'Çektim, sıktım 3 tane'

27 Mayıs 2013 Pazartesi günü Taksim Gezi Parkı'nda başlayıp önce İstanbul geneline ve beraberinde Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa ve Kocaeli şeklinde Türkiye'nin birçok iline yayılan eylem ve olaylarda yaşananları, gerçekleri, arşiv kayıtlarını, fikir ve görüşleri paylaşıyoruz

'Çektim, sıktım 3 tane'

Mesajgönderen eskimo » 04 Ara 2013 12:52

facebook
twitter
gplus

Ankara'daki Gezi Parkı olayları sırasında çekilen bir görüntü ortaya çıktı. Görüntünün 35'inci saniyesinde konuşan bir çevik kuvvet polisi, "Çektim, sıktım 3 tane" ifadesini kullandı

Ankara 'daki Gezi Parkı olaylarıyla ilgili görüntülerde eylemcilere müdahale eden kalabalık bir çevik kuvvet ekibi görüntülere yansıyor. Güvenpark'taki görüntülerin 35'inci saniyesinde kanuşan bir çevik kuvvet polisinin "Çektim, sıktım 3 tane" ifadeleri dikkat çekiyor.

Ankara'da 12 Haziran 2013'te Ethem Sarısülük polis kurşunu ile ölmüştü. Gezi Parkı eylemleri sırasında polis kurşunu ile ölen Ethem Sarısülük'ün ailesi videoyu çeken kişinin kendileriyle temas kurmasını istedi.

Sarısülük'ün ölümüyle ilgili ailesinin açtığı davada polis memuru Ahmet Şahbaz'ın yargılanmasına devam ediliyor.

ANKARA'DAKİ OLAYLARDA ÇEKİLEN BİR GÖRÜNTÜ ORTAYA ÇIKTI

Video ile ilgili olarak Ethem Sarısülük'ün abisi Mustafa Sarısülük, sosyal paylaşım sitesi twitter 'dan ''Dostlar videoyu çeken şahsı bulduk. Görüntülerin orijinal halini bize iletecek. Her şeyle avukatlarımız ilgileniyor. Herkese çok teşekkürler.'' mesajını paylaştı.

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/57573/0/ ... cikti.aspx

http://www.radikal.com.tr/turkiye/cekti ... ne-1164388
Kullanıcı avatarı
eskimo

Re: 'Çektim, sıktım 3 tane'

Mesajgönderen Nate RIVER » 07 Ara 2013 21:10

facebook
twitter
gplus

Adam sadece yanındakilere rapor vermiş abi. Zannedersem 2-3 polis birden o silahımsı şeylerden sıkıyordu, bahsi geçen polis de ''ben zaten 3 tane sıktım'' tarzında bir ifade kullanmış.

Mesela, şöyle bir diyalog geçmiş olabilir,

- ''şuraya da sık...''

+ ''zaten oraya sıktım 3 tane''

gibi.

Polislerin o şeyleri sıkması en başta yanlış bir şey ama orada keyfi bir ''sıkma'' olduğunu zannetmiyorum. En azından ben böyle algılamadım.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen sarıcizmelimehmetaga » 07 Ara 2013 21:18

facebook
twitter
gplus

Nate RIVER yazdı:
Polislerin o şeyleri sıkması en başta yanlış bir şey ama orada keyfi bir ''sıkma'' olduğunu zannetmiyorum. En azından ben böyle algılamadım.

NATE belki bu videoda senin dediğin gibi olabilir ( ki ben hiç öyle düşünmüyorum ). Ama bir çok yerde polis insanın kafasına doğru atıyor. Belki polisle hiç karşı karşıya gelmemiş olabilirsin.
sarıcizmelimehmetaga

Mesajgönderen Nate RIVER » 07 Ara 2013 23:27

facebook
twitter
gplus

sarıcizmelimehmetaga yazdı:
Nate RIVER yazdı:

NATE belki bu videoda senin dediğin gibi olabilir ( ki ben hiç öyle düşünmüyorum ). Ama bir çok yerde polis insanın kafasına doğru atıyor. Belki polisle hiç karşı karşıya gelmemiş olabilirsin.

Yok o anlamda demedim. Polisler bilerek kafaya felan nişan alıyormuş biliyorum. Sadece adamın o cümlesinde bilinçli söylenen bir şey yok. Özellikle birine felan sıktığını söylemiyor, orada polisler eylemcilere müdahale ederken o polis de sanki ''ben de şuraya 3 tane sıktım'' der gibi bir şey söylüyor. Cümlenin gelişinden bunu anladım ben. Yanlıştır veya doğrudur...

Normalde polislerin müdahalesi hep sert zaten, en başından beri polislerin tavrına karşıyım. En fazla biber gazı olabilir, öyle silahı felan hiç sevmem. Sen adama silah sıkarsan, o da sokağı yakar. Etki - tepki.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Dön Gezi Parkı Olayları