Benim ekmek almaya çıkan kardeşimi...

27 Mayıs 2013 Pazartesi günü Taksim Gezi Parkı'nda başlayıp önce İstanbul geneline ve beraberinde Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa ve Kocaeli şeklinde Türkiye'nin birçok iline yayılan eylem ve olaylarda yaşananları, gerçekleri, arşiv kayıtlarını, fikir ve görüşleri paylaşıyoruz

Re: Benim ekmek almaya çıkan kardeşimi...

Mesajgönderen Bazarov » 12 Mar 2014 02:28

facebook
twitter
gplus

Devrez yazdı:@Bazarov

Ölen kişi bir çocuk lan çocuk. Masum bir zihne ne provoke edersen onu alırsın. Kaldı ki o attığın fotoğraflar fotoşop. Çocuk zayıf birşeydi elinde sapan olan fotoda göbeği sarkmış bir abi gibi sanki.

Çocuğa karşı bile bu kadar kin besleyebilecek ne kötülük gördün hayatında gerçekten çok merak ettim. Çocuk ya çocuk. Minik masum

Çocuğa kin beslediğim yeri bir alıntılar mısın? Ben de göreyim merak ettim.

Abi fotoşupunuza başlıyım sizin.Aynı zihniyet iki tarafsınız yemin ediyorum.İşine gelmeyene fotoşop de.
Çöp giriyor çöp çıkıyor.Kişiler değil zihniyet bozuk..
Biz ona ülkeye lider ol dedik o gitti dünya lideri oldu. :) (: <333

bekare eksi dörtace : delta
üstler doğal katsayılar reel
Kullanıcı avatarı
Bazarov

Mesajgönderen Devrez » 12 Mar 2014 02:33

facebook
twitter
gplus

Bazarov yazdı:Resim

Twitterde '' ah berkin :((( '' falan diye ilgi çekmeye çalışanlar, timsah göz yaşı dökenler..Şu çocuğa bokunu atmazlar sokakta görseler.Hepimizin başına bela olan apaçi tiplerdenmiş.Gel gör ki medya insanları istediğine inandırabiliyor.

Resim

Resim

Ekmek almaya giderken diye heryerde vurgulanıyor bir de

Bizim mahalledeki elinde tesbih , cebinde çakı , altında dar paça kot olan apaçilerden işte.Ve bdp eylemlerinde polise taş atan çocuklardan.

Ben iyi ki öldü demiyorum.Ama su testisi su yolunda kırılır.O kalabalığın arasına giriyorsan başına her şey gelebilir.

Arkadaşım şu ayetle ne alakam var.Ben kürtlere olan ayrımcılığımdan bu yorumları yapmıyorum ki.Lağamda gezersen ayaklarının ıslanması kadar doğal bir şey var mı?

Haberleri aç , bütün kanallarda '' ekmek almaya giderken '' şeklinde lanse ediliyor.Ortada ekmek falan da yok.Polisi çocuk katili psikopatlar olarak lanse ediyorlar.

Akp yanlısı olarak bilinen ATV'yi örnek veriyim sana.Az önce dediğim şekilde haber geçti.Sözde ekmek almaya giderken ölmüş zavallı berkin.

*atv

Kim galibiyet narası atıyor.Cumhurbaşkanımız bile üzgün olduğunu belirten bir açıklama yaptı.Öyle bir anlatıyorsunuz ki..
Çocuk polise sapanla taş atıyor.Kürt işareti yapıyor.Ağzına da bez parçası sarmış.Bu çocuğun attığı taşla bir polisin gözü çıksa bu sefer çocuk terörist olacaktı.Ama kafasına haspelkader gaz kapsülü gelip vefat edince tam tersi oldu.En önemli şey kritik düşünebilmektir.

Kör gibi davrananlara bir şeyleri göstermek istiyorum sadece

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/24387119.asp

http://www.radikal.com.tr/turkiye/berki ... in-1180640

http://tvarsivi.com/gez-iolaylari-siras ... 74909.html

Bu ekmek almaya giderken öldü.Bu ifade ne kadar alçakça bir yalan,bir karalama görmüyor musunuz?Öyle bir anlatıyorlar ki ; polis bilerek isteyerek , hem de halktan birisini (öyle ki sadece ekmek almak için geçiyormuş.) kafasına gaz atarak öldürüyor.Atılan twitlere bak ,herkes polis düşmanı oluverdi bir anda.Bizim insanımız çok kolay etkilenebiliyor.Bir gün polis yanlısı yapabilir , öteki gün terörist yanlısı yapabilirsin.Çoğu şeye de işlerine geldiği gibi inanmayı seviyorlar

Bazarov yazdı: Kinli değilim sadece canım masum bir çocuk aleyhinde 500 tane yorum girmek istedi

Hı hı tmm cnm öpt kib bye
Kullanıcı avatarı
Devrez

Mesajgönderen Devrez » 12 Mar 2014 02:35

facebook
twitter
gplus

Ya gülme geldi ahahaha. Bi dk bişey sorcam. Olayla uzaktan yakından bir alakan yokken. Yalan dolan bilgi çorbası olan tv ve netten takip ederken sadece olayları. Ölü bir çocuk hakkında nasıl böyle konuşabiliyorsun? Böyle bir kibre nasıl sahip oldun bize de anlatabilir misin?
Kullanıcı avatarı
Devrez

Mesajgönderen Bazarov » 12 Mar 2014 02:46

facebook
twitter
gplus

Devrez yazdı:Ya gülme geldi ahahaha. Bi dk bişey sorcam. Olayla uzaktan yakından bir alakan yokken. Yalan dolan bilgi çorbası olan tv ve netten takip ederken sadece olayları. Ölü bir çocuk hakkında nasıl böyle konuşabiliyorsun? Böyle bir kibre nasıl sahip oldun bize de anlatabilir misin?

Hakaret etmek istemiyorum.Ama şunu söylemem lazım , okuduğunu anlayamıyorsun.
Şuan sen neden bana kin duydun ? Sadece kendi fikrimi söyledim.19 yaşındayım , ne yaşadın hayattan ki ; tanımadığın genç birine hem de sanal bir ortamda kin duyuyorsun ?

Bak bu şekilde olmaz bu iş.

Fotoşop dediğin fotoğraf , çeken kişi tarafından doğrulandı.Bilmem kaç saat önce çekilmiş ölümünden.
Benim yukarda tüm anlatmak istediğimin özeti şu ve kimseye kin de duymuyorum.Kafamı kimse için öyle yormam.

--Bu çocuk eylemlere katıldığı için öldü.Ekmek almaya giderken değil.
Eylemlere her giden ölmeyi hakeder tarzı bir şey anlıyorsunuz hepiniz bundan.Fakat onu kastetmiyorum.Orda beyni yıkandığı için-heycan olsun diye vs bir sebeple bulundu bu çocuk.Ve kalabalığa atılan gazlardan biri ne yazık ki ona isabet etti.

--Polis 'in yakın mesafe ateş ettiğini, çocuğun olayını abartarak türlü hikayeler katarak anlatan medya ; öyle ki annesi hastaymış da anne sen gitme ben gideyim.Sonra da ölmüş falan.Böyle alçakla hikayeler bile uydurdular.Ne için , çıkarları için.Apaçi lafına takmışsın.Facebookda cezmi kalorifer sayfasında hergün paylaşılan ve sayfalarca dalga geçilen tiplerdendi o.Ama işlerine gelince '' Ah berkin :(( '' diye yorumlar yazar oldular.Anlatmak istediklerim bunlardı.

Polisi ve hükümeti karalama kampanyası sürüyor.Kasetlerin de gerçek olmadığını düşüneceğim yakında.Baktılar seçimle deviremiyorlar , iftira ve propagandaya döndürdüler işi.

Polisi şöyle anlatıyorlar ki , şerefsizliğin daniskasıdır benim gözümde ;

''Ekmek almaya giden çok masum bir çocuğu yakın mesafa kafasına gaz bombası atarak öldürdüler. ''

Tabi ki de genç bir insanın ölmesi üzücü bir olay.PKKlı birisine de acıyorum ben ölürse.İnsan ayrımı yapmam.Ama kasıtlı bir öldürme söz konusu olamaz.Başbakan-cumhurbaşkanı da olayla ilgili üzüntülerini dile getirdiler.

Yine de anlatamadıysam yapacak bir şey yok abi.Şimdi faşist diyebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Bazarov

Mesajgönderen Devrez » 12 Mar 2014 02:57

facebook
twitter
gplus

Bazarov yazdı:Tabi ki de genç bir insanın ölmesi üzücü bir olay.PKKlı birisine de acıyorum ben ölürse.İnsan ayrımı yapmam.Ama kasıtlı bir öldürme söz konusu olamaz.Başbakan-cumhurbaşkanı da olayla ilgili üzüntülerini dile getirdiler.

Yine de anlatamadıysam yapacak bir şey yok abi.Şimdi faşist diyebilirsiniz.

Bu kısım herşeyin özeti niteliğinde.

Şu linke bir bak.
www.google.com/search?btnG=1&pws=0&q=öldürdüm+üzgünüm+pişmanım

Katillerin üzgünlüklerini dile getirdikleri linklerin bir dökümü. Açıkçası ben de bir çocuğu öldürsem üzgünlüğümü dile getirirdim evet.

Şimdi gelelim diğer kısma;
Pkk lı öldüğünde nasıl üzülüyorsun? 20 yaşındaki gençleri öldürmek için hayatından vazgeçen kişiler. İslamı buna yorumlasak bile ölmelerinin daha iyi ve gerekli olduğu kanaati getireceğiz. Tamam kardeş sen pkklı biraderlerine üzül tayyibin size belediye işleri yaptığı küçük ve izole köyünde ama ağzından tükürükler saçarak insanların günahını alma. Aklın başına gelir birgün. Canın çok yanar.
Kullanıcı avatarı
Devrez

Mesajgönderen Bazarov » 12 Mar 2014 03:09

facebook
twitter
gplus

Üzülüyorum çünkü onların da bir annesi var.Ve annelerinin bağrına ateş düşüyor.Senin timsah göz yaşlarının söndüremeyeceği bir ateş.Berkin'in annesine de düştü.Üç beş şerefsiz arpası fazla gelen yüzünden oldu bunlar.

Pkk alıp kendi çıkarı için dağa kaldırıyor.Gezici alıp kendi çıkarı için taksime çağırıyor.Aklı başında olan kimse-beyni yıkanmayan hiçbir insan dağa çıkmaz.O yüzden üzülüyorum.*** yoluna ölüyorlar.

15 yaşında çocuk ne anlar eylemden.Onu oraya getirenler suçlu polis değil.O gaz bombası atılacak dağılmaları için.Çocuğa gelmiş şans işte.Ama hala polis bilerek öldürdü diyorsun.Bu da günah değil mi ?

Kullanıcı avatarı
Bazarov

Mesajgönderen Devrez » 12 Mar 2014 03:14

facebook
twitter
gplus

Bazarov yazdı:15 yaşında çocuk ne anlar eylemden.Onu oraya getirenler suçlu polis değil.O gaz bombası atılacak dağılmaları için.Çocuğa gelmiş şans işte.Ama hala polis bilerek öldürdü diyorsun.Bu da günah değil mi ?

Nope. Ben sadece çocuğun masumluğu ve senin fikirlerinin acizliği üzerine yorumlar yaptım. Eylemler sırasında masum bir insanın hayatının kaybetmesinin sorumlusu her ne kadar devletinse bir o kadar da biz gezicilerindir. Orada olmaması gereken zarar görmemesi gereken bir insan zarar görüyorsa her iki tarafında bunda suçu vardır ve ben bu suçu sahipleniyorum.

Lakin polis suçlu değil demek "Benle tartışmaya girmeyin abi benim gözlerim kör kulaklarım duymaz beynim algılamaz zaten." demekle aynı şey.
Kullanıcı avatarı
Devrez

Mesajgönderen meetozik » 27 Nis 2014 22:21

facebook
twitter
gplus

gezici kitleside 15 yasındaki bir cocugun ölümünden hükümete karsı rant sağlamaya calısıyor yoksa cogunun sikinde değil bu kadar düştüler.
meetozik

Mesajgönderen Jova » 05 May 2014 19:41

facebook
twitter
gplus

Kim galibiyet narası atıyor.Cumhurbaşkanımız bile üzgün olduğunu belirten bir açıklama yaptı.Öyle bir anlatıyorsunuz ki..
Çocuk polise sapanla taş atıyor.Kürt işareti yapıyor.Ağzına da bez parçası sarmış.Bu çocuğun attığı taşla bir polisin gözü çıksa bu sefer çocuk terörist olacaktı.Ama kafasına haspelkader gaz kapsülü gelip vefat edince tam tersi oldu.En önemli şey kritik düşünebilmektir.[/quote]

Kürt işareti derken neyi kastetmeye çalışıyorsun anlayamadım. Hasbelkader olduğu noktasında seninle aynı fikirde değilim hatta yazdıklarından anladığım seninle hiçbir konuda aynı fikirde olamam resmen burada kin kusuyorsun bir çocuğa. Gösterilerdeki polislerin gaz fişeği atan tabancayı kullanım şeklini görmek isteseydin eğer her türlü sakatlığın çıkabileceğini de anlardın. Kimsenin ideolojisi umrumda değil ama söz konusu bir çocuk olunca bu kadar sığ düşünmen beni üzmekten ziyade garibime gitti.

Ayrıca kolluk kuvvetlerini neden bu kadar sevdiğini de kendi kafanda biraz sorgula istersen.
Kullanıcı avatarı
Jova

Mesajgönderen KızılÇiçek » 24 May 2014 11:34

facebook
twitter
gplus

Berkin elvan terörist diyenlere sesleniyorum arkadaşlar siz filistindeki taş atan çocukları desteklemediniz mi sizin rabia işaretleri yapıp ağladığınız insanlar da taş attı bu gün başbakan soma için göz yaşı dökmedi veya çıkıp düzgün bir açıklama yapmak yerine gidip vatandaşa yumruk attı sizin halkınızın nasıl öldüğü sizin umurunuzda değil siz müslüman takılıp müslümana müslümanı kıydıransınız unutmayın ki müslümana müslümanın canı haramdır sahte din adamlığı yapmayın dini kendi propagandanıza alet etmeyin gün gelecek gerçekler ortaya çıktığında çok yalnış şeyler yaptığınızı fark edeceksiniz berkin sadece bir çocuktu eğer sizin kardeşiniz veya çocuğunuz vurulsaydı siz de sokaklara dökülür hakkınızı arardınız başbakan dan hesap sorardınız açık ve net.
SonOfAnarchist
Kullanıcı avatarı
KızılÇiçek

ÖncekiSonraki

Dön Gezi Parkı Olayları