Gezi Parkı Fotoğrafları

27 Mayıs 2013 Pazartesi günü Taksim Gezi Parkı'nda başlayıp önce İstanbul geneline ve beraberinde Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa ve Kocaeli şeklinde Türkiye'nin birçok iline yayılan eylem ve olaylarda yaşananları, gerçekleri, arşiv kayıtlarını, fikir ve görüşleri paylaşıyoruz

Re: Gezi Parkı Fotoğrafları

Mesajgönderen sarıcizmelimehmetaga » 24 Oca 2014 00:17

facebook
twitter
gplus

Arkadaşım yüklediğin fotoğraflardan pkk bayrağı ve M. Kemal Atatürk fotoğrafı yurt dışında çekilmiş olan bir fotoğraf. Gezi Parkında çekilmedi bile. Sen ilk önce doğru araştırma yap, doğru fotoğraflar seç yüklerken. Atatürkçü birinin o bayrağı açtığını nerede gördün . Olayları da çok farklı yorumlayıp çarpıtmışsın. Orada aralarda PKK grupları her olayda olduğu gibi araya girip ortalığı karıştırmaya çalıştılar fakat orada olan halk zaten onları hemen dışladı.
sarıcizmelimehmetaga

Mesajgönderen Yowzah Anakata » 24 Oca 2014 00:28

facebook
twitter
gplus

Nate RIVER yazdı:
Yowzah Anakata yazdı:amaç?

''Amaç?'' derken?

Nate RIVER yazdı:Belki de bu tarz sebeplerden dolayı yakılmıştır.

kaos, kaosla çözüm bulmaz. insan olduğumuzu, medeni olduğumuzu hatırlamamız gerek. haklı olunan bi davada haksız durumuna düşmemek için taşkınlık, yakıp yıkma yapılmamalı.

SiDRe yazdı:
Yowzah Anakata yazdı:Ben gezi eylemcileri genellemedim. Otobüs yakan insanları haklı bulanlara lafım.

Ben siyasi görüşümü bilen bilir.

Otobüs yakılmasını savunacak elbette değilim ama benim de sözüm o krizi yönetmemeyi "seçenleri" savunanlara.
Ortada gayet yönetilebilir bir kriz vardı, istendi ki kaosa dönüşsün. Ve bu Tahrirdeki gibi bir kaosa dönüşmediyse, dönüşmesi için herşey yapılmış olmasına rağmen, bu da yine o meydanlardaki halkın çoğunluğunun bilinci, sağduyusu sayesindedir. Ve yine, her kalabalığın içinde olduğu gibi orada da "her yıkımda/ kaosta bir fırsat vardır"cı insanlar olmasına rağmen sadece bu kadarcık otobüs zarar gördüyse bilinsin ki bu da yine oradaki mağdur, aklıselim çoğunluk sayesindedir.

Başlık senin değil belki ama aklıselim ve insancıl olduğunu düşündüğüm kişilerden böyle yorumlar görünce gerçekten üzülüyorum ve umutsuzluk duygusuna kapılıyorum.

Selam

bana böyle deyin işte. ya ben yanlış anladım, ya siz yanlış anlattınız. otobüsün yakılmasını savunduğunuzu düşündüm, sinirlendim. "oooo gezi eylemcileri otobüsleri yakıyo" diyecekte değilim. genelleme yapmıyorum. illa ki arada çürükler çıkacak. evet, çok çok iyidir ki o kadar kışkırtmaya karşı sadece bi kaç otobüs gitmiş ki bunu yapan insanlarda kışkırtılan kesim değil. eminim fırsatcı yalamalardır.

dediğim gibi otobüs yakılmasını doğal, doğru bulduğunuzu düşündüm. :)
Kullanıcı avatarı
Yowzah Anakata

Mesajgönderen SiDRe » 24 Oca 2014 00:41

facebook
twitter
gplus

Yowzah Anakata yazdı:bana böyle deyin işte. ya ben yanlış anladım, ya siz yanlış anlattınız. otobüsün yakılmasını savunduğunuzu düşündüm, sinirlendim. "oooo gezi eylemcileri otobüsleri yakıyo" diyecekte değilim. genelleme yapmıyorum. illa ki arada çürükler çıkacak. evet, çok çok iyidir ki o kadar kışkırtmaya karşı sadece bi kaç otobüs gitmiş ki bunu yapan insanlarda kışkırtılan kesim değil. eminim fırsatcı yalamalardır.

dediğim gibi otobüs yakılmasını doğal, doğru bulduğunuzu düşündüm. :)

Vandalca otobüs yakılmasını elbette doğru bulmuyorum. Tabi onlarca kişinin hayatının kurtulmasına yahut organlarının kurtulmasına vesile olmuş mudur o barikatlar bunu da düşünmek gerek, çünkü eğer öyleyse isabet olmuştur bu.

Benim kızgınlığım onca yaralı, ölü varken gezinin bilançosu buymuş gibi "GEZİ PARKI FOTOĞRAFLARI" gibi bir başlık açıp taraflıca bu fotoları buraya dizenlere. Zira, "Sarhoşken namaza yaklaşma" diyen ayetin, sarhoşken ifadesini atıp "namaza yaklaşma" kısmını kullanan Sufi mentalitesi işte bu...
Hayatta insanın varoluş sebebini sorgulamasından ve bulmaya çalışmasından daha önemli ne olabilir?
Kullanıcı avatarı
SiDRe

Mesajgönderen Nazif Tahiroğlu » 24 Oca 2014 22:04

facebook
twitter
gplus

Otobüs yakılmasını savunacak elbette değilim ama benim de sözüm o krizi yönetmemeyi "seçenleri" savunanlara.
Ortada gayet yönetilebilir bir kriz vardı, istendi ki kaosa dönüşsün. Ve bu Tahrirdeki gibi bir kaosa dönüşmediyse, dönüşmesi için herşey yapılmış olmasına rağmen, bu da yine o meydanlardaki halkın çoğunluğunun bilinci, sağduyusu sayesindedir. Ve yine, her kalabalığın içinde olduğu gibi orada da "her yıkımda/ kaosta bir fırsat vardır"cı insanlar olmasına rağmen sadece bu kadarcık otobüs zarar gördüyse bilinsin ki bu da yine oradaki mağdur, aklıselim çoğunluk sayesindedir.

Başlık senin değil belki ama aklıselim ve insancıl olduğunu düşündüğüm kişilerden böyle yorumlar görünce gerçekten üzülüyorum ve umutsuzluk duygusuna kapılıyorum.

Selam

2011 yılında, Tahrir'de insanlar Hüsnü Mübarek yönetimine baş kaldırdılar. Gösteriler internet üzerinden başlatıldığı için ülke genelinde internet erişimi engellendi. Tahrir'de telefonlar çalışmıyordu. Oysa ki Gezi Parkı'ndaki solcu gençlik tüm antikapitalist söylemlerine rağmen elindeki I-Phone'larıyla enkaza çevirdikleri otobüslerde hatıra fotoğrafı çektiriyor, tweet atıyordu. Tahrir'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi, yollar kapatıldı, toplu taşıma araçları devre dışı bırakıldı. Oysa ki Gezi parkı'nda göstericiler toplu taşıma araçlarını kendi elleriyle "devre dışı" bırakıyordu.

Eğer Tahrir'den kastınız Muhammet Mursi'nin görevinden edilmesi ile başlayan darbe yönetimine karşı ayaklanma ise şunları bilmeniz gerekiyor:
Tahrir'de darbeye ve darbecilere güzellemeler dizen, silahlandırılıp göstericilerin üzerine salınan Mısır Çapulcusu Baltacılar vardı. Rabiatül Adeviyye Meydanı'nda, Gezi Parkı'nda olduğu gibi polise molotof kokteylleri atılmadı. Meydanın suyu ve elektriği kesildi, medyaya sandür uygulandı, halka hedef gözetilerek ateş açıldı. Neticede 3500'den fazla insan hayatını kaybederken 11500'ün üzerinde gösterici de yaralandı. Oysa ki Gezi Parkı olayları sırasında bunlardan hiçbiri vuku bulmadı.

Tüm bunları görmenize rağmen Gezi Parkı ile Rabia Meydanı'nı bir tutamazsınız. Şayet dediğiniz gibi ortamın kaosa dönüşmesi için her şey yapıldıysa niçin halka hedef gözetilerek ateş açılmadı? Niçin insanlar işkencelerden geçirilmedi? Niçin hala olaylara destek verilenler gözaltına alınmıyor?

Çapulcular kendilerine olduğundan fazla anlam yüklüyor. Çapulcuların kendilerini dev aynasında görmesinin nedeni dünya çapında dezenformasyon ve manipülasyon liderliğine oynayan BBC medyasının başını çektiği Avrupa medyasıdır.

Gezi olaylarının kaosa dönüşmemesi için Polis haftalarca meydana girmedi. Tüm bunlara rağmen kaosun vuku bulması için gayret sarfedildiğini iddia etmek abestir.

Arkadaşım yüklediğin fotoğraflardan pkk bayrağı ve M. Kemal Atatürk fotoğrafı yurt dışında çekilmiş olan bir fotoğraf. Gezi Parkında çekilmedi bile. Sen ilk önce doğru araştırma yap, doğru fotoğraflar seç yüklerken. Atatürkçü birinin o bayrağı açtığını nerede gördün .

Velev ki sözü edilen fotoğraf Türkiye'de çekilmedi, peki gezi olayları dahilinde çekildiği gerçeğini değiştirir mi? PKK ve Kemalizm'i bir araya getiren şey ortak düşmandan başka nedir? "Ben Gezi Parkı Fotoğrafları başlığı altında yalnızca Gezi Parkı'nda çekilmiş fotoğrafları görmek istiyorum" diyorsanız buyrun size Gezi Parkı olaylarında Türkiye hudutları içerisinde çekilmiş bir fotoğraf:
Üstelik bu fotoğrafta Ülkücü Gençlik de var.Tatmin olduysanız ne mutlu bize.

Resim
Keşke olmasaydın...
Kullanıcı avatarı
Nazif Tahiroğlu

Mesajgönderen Nate RIVER » 25 Oca 2014 01:46

facebook
twitter
gplus

Nazif Tahiroğlu yazdı:Şayet dediğiniz gibi ortamın kaosa dönüşmesi için her şey yapıldıysa niçin halka hedef gözetilerek ateş açılmadı? Niçin insanlar işkencelerden geçirilmedi? Niçin hala olaylara destek verilenler gözaltına alınmıyor?

Bunlar yapıldı. Tabi sırf beyaz tv gibi kanallar izlersen göremezsin.

Nazif Tahiroğlu yazdı:Gezi olaylarının kaosa dönüşmemesi için Polis haftalarca meydana girmedi.

Dinlediğim eylemcilerin hepsi (leyla ile mecnun ekibi dahil), ''Daha ilk gün, ortada bir şey yokken polisler tarafından saldırıya uğradık.'' diyorlar. Bari ''haftalarca'' yazma.

O resimdeki bdp bayraklı adama da eylemcilerin müdahale etmesi gerekiyordu. Ortada böyle resimler var diye koca eylemi ''pkk - kemalist işbirliği'' diye etiketleyemeyiz.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen sarıcizmelimehmetaga » 01 Şub 2014 12:39

facebook
twitter
gplus

cowboyfromhell yazdı:
sarıcizmelimehmetaga yazdı:Arkadaşım yüklediğin fotoğraflardan pkk bayrağı ve M. Kemal Atatürk fotoğrafı yurt dışında çekilmiş olan bir fotoğraf. Gezi Parkında çekilmedi bile. Sen ilk önce doğru araştırma yap, doğru fotoğraflar seç yüklerken. Atatürkçü birinin o bayrağı açtığını nerede gördün . Olayları da çok farklı yorumlayıp çarpıtmışsın. Orada aralarda PKK grupları her olayda olduğu gibi araya girip ortalığı karıştırmaya çalıştılar fakat orada olan halk zaten onları hemen dışladı.

Halk hangi PKK lı grubu dışladı ? Ben 1 hafta yattım gezi parkında hiç öyle birşey hatırlamıyorum.Ben sadece halay çekerek "biji apo" diye bağıran insanları hatırlıyorum.Kimsede dokunmadı onlara.Çünkü orada ne olursa olsun bir birliktelik vardı.Kimse PKK lı bunlar bunlarla yanyana duramayız demedi.Sadece birkaç dedikodu duydum BDP çadırlarına dalmışlar falan onlarda gerçek mi değil mi bilmiyorum.Ne olursa olsun olması gereken halkların kardeşliği vardı orada.

BDP'ye direk gidin diye bir şey söylenmiyordu zaten. Taş, sopa, ateşe başvuranlar sürekli bir uyarılma halindeydi.
sarıcizmelimehmetaga

Mesajgönderen eskimo » 01 Şub 2014 15:53

facebook
twitter
gplus

AKM'nin çatısından PKK bayrakları asmaya çalışanları yarım saatlik arayla indirmeye giden nöbetçi bir grup vardı.
Nöbetçi grup bayrakları geri aldırıyordu kavga dövüş, sonra yarım saat sonra tekrar baştan aynı şeyler yaşanıyordu.
Bildiğim tek şey bu orada. Ha tabii PKK lılar ile bu münakaşaya girebilecek kişilerin de sayısının da çok olması beklenemezdi orada cowboy un dediği gibi o da ayrı bir mesele.
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen Nazif Tahiroğlu » 20 Şub 2014 23:57

facebook
twitter
gplus

Buraya ucuncu bir posta fotograf daha koyarim ancak ban yemekten cekiniyorum. Imzam dahi tepki cekti. Sayfalarinin yarisini gezi parkina ayiran bir forumda benden bu kadar.
Keşke olmasaydın...
Kullanıcı avatarı
Nazif Tahiroğlu

Mesajgönderen Devrez » 21 Şub 2014 00:15

facebook
twitter
gplus

Nazif Tahiroğlu yazdı:Buraya ucuncu bir posta fotograf daha koyarim ancak ban yemekten cekiniyorum. Imzam dahi tepki cekti. Sayfalarinin yarisini gezi parkina ayiran bir forumda benden bu kadar.

Tamam sincap
Kullanıcı avatarı
Devrez

Mesajgönderen Sahra » 21 Şub 2014 00:57

facebook
twitter
gplus

Nazif Tahiroğlu yazdı:Buraya ucuncu bir posta fotograf daha koyarim ancak ban yemekten cekiniyorum. Imzam dahi tepki cekti. Sayfalarinin yarisini gezi parkina ayiran bir forumda benden bu kadar.

İmzan hakaret içeriyordu, hiç mağdur edebiyatı yapma. Daha birkaç saat önce yine uygunsuz bir cümleni gördüm, uyarı vermeden sildim sırf mağduru oynama diye. Nasıl da belliydi bu karakterde biri olduğun, doğru düşünmüşüm.

Üslubun düzgün olsun, hakaret etme yeter. Kimse senden düşüncelerini değiştirmeni istemiyor. Fotoğraf koyman da sorun teşkil etmiyor. (Kanlı vs. olmasın yalnız)
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

ÖncekiSonraki

Dön Gezi Parkı Olayları