Forumdaki Üyelerin Karşıt Görüşlere Tavrı

Forum hakkında görüşlerimizi, isteklerimizi ve şikayetlerimizi bu bölümde paylaşabiliriz

Re: Forumdaki Üyelerin Karşıt Görüşlere Tavrı

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 04 Haz 2014 22:02

facebook
twitter
gplus

Ebu akeb vardı bir aralar her ne kadar dünya görüşümüz çok ters olsada katkı sağlıyordu foruma.muhalif cephemiz güçsüz,iktidar yanlısı kişi sayımız çok çok az ama foruma yeni gelen kişilerde üslubuna dikkat etmeli insanların ne yazıcağına bizler yorum yapamayız , karışamayız elbette ama sivri dilli davranmak kimseye katkı sağlamıyor maalesef.herkes polliyana olsun dünya barışı sağlanmış gibi de gezmeyelim ama sen bilmezsin,siz kuş beyinlisiniz havasıyla geziyor çoğu yeni gelen kişiler diikattimi çeken konulardan bir tanesi de bu.herkes ılımlı davransa şahıslara takılmayıp konulara odaklanılsa çok daha iyi olacaktır.forumda muhalif cepheye çok ihtiyaç var.birde konuyla alakalı olmasa bile yeni dünya düzeni başlığımız çok güçsüz bu aralar münevver karabulut cinayeti haricinde nerdeyse diğer başlıkların çoğu serbest kürsü havasında bizim forumu diğerlerinden ayıran özelliklerden bir tanesi de ana başlıklarından bir tanesinin "new age" olması konu gerekli donelerle,kaliteli bir şekilde kaleme alınarak güçlendirilmeli.forum içerisinde ki anlaşmazlıklarda olur orta veya başlıklarda yapılmak yerine özelden halledilse çok daha güzel olur.
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen Kynetsu » 04 Haz 2014 22:41

facebook
twitter
gplus

İkinizide +1
Kullanıcı avatarı
Kynetsu

Mesajgönderen kullanıcı adı » 04 Haz 2014 22:43

facebook
twitter
gplus

Usescrt çok iyi bir noktaya değinmiş. Modların böyle şeylerle ilgilenmesi gerek. Böyle analizler yapmaları gerek.
Mesele sivri dil falan değil. Farklı fikirde olanlara saldırı. Bu, vekilsizmecliste en çok 2 konuda var: 1) akp muhalifi olmayanlara karşı 2) hadisleri inkar etmeyenlere karşı.
Her konuda ince eleyip sık dokuyan, düzgün bir şekilde konuşan insanlar bu 2 konuda çok ama çok saldırgan ve düşencesiz davranıyor.
Mesela çok yeni bir konudan örnek vereyim: viewtopic.php?f=2&t=3527
Adamın AKPli olması kimseyi ilgilendirmez. Konu sen akplisin sen muhalifsin muhabbeti bile değil. Konu boş oylar akpye gidiyor yalanı-safsatası.
Ben de konuyu okuduktan sonra "maalesef benim çevremde de bu safsataya körü körüne inanan, mantıklı bir şekilde açıkladığın zaman "araştır sen bi öyle" demekten başka bir şey yapamayan, gözüne perde inmiş bağnazlar var" temalı bir paragraf yazmıştım. Boş oyların akpye gitmeyeceğini anlamak için ne özel bir bilgiye ne de akla gerek var ama maalesef insanların gözünü bürüyen öfke, onları bu denli bağnazlığa itmiş. Bir işim çıktı, gelip yazıma noktamı koyup gönderdim, başka yazılar yazılmış. İptal ettim ben de. Çünkü sonuç belli. Orada konuşulması gereken konu bu olay palavra mı değil mi, bu. Ama bu konuşulmamışta hemen ak partili olduğu düşünülen adama (zaten akpyi kötülemiyorsan akplisin bu devirde) "siktir et boş oy olayını, evet bu palavrayla milleti sikiyoruz ama boşver onu şimdi ayakkabı kutusu gemicik makarna kömür" tadında cevaplar verenler olmuş.
Dediğim gibi akp karşıtı olmamak bir, hadisleri inkar etmemek iki.
Kullanıcı avatarı
kullanıcı adı

Mesajgönderen Nate RIVER » 04 Haz 2014 22:56

facebook
twitter
gplus

kullanıcı adı yazdı:Mesele sivri dil falan değil. Farklı fikirde olanlara saldırı. Bu, vekilsizmecliste en çok 2 konuda var: 1) akp muhalifi olmayanlara karşı 2) hadisleri inkar etmeyenlere karşı.
Her konuda ince eleyip sık dokuyan, düzgün bir şekilde konuşan insanlar bu 2 konuda çok ama çok saldırgan ve düşencesiz davranıyor.

İkisi de çok saçma konular olduğu için çünkü. Birisinde 7 yaşındaki çocuklarla evlenmek felan var, diğerinde çocuk öldürüp arkasından terörist diyorlar. Ben tavır alırım kusura bakmayın, yeri gelirse küfür de ederim.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen kullanıcı adı » 04 Haz 2014 23:38

facebook
twitter
gplus

Nate RIVER yazdı:
kullanıcı adı yazdı:Mesele sivri dil falan değil. Farklı fikirde olanlara saldırı. Bu, vekilsizmecliste en çok 2 konuda var: 1) akp muhalifi olmayanlara karşı 2) hadisleri inkar etmeyenlere karşı.

İkisi de çok saçma konular olduğu için çünkü. Birisinde 7 yaşındaki çocuklarla evlenmek felan var, diğerinde çocuk öldürüp arkasından terörist diyorlar. Ben tavır alırım kusura bakmayın, yeri gelirse küfür de ederim.

Senin gibi "kendisi gibi düşünmeyen ve inanmayana" böyle saldıran, bölen insanlar yüzünden dünya bu kadar iğrenç bir yer işte. Aynaya bakıp kendinden iğrenmelisin. Bugün aynı mantıkla amerika ve israil orta doğuya, aynı mantıkla avrupa afrikaya, aynı mantıkla cahil ve bağnaz, ağzı leş kokulu insanlar toplumdaki düzgün insanlara eziyet ediyor.
İnsanlar gelip senin inandığın Kuran'a da "bu ne saçma kitap ya tanrı yemin ediyor eheheh" diyip sana saldırıp, tavır alıp küfredebilir. Ama işte biz kimse kimseye karşıdaki onun gibi düşünmüyor diye saldırmasın derdindeyiz, sen ise senin gibi düşünmeyene saldırma derdindesin. Aynaya bakma konusunda çok ciddiyim.

7 ve 9 olayının milyon yerde açıklaması var. Mesela evlendiğinde ablası Esma'nın 21 yaşında olduğu rivayeti. Hz Aişe'nin ve ablasının rivayetlerinden giderek 7 derken 17, 9 derken 19u kast ettiği, arap lügatinde bunun kullanıldığı gibi. Ayrıca "hadis" kavramı senin cımbızladıklarından ibaret değil. Bizzat peygamberin yaşamıyla tasdik ettiği, ayeti nasıl anladığını ve nasıl hayatına geçirdiğini bize kadar getiren rivayetleri kapsıyor. Kuran'ı yaza yaza bize kadar getiren imanına sözüne güvendiğimiz insanların rivayetlerini.
Konu hadis mevzusu değil şuan. Dünyada hadisleri inkar eden müslümanların ne kadar az olduğunu düşün. Kimse kalkıp sizinle düşünce bazında tartışmak dışında şahsınıza ve inancınıza ithamda bulunamazken (biz bulunamasın istiyoruz), kat kat daha fazla ve samimi inananı olan bir inanca saldırı yapabilmeyi haklı mı görüyorsun. Evet küfür de edersin ondan şüphem yok, bu zamana kadar ki yapılanlar gösteriyor zaten bunu.

Çocuk öldürüp terörist demek olayına gelince. Öncelikle Berkin Elvan'ın başına gelen talihsizliğe gerçekten üzüldüm. Ben inanıyorum ki Berkin'in ölümünden prim yapan * çocuklarından çok daha samimi bir şekilde üzüldüm. Terörist bile olsa, o yaştaki çocuğa üzülmemek, onu suçlayabilmek mümkün değil.
Yalnız şunlara bir bak:
Resim
Resim
http://www.haberler.com/haber-resimleri ... _764_o.jpg

Evet Berkin Elvan DHKP-C terör örgütü üyesi ve olayın öncesinde de polisin babasını uyardığını, ailesinin bunu bildiğine dair doğru haberler var. Bak konuyu "aha bak teröristmiş işte" ye getirmeyeceğim. Zaten dedim terörist bile olsa o yaştaki çocuk suçlanamaz.
Bir de şu fotoğrafa bak:
Resim

Yine ön planda çocuklar. Dergideki "Resimdeki amcayı tanıdınız mı?" yazısını oku bir ara. Bu çocukları buralara getirerek, yaralansınlar, ölsünler ve bizde bunları kullanarak insanların duygularını sömürelim diyen sosyalist ve komünist yapılanmalar var. Hiç bir komünist yapılanmanın en azından konferansına gittin mi, yoksa sadece evinde oturup internetten takip ettiği taraflı sitelerden duyduğu laflarla haraket eden şişman bi otuzbirci misin bilmiyorum. Ama gitmişsen oradaki durumu gayet iyi biliyor olman lazım. Berkin Elvan'ın ölümünde polis hükümet hatta bir şey yapmadığımız için sen ben bile suçlu olabiliriz. Ama hiçbirimiz Berkin'in tırnağı kırılsın istemezdik. Ama onlar hariç. Buralara çocukları bile bile getirenler hariç. O * çocukları, o komünist ve sosyalist yapılanmalar, o çocukları oralara özellikle başlarına bir iş gelsin diye getiriyor. Bu yapılanmalar bugün pkkya teröristte demiyor vs vs. Yani alakalı alakasız her konuda bağnazlık yapacağınıza, aklı selim bir muhalefet olup, Berkin Elvan'ın başına gelenler yüzünden sorumlu olan bu yapılanmalara ateş püskürürdünüz. Size sadece "yanlış muhalefet yapıyorsunuz" diyorum. Ama yok Ecevitten öncesini hatırlamayan liseyi yeni bitirmiş doğrular hakanı gençlerimiz en iyisini bilir. Tamam en iyisini bilsinler, kendi fikirleri kendi düşünceleri olsun ama, kendileri gibi düşünmeyenlere de böyle saldırmasınlar.
Kullanıcı avatarı
kullanıcı adı

Mesajgönderen bir adem » 04 Haz 2014 23:42

facebook
twitter
gplus

gerekli bi uyari, kendimizi kontrol edemezsek lutfen arada uyarin
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 04 Haz 2014 23:45

facebook
twitter
gplus

Komunizm ve sosyalizm hakkında söylediklerine katılıyorum , uzunca cevapta vermeyi isterim ama bu başlık bunları tartışmanın yeri değil.Başka bir başlık altında sosylizmi,komunizmi,berkin elvanı vs vs kapsayan bir başlıkta konuşsak kendimizi daha iyi ifade ederiz.Henüz amacından çıkmasa bile başlık ortalama bir üç mesaj sonra çıkıcak çünkü.
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen kullanıcı adı » 04 Haz 2014 23:54

facebook
twitter
gplus

Leonardo da vinci yazdı:Komunizm ve sosyalizm hakkında söylediklerine katılıyorum , uzunca cevapta vermeyi isterim ama bu başlık bunları tartışmanın yeri değil.Başka bir başlık altında sosylizmi,komunizmi,berkin elvanı vs vs kapsayan bir başlıkta konuşsak kendimizi daha iyi ifade ederiz.Henüz amacından çıkmasa bile başlık ortalama bir üç mesaj sonra çıkıcak çünkü.

Evet başlık altında konuşmasak daha iyi. Ama takdir edersin ki "benim mantığımın doğru kabul ettiklerini yapmayanlara tavır da alırım küfür de ederim" mantığına verilmesi gereken cevap, konunun dallanıp budaklanmasından çok daha önemli.
Kullanıcı avatarı
kullanıcı adı

Mesajgönderen Nate RIVER » 05 Haz 2014 14:32

facebook
twitter
gplus

Yazıları okumadım ama resimlere kahkaha attım, ne oldu şimdi o çocuklar suçlu mu ehehe. Bu yaşta baş kaldırmayı öğrenmişler, bizim gibi 24 saat top oynayıp boş boş yaşamıyorlar. Herkes çocuğunu böyle yetiştirse şimdi tayyip gibi o.ç. ler türemezdi.

Polis halka zulüm yaparsa çocuklar da taş atar, iyi yapmış bence Berkin Elvan, umarım ölürken yanında da 1-2 ibne polis götürmüştür.

Son resime bakınca kendimden utandım, 5 yaşındaki çocuklar bizden cesur.

dhkpcasd felan ne örgütüyse artık onu da bilmiyorum. Biz evde otururken o çocuk adaleti ayakta tutmaya çalışıyordu.

Ha Gezi Parkı'ndaki çocuklardan felan bahsediyorum, o son resimdeki çocuklar nerede yaşıyor bilmiyorum. Şimdi biri gelip ''şunu bunu savundu'' demesin.
En son Nate RIVER tarafından 05 Haz 2014 14:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen muhibbi » 05 Haz 2014 14:37

facebook
twitter
gplus

Nate RIVER yazdı:Yazıları okumadım ama resimlere kahkaha attım, ne oldu şimdi o çocuklar suçlu mu ehehe. Bu yaşta baş kaldırmayı öğrenmişler, bizim gibi 24 saat top oynayıp boş boş yaşamıyorlar. Herkes çocuğunu böyle yetiştirse şimdi tayyip gibi o.ç. ler türemezdi.

Polis halka zulüm yaparsa çocuklar da taş atar, iyi yapmış bence Berkin Elvan, umarım ölürken yanında da 1-2 ibne polis götürmüştür.

Son resime bakınca kendimden utandım, 5 yaşındaki çocuklar bizden cesur.

dhkpcasd felan ne örgütüyse artık onu da bilmiyorum. Biz evde otururken o çocuk adaleti ayakta tutmaya çalışıyordu.

Nate RIVER yazdı:İkisi de çok saçma konular olduğu için çünkü. Birisinde 7 yaşındaki çocuklarla evlenmek felan var, diğerinde çocuk öldürüp arkasından terörist diyorlar. Ben tavır alırım kusura bakmayın, yeri gelirse küfür de ederim.

ikilem yok mu? :D
En son muhibbi tarafından 05 Haz 2014 14:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Sonraki

Dön Forum Hakkında ve Şikayet Bölümü