Forumun ismi hakkında

Forum hakkında görüşlerimizi, isteklerimizi ve şikayetlerimizi bu bölümde paylaşabiliriz

Re: Forumun ismi hakkında

Mesajgönderen tyler durden » 21 Eyl 2014 23:36

facebook
twitter
gplus

Mecruh yazdı:
usescrt yazdı:mecruh, Allah'ın Mümin,Selam gibi sıfatları da var

Evet biliyorum da ne anlamda belirtme gereği duydun bunları?

mümin kardeşim derken Allah kardeşim mi demek istiyorsun yoksa.
kara alev seni kurtarmaz udun alevii!
Kullanıcı avatarı
tyler durden

Mesajgönderen Mecruh » 22 Eyl 2014 00:24

facebook
twitter
gplus

usescrt yazdı:
mümin kardeşim derken Allah kardeşim mi demek istiyorsun yoksa

gibi.

Kelimeyi kullanırken ona kattığınız anlam ve karşıdakinin ne anladıldığı önemlidir.

Nitekim Allah'ın tüm sıfatlarını gündelik hayatta kullanıyoruz. Hatta Alim, Adil, Kadir... gibi müslümanların çocuklara koyduğu isimler var.

Benim önemsediğim niyet.

Ben o yüzden "vekilsiz" isminin değiştirmek yerine alt bir başlık ekleyerek yanlış anlaşılmayı gidermeyi önerdim. Aksi takdirde "Allah'ı yok mu sayıyorsunuz?, inkar mı ediyorsunuz?" gibi sorular sorardım.

İsim konusunda gerçekten sıkıntım yok sadece niyetimiz açık bir şekilde belli olsun. Bu konuda yanlış anlaşılmaya mahal vermeyelim.
حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ

Allah bize yeter, O ne güzel vekildir.
Kullanıcı avatarı
Mecruh

Mesajgönderen othello » 22 Eyl 2014 14:26

facebook
twitter
gplus

Mecruh yazdı:
Kelimeyi kullanırken ona kattığınız anlam ve karşıdakinin ne anladıldığı önemlidir.

Nitekim Allah'ın tüm sıfatlarını gündelik hayatta kullanıyoruz. Hatta Alim, Adil, Kadir... gibi müslümanların çocuklara koyduğu isimler var.

Benim önemsediğim niyet.

Ben o yüzden "vekilsiz" isminin değiştirmek yerine alt bir başlık ekleyerek yanlış anlaşılmayı gidermeyi önerdim. Aksi takdirde "Allah'ı yok mu sayıyorsunuz?, inkar mı ediyorsunuz?" gibi sorular sorardım.

İsim konusunda gerçekten sıkıntım yok sadece niyetimiz açık bir şekilde belli olsun. Bu konuda yanlış anlaşılmaya mahal vermeyelim.

Tamam işte, mümin kelimesini kullanırken kattığın anlam ve karşıdakinin ne anladığı önemliyse, vekil kelimesini kullanırken de önemli. Sonundaki "meclis" kelimesinden, vekil = bakan anlamı gayet net çıkıyor :D Bakansızmeclis yerine vekilsizmeclis. Uyum amaçlı. Buradaki vekilden illa Allah anlamı çıkarıyorsa art niyettendir. Veya gerçekten o an fazla kasmıştır, kafası karışıktır :D Burada fikir belirtecek insan biraz düşünüp sorgulasın zaten, varsa sorusu yargılamadan önce sorsun. Vekilsiz kelimesinin anlımını öğrensin. Onun dışında geriye sadece art niyetli olanlar kalıyor, onlara da yapacak bir şey yok. Her art niyetli için bir parantez açacaksak...

Bir de niyet kişilere ait. Yani bu forumun kurucularının ya da buradaki yetkili kimselerin, buradaki moderatörlerin müslüman olması demek, bu forumun niyetinin "Allah'ın dinini insanlara anlatmak" veya bu tarz bir şey olduğu anlamına gelmez. Arkadaş biz müslümanız diyerek kendi niyetini belirtmiş, sonra da buranın amacını söylemiş. Vekilsizmeclis forumu müslüman değil, laik :D Tüm kurucuları veya moderatörlere müslüman olabilir, aralarında ateist olabilir veya toptan ateist olabilirler. Ama forum laik :D Herkese eşit bir fikir platformu. O yüzden "Bizim en güzel ve tek vekilimiz Allah'tır. Onun dışında hiçbir vekilimiz yoktur." gibi bir ibareyi ancak kendileri için kullanabilirler, burası için kullanamazlar. Burası için kullandıkları ibare ve niyet, forumun en altında "hakkımızda" bölümünde yazıyor.
Kullanıcı avatarı
othello

Mesajgönderen gezgin jack » 22 Eyl 2014 14:35

facebook
twitter
gplus

othello yazdı:
Mecruh yazdı:

Benim önemsediğim niyet.

Tamam işte, mümin kelimesini kullanırken kattığın anlam ve karşıdakinin ne anladığı önemliyse, vekil kelimesini kullanırken de önemli. Sonundaki "meclis" kelimesinden, vekil = bakan anlamı gayet net çıkıyor :D Bakansızmeclis yerine vekilsizmeclis. Uyum amaçlı. Buradaki vekilden illa Allah anlamı çıkarıyorsa art niyettendir. Veya gerçekten o an fazla kasmıştır, kafası karışıktır :D Burada fikir belirtecek insan biraz düşünüp sorgulasın zaten, varsa sorusu yargılamadan önce sorsun. Vekilsiz kelimesinin anlımını öğrensin. Onun dışında geriye sadece art niyetli olanlar kalıyor, onlara da yapacak bir şey yok. Her art niyetli için bir parantez açacaksak...

Bir de niyet kişilere ait. Yani bu forumun kurucularının ya da buradaki yetkili kimselerin, buradaki moderatörlerin müslüman olması demek, bu forumun niyetinin "Allah'ın dinini insanlara anlatmak" veya bu tarz bir şey olduğu anlamına gelmez. Arkadaş biz müslümanız diyerek kendi niyetini belirtmiş, sonra da buranın amacını söylemiş. Vekilsizmeclis forumu müslüman değil, laik :D Tüm kurucuları veya moderatörlere müslüman olabilir, aralarında ateist olabilir veya toptan ateist olabilirler. Ama forum laik :D Herkese eşit bir fikir platformu. O yüzden "Bizim en güzel ve tek vekilimiz Allah'tır. Onun dışında hiçbir vekilimiz yoktur." gibi bir ibareyi ancak kendileri için kullanabilirler, burası için kullanamazlar. Burası için kullandıkları ibare ve niyet, forumun en altında "hakkımızda" bölümünde yazıyor.

:D
+1
-Çocukken herakşam yatmadan önce Tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim.Birgün Tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım.Ertesi gün kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim-
Kullanıcı avatarı
gezgin jack

Mesajgönderen Mecruh » 22 Eyl 2014 16:54

facebook
twitter
gplus

Siteye bu ismi koyarken yöneticilerin iyi niyetli olduklarından şüphem yok. Buna ikna oldum. Tekrar söylüyorum, tek istediğim yanlış anlaşılabilecek bir hususun önüne geçmek. Siz öyle bir şey olmaz diyorsanız eyvallah.

Nihayetinde ben buraya şerhimi düştüm. Herhangi bir üye bu konu hakkında bilgilenmek isterse bu başlığa yönlendirirsiniz.

Benim art niyetli olduğumu düşünüyorsanız da canınız sağolsun.
حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ

Allah bize yeter, O ne güzel vekildir.
Kullanıcı avatarı
Mecruh

Mesajgönderen batman12 » 22 Eyl 2014 20:19

facebook
twitter
gplus

Mecruh yazdı:Siteye bu ismi koyarken yöneticilerin iyi niyetli olduklarından şüphem yok. Buna ikna oldum. Tekrar söylüyorum, tek istediğim yanlış anlaşılabilecek bir hususun önüne geçmek. Siz öyle bir şey olmaz diyorsanız eyvallah.

Nihayetinde ben buraya şerhimi düştüm. Herhangi bir üye bu konu hakkında bilgilenmek isterse bu başlığa yönlendirirsiniz.

Benim art niyetli olduğumu düşünüyorsanız da canınız sağolsun.

Biraz zorlamissin anlami abi sadece o kadar. Buranin ateistide mumini de güzel iyi insandır:D
batman12

Önceki

Dön Forum Hakkında ve Şikayet Bölümü