ve sevgi varsa bunu yaşamalıyız kafasındayım.

kadınlık cinsel obje olarak görülüyor diyor pek çok kadın. ama kendini o geceye saklamak yine sadece cinselliğimle var oldum demek değil midir? bana çok ortadogu kafası geliyor bu. kusura bakmayın ama o romantizm saçma geliyor. o geceye sakladım olayları falan.

kadınlar kesinlikle daha özgür, daha eğitimli ve daha güçlü olmalılar.

Oyle bir katiliyorum ki!
Call me your Deer God ¥
Kullanıcı avatarı
deardeer

Mesajgönderen Yowzah Anakata » 27 Ağu 2016 16:50

facebook
twitter
gplus

Ortadoğu kafası yazmayacaktın, islam yazsan daha samimi olurdu. :)
Kullanıcı avatarı
Yowzah Anakata

Mesajgönderen bergman » 28 Ağu 2016 00:20

facebook
twitter
gplus

neden ortadoğu dedim, çünkü dinlerin uygulanışı kültüre göre farklılık gösteriyor. örneğin hristiyanlığın avrupa'da uygulanısı ile afrika'da uygulanısı farklı nedeni afrika ile avrupanın kültürü farklı bu dine de yansıyor

islam da cografya'ya göre farklılık gösteriyor uygulanıs yasayıs anlamında.. ama ortadoğu da kültür böyle bundan dolayı ortadogu kafası dedim yoksa islamda böyle bir kafa var mıdır o kadar büyük konuşmayayım. yani bir avrupalının islam yasayısı farklı olabilir.
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

ÖncekiSonraki

Dön Serbest Kürsü