Forumun ismi hakkında

Forum hakkında görüşlerimizi, isteklerimizi ve şikayetlerimizi bu bölümde paylaşabiliriz

Forumun ismi hakkında

Mesajgönderen Mecruh » 21 Eyl 2014 12:53

facebook
twitter
gplus

Forumun ismini kim, nasıl buldu ve ne anlama geliyor çok merak ediyorum.

Hadi "meclis" kelimesini anladım da "vekilsiz" derken ne kast edilmiş öğrenmek istiyorum.

Vekil deyince benim aklıma "vekil olarak Allah yeter" ayeti geliyor. Hal böyle olunca "vekilsiz" kelimesi beni rahatsız etmiş durumda.

Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim.
حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ

Allah bize yeter, O ne güzel vekildir.
Kullanıcı avatarı
Mecruh

Re: Forumun ismi hakkında

Mesajgönderen batman12 » 21 Eyl 2014 13:08

facebook
twitter
gplus

hakkımızda
Ahlâk, bir cümlenin öznesi değişse bile o cümle ile ilgili fikrimizin değişmemesidir.

Bu bakış açısına sahip olan istisnasız herkesi “ahlâk-vicdan-adalet” ortak paydasında birleşerek politika, siyaset, din, felsefe ve hayata dair her şey hakkında konuşmaya, tartışmaya, fikir alışverişinde bulunmaya ve birbirimizi anlayıp, ortak paydalarda birlik olarak her sorunun üstesinden gelebileceğimizi görmeye-göstermeye davet ediyoruz.

Kutuplaşmıyoruz, uzlaşıyoruz!

---------------------
orda meclisteki partiler gibi bölük bölük değiliz..ateistimiz de mümünimiz de aynı partide aynı yerde savaşmadan bir arada anlamında
batman12

Mesajgönderen Mecruh » 21 Eyl 2014 13:29

facebook
twitter
gplus

İçerikte bir sıkıntı yok ben isme takıldım kaldım.

Kullanıcı avatarı
Mecruh

Mesajgönderen batman12 » 21 Eyl 2014 13:39

facebook
twitter
gplus

Mecruh yazdı:İçerikte bir sıkıntı yok ben isme takıldım kaldım.

şöyle de olabilir... Bizi temsil edecek vekillere ihtiyacımız yok biz kendimiz kendimizi temsil ederiz mecliste ...o yüzden İçinde vekil bulunmayan Meclis
batman12

Mesajgönderen bergman » 21 Eyl 2014 13:40

facebook
twitter
gplus

yok ya cok detay düsünüyorsunuz
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

Mesajgönderen canq » 21 Eyl 2014 13:49

facebook
twitter
gplus

Vekil, Allah'ın isimlerinden biridir, ali imran 173'te geçer. Vekilsiz ismi buna dayanarak konulmuştur. Yani "Allahsız meclis".
canq

Mesajgönderen Mecruh » 21 Eyl 2014 14:33

facebook
twitter
gplus

canq yazdı:Vekil, Allah'ın isimlerinden biridir, ali imran 173'te geçer. Vekilsiz ismi buna dayanarak konulmuştur. Yani "Allahsız meclis".

Bunu site yönetiminden birisi olarak mı söylüyorsunuz yoksa kendi fikrinizce tahminde mi bulunuyorsunuz?

Kullanıcı avatarı
Mecruh

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 21 Eyl 2014 14:41

facebook
twitter
gplus

Forumun ismini SiDRe önermiştir ve kendisi itikatlı bir kuran müslumanıdır.Başka yerlere çekmemekte yarar var.
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen Sahra » 21 Eyl 2014 14:47

facebook
twitter
gplus

Yaa meclisimizde vekil yok, herkes fikirlerini ozgurce soyleyebilir. Bu yani. Aboo :D Allah meclisteki bi milletvekili degil sonucta :D
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Mecruh » 21 Eyl 2014 15:03

facebook
twitter
gplus

Leonardo da vinci yazdı:Forumun ismini SiDRe önermiştir ve kendisi itikatlı bir kuran müslumanıdır.Başka yerlere çekmemekte yarar var.

Bu ismin art niyetli konulduğu sanmıyorum zaten o yüzden bu başlığı hem bir uyarı mahiyetinde hem de bir tavsiye mahiyetinde açtım.

İsmi itikatlı, Kuran'a bağlı bir müslüman kardeşimiz buldu demişsiniz, eyvallah. O halde hem Kuran'a atfen hem de bu tarz yanlış anlaşılmaların önüne geçmek için sitenin girişinde ki isme alt başlık olarak "Bizim en güzel ve tek vekilimiz Allah'tır. Onun dışında hiçbir vekilimiz yoktur." gibi bir yazı eklenebilir.

Kullanıcı avatarı
Mecruh

Sonraki

Dön Forum Hakkında ve Şikayet Bölümü