Özgürlük Rereöröre

Siyaset, Din ve Felsefe dışında kalan ciddi konularda makaleler, blog yazıları, videolar vb. materyaller paylaşarak fikir alışverişi yapıyoruz

Özgürlük Rereöröre

Mesajgönderen Maykıl » 11 Tem 2013 23:21

facebook
twitter
gplus

sonra bir de şey vardı, ehm, özgürlük. herkes özgürlük istiyor ama esasında herkes kendi özgürlüğünü istiyor. oysa ben herkesin özgürlüğünü istedim. bırakın, homoseksüeller evlensin, bırakın başörtülüler her yere girebilsin, içki serbest olsun ve isteyen çıplak bile gezebilsin. ne olacak ki? kime ne zararı var? hem zaten, yasaklandıkça önündeki cılız seti aşıp coşkuyla taşmıyor mu bunlar? ne hakla rahatsız olduğumu söyleyebilirim ki. rahatsız oluyorsam basit bir çözümü var çünkü, bakmam olur biter. kafamda deli sorular.
ama lise döneminde tanıdığım bütün bayan arkadaşların (okulumuzun kızlar için pansiyonu vardı yatılı) kapanırken "aman nasılsa bütün hafta okulda zorunlu açığım, hafta sonu eve giderken kapanacağım" diyerek kapandığını ve içten içe okullarda kapalılığın serbest olmasından en çok onların korktuğunu fark ettiğimde yasakların ters teptiğini anladım. daha o zamanlar anlamıştım, okullarda kapanmak serbest olsa o kızların çoğu açılırdı. acı gerçek.

yok sen kapanma, yok homoseksüelleri asalım, yok görüşleri farklı insanları keselim iyi de sana ne be amına koduğumun evladı? sonra da düşünce özgürlüğü, tüm görüşlere saygılıyorum reöreöröere yapıyorlar. neyse sakinim.
Resim
Kullanıcı avatarı
Maykıl

Re: Özgürlük Rereöröre

Mesajgönderen lecid » 11 Tem 2013 23:51

facebook
twitter
gplus

Keke iyi hoş demişsin amaçsız bir yazı olmuş ama şöyle bir yorum çakayım ben bu konu altına.
Meselam herkesin hayatına kimse karışamaz.
O o şekil giyinir türbanla gezer.
O o şekil alkol alır benim huzurumu bozmadan içer.
O o şekil takılır falan.
Lakin çıplak gezme konusuna takıldım.
Şöyle düşün.
Ailece sahilde veya bi park alanında oturuyorsun.
Karın çocuğun falan filan var yanında veya annen baban.
Kardeş çıplak bi erkek dal * gezse ortalıkta benim ailemin huzurunu da bozar benim göz zevkimi de bozar.
Bu etik değildir. Yazılı bir kural olmasa bile günümüz insanlığına aykırı.
Nasıl sakin nezih bir aile ortamında bağırarak ana bacı sövmek etik değilse, çıplak gezmek de aynı mevzu keke.
Kekeyle başladım kekeyle bitiridim. Diyeceklerim bu kadar.
Kullanıcı avatarı
lecid

Dön Serbest Kürsü