Kuralların Netleşmesi Gerekiyor

Forum hakkında görüşlerimizi, isteklerimizi ve şikayetlerimizi bu bölümde paylaşabiliriz

Kuralların Netleşmesi Gerekiyor

Mesajgönderen Sahra » 01 May 2014 23:51

facebook
twitter
gplus

viewtopic.php?f=9&t=23

Bu adreste yazılı olan kurallar (özellikle küfür konusundaki kural) bu forumda uygulanan kurallarla paralel değil. Kurallar daha açık bir şekilde yazılmadığı için moderatörler kendi bakış açılarına göre sansür uyguluyor ve uyarı veriyor. Bu da kullanıcıları rahatsız ediyor. Haklı olarak "Hakaret içermeyen küfür kullanmak daha önce serbestti , şimdi neden mesajım sansürleniyor, neden uyarı veriliyor?" diyorlar. Özellikle moderatör değişikliğiyle birlikte bu durum göze çarpmaya başladı. Fakat bunda moderatörlerin bir suçu yok. Kuralların netleştirilerek yazılı hale getirilmesi şart.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Re: Kuralların Netleşmesi Gerekiyor

Mesajgönderen Nate RIVER » 02 May 2014 00:04

facebook
twitter
gplus

Küfür serbest olsun direk. :)
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen salihcyilmaz » 02 May 2014 00:07

facebook
twitter
gplus

Muhammed Esed

5:101 SİZ EY imana ermiş olanlar! (Kesin hukukî kurallar şeklinde) açıklandığı taktirde sizi sıkıntıya sokabilecek olan konular hakkında soru sormayın; zira, Kur'an vahyedilirken onlar hakkında soru sorsaydınız, size (hukukî kurallar şeklinde) açıklanabilirlerdi. Allah, bu konuda (sizi her türlü yükümlülükten) azat etmiştir: Zira Allah, çok bağışlayıcıdır, halîmdir.

Ortayi açtim, gerisini halledersiniz.
It is a capital mistake to theorise before one has data. Insensibly one begins to twist facts to suit theories, instead of theories to suit facts.
salihcyilmaz

Mesajgönderen Nate RIVER » 02 May 2014 00:11

facebook
twitter
gplus

Ayetin orjinalinde o parantezler yok diye biliyordum. :roll:
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen eskimo » 02 May 2014 00:13

facebook
twitter
gplus

evet netleştirelim, eklemek istediğiniz cümleleri buraya yazalım isterseniz, hatta tartışalım, çok fazla ekleme yapmaya gerek olmayacaktır 3-4 cümle ile toparlayabiliriz gibi düşünüyorum. aslında sahra bu kuralları sen çok iyi özümsemiş birisi olarak bu konuda en çok desteği senden bekliyoruz. kısa ve öz bir şeyler yazalım ki karmaşa olmasın.

teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen kullanıcı adı » 02 May 2014 12:05

facebook
twitter
gplus

Herşey gayet net ak. Kişiye hakaret kişiye küfür yoksa küfür serbest. Forum açıldığından beri bu böyle. Yazılı kurala sadece bunun eklenmesi olayı çözüyor. Forumda küfür diye değil de "Forumda tartışılan kişiye küfür, hakaret, küçük düşürücü söz.... yasaktır." Destan yazmaya gerek yok diye düşünüyorum. Bence direkt moderatörlerin hatası var. Bunca zamandır uygulanan kuralı üslubu siklemeyip kendi bakış açılarıyla sansüre uyarıya baş vuruyorlar. Aslında hiçbir şeye gerek yok. Tek gereken modlara "forumun düzeni böyle, burası da sizin malınız değil, kendi keyfinize göre kural uydurmayın" demek bile yeterli.
Valla isteyen sert konuştun desin isteyen alınsın isteyen gücensin. Gerçek bu.
Kullanıcı avatarı
kullanıcı adı

Mesajgönderen Sahra » 02 May 2014 13:37

facebook
twitter
gplus

kullanıcı adı yazdı:Herşey gayet net ak. Kişiye hakaret kişiye küfür yoksa küfür serbest. Forum açıldığından beri bu böyle. Yazılı kurala sadece bunun eklenmesi olayı çözüyor. Forumda küfür diye değil de "Forumda tartışılan kişiye küfür, hakaret, küçük düşürücü söz.... yasaktır." Destan yazmaya gerek yok diye düşünüyorum. Bence direkt moderatörlerin hatası var. Bunca zamandır uygulanan kuralı üslubu siklemeyip kendi bakış açılarıyla sansüre uyarıya baş vuruyorlar. Aslında hiçbir şeye gerek yok. Tek gereken modlara "forumun düzeni böyle, burası da sizin malınız değil, kendi keyfinize göre kural uydurmayın" demek bile yeterli.
Valla isteyen sert konuştun desin isteyen alınsın isteyen gücensin. Gerçek bu.

Açıp kuralları okuyunca bugüne kadar moderatörlerin görevini düzgün yapmadığını, küfürleri sansürlemek gerektiğini bile sanmış olabilirler.

Eskimo, bence de uzun uzun yazmaya gerek yok. Yazılı olan, uygulananla aynı olsun, yeter. Bu yüzden kullanıcı adının söylediği cümleyi yazabiliriz.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen kullanıcı adı » 02 May 2014 14:25

facebook
twitter
gplus

usescrt yazdı:
Bunca zamandır
uygulanan kuralı üslubu
siklemeyip kendi bakış
açılarıyla sansüre uyarıya
baş vuruyorlar

Getirir misin bi tane örnek önüme

Senin önüne bir şey getirmem, lüzumu da yok. Kapanmış tartışmaları buraya taşımak ancak bir aptalın yapacağı iş olur. Varsa aptallık talibi, getirsin. Meraklısı olan varsa da forumdaki son tartışmalar baya baya herkesin göreceği yerlerde oldu, şöyle bir arasın bulsun.
Kullanıcı avatarı
kullanıcı adı

Mesajgönderen eliaa » 02 May 2014 14:32

facebook
twitter
gplus

Modlarda yaşanan tartışmalardan bi haberse hadi önümüze getirin bi örnek diyorsa daha ne diyim ben üstüne yani. Çok ilgilisiniz maşallah bide kendinize laf gelince kıyametleri koparıyorsunuz
Kullanıcı avatarı
eliaa

Mesajgönderen muhibbi » 02 May 2014 14:38

facebook
twitter
gplus

usescrt yazdı:
eliaa yazdı:Modlarda yaşanan tartışmalardan bi haberse hadi önümüze getirin bi örnek diyorsa daha ne diyim ben üstüne yani. Çok ilgilisiniz maşallah bide kendinize laf gelince kıyametleri koparıyorsunuz

habersiz olduğumdan değil, hiçbir şekilde laf arasında edilen küfürlere müdahele etmediğimden kanıtını getirmesini istedim..

Yoksa O'nun dışında bazı ilahlar mı edindiler? De ki: "Susturucu delilinizi getirin! Benimle beraber olanların da benden öncekilerin de Zikir'i budur. Ne yazık ki onların çokları hakkı bilmezler; bu yüzden de yüz çevirirler." -Enbiya 24

Tayyip ERDOĞAN gibi cevap vermişsin, geleceğini parlak görüyorum, senin. :twisted:
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Sonraki

Dön Forum Hakkında ve Şikayet Bölümü