Forumdaki Üyelerin Karşıt Görüşlere Tavrı

Forum hakkında görüşlerimizi, isteklerimizi ve şikayetlerimizi bu bölümde paylaşabiliriz

Re: Ynt: Forumdaki Üyelerin Karşıt Görüşlere Tavrı

Mesajgönderen eliaa » 06 Haz 2014 00:10

facebook
twitter
gplus

Nate RIVER yazdı:Adamlar küçük çocuklara terörist diyor ama biz küfür edince hastalıklı oluyoruz ahaha. :D Mantığa bak, bir de gidip sarılsaydık bari.

nate eger kullanici adindan soz ediyorsan o berkine terorist demedi. Terorist bi yapilanmanin icindeymis bu cocuk ve 15 yasinda. Yani daha kendini leyleklerin getirmediginden emin olali 3-4 yil olmus. Bu cocugu oraya biri bi sekilde cekmis ve girmis yoksa sen saniyor musun ki cocuk dusunmus tasinmis ve orgutun ideolojisi kendisine uydugu icin girmis? Tabiki hayir kandirip cekmisler iste. Kullanici adi da diyor ki durum boyle boyle.. bunda en basta ailesi sucludur cunku takip edip ogullarini cekmeleri gerekirdi onlarsa tam tersi yem ettiler. Simdi biz bunu soyluyoruz diye akp yandasi olmuyoruz. Yani ya berkincisin ya tayyipci diye bi kafa yok. Bi taraf siyah bi taraf beyaz degil. Ortada gercekler var ve yanlislar var dogru olansa bunlari objektif olup degerlendirmek ve soyleyebilmek. Simdi demissin ki bide o cocuk kadar olamadik falan filan. Ne yani kimin masasi oldugumuzu bilmeden cikalim mi disari. Cunku velev ki sokaga ciktim, sence ulkede protesto gosterileri cikacak ve hic bi illegal yada marjinal grup gelip aralara sivismayip bunu baltalamayacak mi? Elbette yapacak ve ben onlarin ekmegine yag surmus olacam. Ben boyle soyledim diye tayyipci olmuyorum sadece ulkemi seviyorum ve kimsenin bu ulkeyi somurmesine kendi hastalikli dusunceleriyle oyunlar oynamasina izin vermek istemiyorum. Cunku ulkeyi ataturkun nasil zorluklarla kurtardigini biliyorum. Her karis topraginda sehit kani var demek dile kolay geliyor birazda buna uygun davranmak gerekir. Darbe darbe diye kendini yirtti millet. Gercekten ben boyle asalak zihniyet gormedim. Darbe olduktan sonra ne olacagina dair en ufak fikri olmayan tipler oraya buraya saldiriyor. Ben cok uzaga gitmicem kendi ailemden ornek vericem babam benide, ablamida 5 sene varini yogunu ortaya dokup okuttu nereye istediysek egitim icin gonderdi dusunun ki biz son senemize kadar gelmisiz ve o sene darbe olmus. Birak okulu bitirip diploma almayi sokaga adim atamazdik. Boyle yuzeysel dusunup hemen ona buna laf atanlar bi dusunsun. Bende haz etmiyorum akpartiden her platformda da yanlislarini soylerim ama bu degilki akp zitti olan herseye ne olduguna hangi amaca hizmet ettigine dahi bakmadan inanayim destekleyeyim? Bu kadar sig bakmayin bu mevzuya... ilk defa siyasetle ilgili bu kadar uzun fikir beyan ettim yalniz acayip ic bosaltmasi oldu. Rahatladim. Hadi simdi bu soylediklerimden dolayi ne ilan edeceksiniz beni kimbilir hadi saldirin hemen.
Kullanıcı avatarı
eliaa

Re: Forumdaki Üyelerin Karşıt Görüşlere Tavrı

Mesajgönderen kullanıcı adı » 06 Haz 2014 00:21

facebook
twitter
gplus

Lesdike yazdı:
Nate RIVER yazdı:Bu arada ''medeni olalım, küfür etmeyelim'' diyen adam bana ''hastalıklı'' yazmış. Bari kendi içinizde tutarlı olun. :)

Ben demedim onu, çoğul kullanmışsın ?

Ben de demedim :D Nerede medeni olalım küfür etmeyelim demişim. Küfürün medeniyetle ahlakla insanlıkla alakası yok derim her zaman hatta :D Tam okumamış bile çünkü onun gibi düşünmeyen fikirler içeren bir mesaj :D Kendisi uydurup sonra uydurduğuna cevap vermiş. Benim bahsettiğim şeyler ise havada kalmış. Ben ne demişim ne anlatmışım, gelmiş ne demiş ne anlatmış.
Bu arada hastalıklı düşüncelere sahip demekle, hastalıklı farklı şeyler :D

Ayrıca eliaa bence boşuna açıklama yapmışsın. Çünkü 10 şey söylesen 8i havada kalıyor 1inin sadece fotoğrafına bakarak yorum yapıyor, diğer kalanı ise yanlış anlıyor. :lol: Sen ne açıklıyorsun ne diyorsun, insanlar farklı düşünebilir, herkes senin gibi inanmaz, bak olayın bir de şöyle boyutu var, o çocukları oraya getirip öldürtenler var, kimse sana da saldırmasın sen de kimseye senin gibi düşünmüyor diye saldırma diyorsun, hala okumadım resimlere güldüm çocuğa terörist diyorlar modunda :D La bu yaşta bunları bi yerde şişiriyolar, ne açıklasan ne anlatsan hep bir kaç klasik cevabı verebiliyolar :D
Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum: Gerçekten bir insan bu kadar kendisini ciddiye alınmayacak seviyeye çeker.
Kullanıcı avatarı
kullanıcı adı

Mesajgönderen Nate RIVER » 06 Haz 2014 16:24

facebook
twitter
gplus

Lesdike yazdı:Ben demedim onu, çoğul kullanmışsın ?

Sana demedim zaten, çoğul kullandıysam özür dilerim.

Lesdike yazdı:Sen inanıyor musun bu dediğine ?
Sen birisine gidip "x kişi tam bir oç ya" dediğinde mi düşünüyor karşındaki ? Yoksa "bak x kişi özelleştirmenin ucunu kaçırdı, dış politikada kendi isteklerimiz doğrultusunda hareket edemiyoruz" deyip birkaç örnek sıraladığında mı karşındaki insan 'ulan acaba?' der. Küfür ettiğinde düşünüyorsa asıl sorun orda yatıyor zaten. Mesela yine kendimden örnek vereyim konuyu çok saptırmadan. Başbakanın bir mitingde berkin elvan hakkında konuşuyordu. Oradaki topluluk Berkin'in annesini yuhaladı. O yuhalayan kişilerin birçoğu da anne. Bu gerçekten çok koydu bana baya sinirlendim. Fakat oradaki kadınlardan birinle karşılaşırsam ben ona "bidon kafalı,koyun,yobaz,andaval" demem. Ne değişecek böyle dediğinde ? Onun kafasında oluşturduğu algıya hizmet edeceksin, pekiştirirsin daha çok. O kadının algısı zaten şöyle "kendini benden üstün görüyor, beni ezik olarak görüyor" e sen üstüne bir de bu insana hakaret ettin mi bir şey değişmeyecek ?

Birisi benim savunduğum adama oç dese ''niye böyle dedin düzgünce anlat bakıyım'' derim. akpliler de bunu yapsa adam gibi anlatırız heralde. Sadece ağızlarında salyalar saçarak ona buna kafir demeyi biliyorlar. Düzgünce öğrenmek isteyen de adam gibi sorunca anlatılıyor zaten, 100 kere anlatmışımdır burada.

eliaa yazdı:
Nate RIVER yazdı:Adamlar küçük çocuklara terörist diyor ama biz küfür edince hastalıklı oluyoruz ahaha. :D Mantığa bak, bir de gidip sarılsaydık bari.

nate eger kullanici adindan soz ediyorsan o berkine terorist demedi. Terorist bi yapilanmanin icindeymis bu cocuk ve 15 yasinda. Yani daha kendini leyleklerin getirmediginden emin olali 3-4 yil olmus. Bu cocugu oraya biri bi sekilde cekmis ve girmis yoksa sen saniyor musun ki cocuk dusunmus tasinmis ve orgutun ideolojisi kendisine uydugu icin girmis? Tabiki hayir kandirip cekmisler iste. Kullanici adi da diyor ki durum boyle boyle.. bunda en basta ailesi sucludur cunku takip edip ogullarini cekmeleri gerekirdi onlarsa tam tersi yem ettiler. Simdi biz bunu soyluyoruz diye akp yandasi olmuyoruz. Yani ya berkincisin ya tayyipci diye bi kafa yok. Bi taraf siyah bi taraf beyaz degil. Ortada gercekler var ve yanlislar var dogru olansa bunlari objektif olup degerlendirmek ve soyleyebilmek. Simdi demissin ki bide o cocuk kadar olamadik falan filan. Ne yani kimin masasi oldugumuzu bilmeden cikalim mi disari. Cunku velev ki sokaga ciktim, sence ulkede protesto gosterileri cikacak ve hic bi illegal yada marjinal grup gelip aralara sivismayip bunu baltalamayacak mi? Elbette yapacak ve ben onlarin ekmegine yag surmus olacam. Ben boyle soyledim diye tayyipci olmuyorum sadece ulkemi seviyorum ve kimsenin bu ulkeyi somurmesine kendi hastalikli dusunceleriyle oyunlar oynamasina izin vermek istemiyorum. Cunku ulkeyi ataturkun nasil zorluklarla kurtardigini biliyorum. Her karis topraginda sehit kani var demek dile kolay geliyor birazda buna uygun davranmak gerekir. Darbe darbe diye kendini yirtti millet. Gercekten ben boyle asalak zihniyet gormedim. Darbe olduktan sonra ne olacagina dair en ufak fikri olmayan tipler oraya buraya saldiriyor. Ben cok uzaga gitmicem kendi ailemden ornek vericem babam benide, ablamida 5 sene varini yogunu ortaya dokup okuttu nereye istediysek egitim icin gonderdi dusunun ki biz son senemize kadar gelmisiz ve o sene darbe olmus. Birak okulu bitirip diploma almayi sokaga adim atamazdik. Boyle yuzeysel dusunup hemen ona buna laf atanlar bi dusunsun. Bende haz etmiyorum akpartiden her platformda da yanlislarini soylerim ama bu degilki akp zitti olan herseye ne olduguna hangi amaca hizmet ettigine dahi bakmadan inanayim destekleyeyim? Bu kadar sig bakmayin bu mevzuya... ilk defa siyasetle ilgili bu kadar uzun fikir beyan ettim yalniz acayip ic bosaltmasi oldu. Rahatladim. Hadi simdi bu soylediklerimden dolayi ne ilan edeceksiniz beni kimbilir hadi saldirin hemen.

Berkin'in ailesi suçludur veya değildir, ben bundan bahsetmiyorum. Yazdıklarımı okuyan yok ama yine de yazıyım. Ben Berkin'in ailesinden felan bahsetmedim öncelikle. Sen yazmışsın, ''çocuk ne olduğundan bile haberdar değildir'' diye. Tamam işte, git ailesine veya bulaştığı örgüte suç bul, ama çocuğun kendisine terörist diyemezsin. Bunun dışında kime suç buluyorsanız bulun, ama 14 - 15 yaşındaki ölmüş çocuğun arkasından konuşmak hoş bir şey değil. Ne demek istediğimi anlamışsınızdır umarım.

O çocukların da kim olduğunu yazdım, ''kime hizmet ettiğimizi bilmeden sokağa dökülelim'' felan demedim. Daha mesajlarımı okumamışsın Elif.

Hadi simdi bu soylediklerimden dolayi ne ilan edeceksiniz beni kimbilir hadi saldirin hemen.

Bana yazdığın şeye bak, neyse cevap vermeyeceğim.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen Nate RIVER » 06 Haz 2014 16:34

facebook
twitter
gplus

Oturduğun yerden göt büyütüp eylemcilere kılıf uydurmaya çalışıyorsun sadece kullanıcı adı. Neyse girmiyorum artık buraya, internetten ülkeyi kurtarınca haber ver, hazır elin değmişken şu dhkp midir nedir şu teröristleri de yok et sana zahmet.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen Sahra » 06 Haz 2014 16:42

facebook
twitter
gplus

Nate RIVER yazdı:Oturduğun yerden göt büyütüp eylemcilere kılıf uydurmaya çalışıyorsun sadece kullanıcı adı. Neyse girmiyorum artık buraya, internetten ülkeyi kurtarınca haber ver, hazır elin değmişken şu dhkp midir nedir şu teröristleri de yok et sana zahmet.

buraya derken bu konuyu kast ediosun di mi, forumu değil?
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen kullanıcı adı » 06 Haz 2014 23:18

facebook
twitter
gplus

Nate RIVER yazdı:Oturduğun yerden göt büyütüp eylemcilere kılıf uydurmaya çalışıyorsun sadece kullanıcı adı. Neyse girmiyorum artık buraya, internetten ülkeyi kurtarınca haber ver, hazır elin değmişken şu dhkp midir nedir şu teröristleri de yok et sana zahmet.

He tamam he anca mık mık mık. Kimsenin eylemcilere kılıf uydurduğu yok. Saldırganlıktan göz ardı ettiğiniz bir gerçeğe değinip insanların senin doğrularını kabul etmeyebileceğini ve senin gibi düşünmeyen insanları ötekileştiremeyeceğini, küfür edemeyeceğini söyledim. Sen ise okumadım, resime güldüm, buraya girmemler dışında okumadığını-dinlemediğini belli eden klasik 1-2 cümleyi söyleyip durdun. Yok terörist demişte bilmemne demişte ulan bahsettik onlardan zaten konunun onla alakası bile yok konuşmuş olma için konuşma. Biz ne anlatıyoruz sen hala 2 laf öğrenmişin onu diyip duruyorsun.
Konu zaten seninle aynı fikirde olmayan, karşıt görüşlü bu insanlara küfür edemeyeceğin, saldıramayacağındı. Ama sen dediğim gibi ezberlediğin bir iki lafı söylemekten başka bir şey yapamadığın için, berkine terörist denmesiyle ilgili yazdıklarımı karşıt olduğu için okumadığından, dhkpc nedir nasıldır zerre kadar bilmediğinden anca boş boş konuştun ve sanki konu gezi parkıymış gibi oldu.
Göt büyütme lafı da hiçbir sostalist-komünist yapılanmanın arasında bulunmayıp oturduğu yerden anan babanmış gibi eylemcileri savunan biri için fazla iddialı bir laf. Bu zaten cahillerin en klasik özelliğidir. Biyerden bişeyleri duyup öğrenirler, o eksik bilgiyle hareket ederler. Apo gibi iki lafı bi araya getiremeyen bir adamın peşinden işte bu yüzden gidiliyor. Bunun tek sebebi cehalet. Sen istediğin kadar mantıklı izah yap istediğin kadar bebek katili de, ona öğretmişler bi kere o ne düşünür ne sorgular anca sikim sikim konuşur. Aynı hesap işte.
Neyse fazla bile vakit harcadım. Öyle "benim gibi düşünmeyeni dışlarım küfür bile ederim" yok kardeşim. Eğer bu forumun ilkesi "Kutuplaşmıyoruz, uzlaşıyoruz!" diye belirlenmişse, gelipte böyle büyük bir kiteleye "saçmalık" diyip saldıramaz, ötekileştirirm de küfür de ederim diyemezsin. Yok öyle bi dünya. Eğer buradaysan ister seve seve, ister sike sike karşıt görüşlü birisine saygı duyacaksın. Nokta.
Öyle mık mık konuşmakla, onu bilmiyom şunu da bilmiyom dhkcp neymiş ki eylemci de tanımıyom komünist de görmedim yazı da okumadım ama bence böylesi doğru ve bunu kabul etmeyene saldırıp küfür ederim demekle, sadece laf kalabalığı yaparsın.
Bu laf kalabalığı iyi oldu ama. Usescrt'nin bahsettiği şeyin gerçekten de olduğunun, bu şekilde karşıt görüşlülere bi tahammülsüzlük ve saldırı olduğunun ispatı oldu.
Kullanıcı avatarı
kullanıcı adı

Mesajgönderen Sahra » 07 Haz 2014 00:02

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:

buraya derken bu konuyu kast ediosun di mi, forumu değil?

gerçi bu konuyu bile kast ediyosa bu sorumu nasıl görcek bilmiyorum :lol:
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Önceki

Dön Forum Hakkında ve Şikayet Bölümü