Benim ekmek almaya çıkan kardeşimi...

27 Mayıs 2013 Pazartesi günü Taksim Gezi Parkı'nda başlayıp önce İstanbul geneline ve beraberinde Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa ve Kocaeli şeklinde Türkiye'nin birçok iline yayılan eylem ve olaylarda yaşananları, gerçekleri, arşiv kayıtlarını, fikir ve görüşleri paylaşıyoruz

Re: Benim ekmek almaya çıkan kardeşimi...

Mesajgönderen Juli » 02 Haz 2014 20:40

facebook
twitter
gplus

Berkin elvan terörist diyenlere sesleniyorum arkadaşlar siz filistindeki taş atan çocukları desteklemediniz mi sizin rabia işaretleri yapıp ağladığınız insanlar da taş attı bu gün başbakan soma için göz yaşı dökmedi veya çıkıp düzgün bir açıklama yapmak yerine gidip vatandaşa yumruk attı sizin halkınızın nasıl öldüğü sizin umurunuzda değil siz müslüman takılıp müslümana müslümanı kıydıransınız unutmayın ki müslümana müslümanın canı haramdır sahte din adamlığı yapmayın dini kendi propagandanıza alet etmeyin

Bir alkış alalım bu arkadaşımıza ehehe :twisted: hmm... evet asıl belirtmek istediğim de biraz bu, şöyle söyliyim. Bir çocuğun ölmesine herkes üzüldü. ama Bazarov'un anlatmaya çalıştığı şey, medyanın bu işteki etkisi... Evet görüyoruz medyanın bu işteki etkisini. Televizyon izlemiyorum, çünkü televizyonda o minnak beyinlerinizi istedikleri gibi yönetiyorlar doğru düşünemiyorsun haliyle. sana sadece onların bilmeni istediği şeyi aşılıyolar ve boomm..! şuraya getiriceğim olayı. Berkin'e üzülenler, (bizde üzüldük.Sonuçta bir çocuk öldü.) bugün neden Burak'ı hatırlayamıyorlar ? evet Berkin ile aynı gün bir DHKP-C üyesi tarafından evinin kapısının önünde ezilerek ölen bir çocuk. aaa afedersiniz.. O bir polis çocuğu, işin rengi değişti mi ? ehehe sikkolar sizi... bugün neden birisi ölüyor meydanda bütün ülkeyi yakıp yıkıyorsunuz da Rabia denildiğinde işin dalgasına vuruyorsunuz ? Rabia'yı bilmiyorsunuz bile. Filistini bilmiyorsunuz bile. Doğudaki katledilen kafası kesilerek ailesine yollanan müslüman türkleri bilmiyorsunuz bile . Hadi bi çıkın sokağa Deyin ki: O kardeşlerimizin katillerini istiyoruz. çıkın sokağa hadi ? yemedi değil miii ... çünkü Berkin'in ölümünü çirkin eylem işleriniz de kullanabilirsiniz, ama rabia meydanında ölen onca kişinin ölümüyle neyi kullanıcaksınız ? Filistinde katledilen çocuk kadın demeden öldürülen insanları nasıl kullanıcaksınız ? evet siz böylesiniz işte. dünyada yuvarlak . Deniz Gezmiş de böyleydi . "kahrolsun amerikan emperyalizmi " ağzından düşürmezken. hiç çindeki emperyal sistemle öldürülenleri düşünmedi. hiç komunizmin katlettiği yüzbinleri düşünmedi belkide milyonları. siz böylesiniz. Gezide ölen polisler için de oh ne iyi oldu gebersin pezevenkler dersiniz sonradan çıkıp Berkiniimm :( diye ağlarsınız. ağlamayın dedim mi ? ağlayın tabi bizde üzüldük ama Diğerleri için de ağlayın diğer binlerce masum içinde ağlayın hadi sikko ağla da gel ehehe
"Özgürlük hiçbir zaman "her istediğini yapma izni" anlamı taşımamıştır." -Mahatma Gandhi
"Dünyayı kanunlar ve sözler değil, semboller ve işaretler yönetir" -Konfüçyüs
Kullanıcı avatarı
Juli

Mesajgönderen KızılÇiçek » 04 Haz 2014 13:50

facebook
twitter
gplus

O kelleleri alan grupları kimin desteklediğini biliyormusun bu gün başbakan yollamadı mı oraya tırları ve ardından 3 5 yaşındaki çocukları vurmadımı el nusra ekibiniz güldürmeyin arkadaşlar beni hepiniz kimin ne boklar yediğini biliyorsunuz ama bilmemezlikten geliyorsunuz ya da vicdanınız alınmış da izleyip izleyip gülüyor eğleniyorsunuz sizin gibi zihniyetlerin tek amacı dini kullanarak insanları sömürmek o sevdiğiniz başbakanınız madencilerin kaderinin ölüm olduğunu söylüyor siz de alkış tutuyorsunuz o ezik beyinlerinizin biraz gelişmesine izin verin isterseniz bende televizyon izlemiyorum benim beynimi yöneten kimse de yok ayrıca hiçbir boyunduruk altında değilim ister anarşist olurum isyer DHKPC li ister halk bu tür gruplara üye olanların veya devlete karşı gelenlerin ölümü hak ettiğini düşünüyorsanız bana müslümanlıktan bahsetmeyin...
SonOfAnarchist
Kullanıcı avatarı
KızılÇiçek

Mesajgönderen Nate RIVER » 04 Haz 2014 16:22

facebook
twitter
gplus

Devlete karşı olanları desteklerim ben de, masumlara değil de sadece devlete saldıranlar tabi. Savaş çıksa bile pek umrumda olacağını sanmıyorum. Millet zaten gerizekalı, savunulacak bir ülke değil.

Geçen gün de ''neymiş Berkin Elvan'ın ölümünden dolayı gösteri yapacaklarmış, ölen öldü arkadaş yapamazsınız'' gibisinden açıklama yapıyordu p.ç tayyip. Bu adamı destekleyenlerin gerçekten gram beyni yok.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen Juli » 04 Haz 2014 22:06

facebook
twitter
gplus

Sanırım söylemek istediğim şeyler çok anlaşılmadı. Burda insan ölmesinden bahsederken. Doğuda , arabistanda Trablusgarp da nerdesin birader diyorum ?

KızılÇiçek yazdı:O kelleleri alan grupları kimin desteklediğini biliyormusun bu gün başbakan yollamadı mı oraya tırları ve ardından 3 5 yaşındaki çocukları vurmadımı el nusra ekibiniz güldürmeyin arkadaşlar beni hepiniz kimin ne boklar yediğini biliyorsunuz ama bilmemezlikten geliyorsunuz ya da vicdanınız alınmış da izleyip izleyip gülüyor eğleniyorsunuz sizin gibi zihniyetlerin tek amacı dini kullanarak insanları sömürmek o sevdiğiniz başbakanınız madencilerin kaderinin ölüm olduğunu söylüyor siz de alkış tutuyorsunuz o ezik beyinlerinizin biraz gelişmesine izin verin isterseniz bende televizyon izlemiyorum benim beynimi yöneten kimse de yok ayrıca hiçbir boyunduruk altında değilim ister anarşist olurum isyer DHKPC li ister halk bu tür gruplara üye olanların veya devlete karşı gelenlerin ölümü hak ettiğini düşünüyorsanız bana müslümanlıktan bahsetmeyin...
"Özgürlük hiçbir zaman "her istediğini yapma izni" anlamı taşımamıştır." -Mahatma Gandhi
Kullanıcı avatarı
Juli

Mesajgönderen KızılÇiçek » 05 Haz 2014 12:40

facebook
twitter
gplus

Evet insanların cani ve haince katledilmesine bende karşıyım ama şu da var ki ben ilk önce kendi ülkemdeki insanları düşünürüm tabiki başka insanların da ölmesi dokunur bana ama bir Türk öldüğü zaman daha çok üzülürüm...
SonOfAnarchist
Kullanıcı avatarı
KızılÇiçek

Mesajgönderen Nate RIVER » 05 Haz 2014 14:13

facebook
twitter
gplus

Türklerin diğer insanlardan ne farkı var ki?
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen muhibbi » 05 Haz 2014 14:16

facebook
twitter
gplus

KızılÇiçek yazdı:Evet insanların cani ve haince katledilmesine bende karşıyım ama şu da var ki ben ilk önce kendi ülkemdeki insanları düşünürüm tabiki başka insanların da ölmesi dokunur bana ama bir Türk öldüğü zaman daha çok üzülürüm...

Nate RIVER yazdı:Türklerin diğer insanlardan ne farkı var ki?

Nate RIVER yazdı:Hatun da iyidir. Hem eski Türklerden geliyor.

aynı mantık ;)
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen Nate RIVER » 05 Haz 2014 14:26

facebook
twitter
gplus

Ne alaka şimdi o 2 cümle ya. :D Hatun kelimesi köklü olduğu için geleneği devam ettirelim demek istemiştim. :)
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen muhibbi » 05 Haz 2014 14:28

facebook
twitter
gplus

Nate RIVER yazdı:Ne alaka şimdi o 2 cümle ya. :D Hatun kelimesi köklü olduğu için geleneği devam ettirelim demek istemiştim. :)

ben de o devam ettirilmesi gereken gelenekten bahsediyorum ;) ikiniz de farlı gelenekleri devam ettiriyorsunuz :D
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen Juli » 06 Haz 2014 22:20

facebook
twitter
gplus

KızılÇiçek yazdı:Evet insanların cani ve haince katledilmesine bende karşıyım ama şu da var ki ben ilk önce kendi ülkemdeki insanları düşünürüm tabiki başka insanların da ölmesi dokunur bana ama bir Türk öldüğü zaman daha çok üzülürüm...

Şimdi de faşist oldu :) Ha Türk ha Kürt Ha ispanyol ha ingiliz ne fark eder ? Klişe sözünüz yok mudur . "Orda doğması onun suçu mu .s" Ee değilse. Masum olarak orda ölmesi onun suçu mu ? neden bunu savunamıyorsun hatta "Rabia Rabia zaaa 4 barnak " diye dalga geçiyorsun ?
Kullanıcı avatarı
Juli

Önceki

Dön Gezi Parkı Olayları