İnsanlığın gidişatını kim değiştiriyor ?

Siyaset, Din ve Felsefe dışında kalan ciddi konularda makaleler, blog yazıları, videolar vb. materyaller paylaşarak fikir alışverişi yapıyoruz

İnsanlığın gidişatını kim değiştiriyor ?

Mesajgönderen augustus » 06 May 2015 05:57

facebook
twitter
gplus

başlığa sığmadığından tam yazamadım ama tam olarak şöyle
Sİzce insanlığın gidişatını büyük liderlerin verdiği kararlar mı değiştiriyor ? Fikriniz nedir ?

Napolyon Bonapart.Büyüyüp Fransa İmparatoru olmuş fakir bir İtalyan çocuğu.Nerdeyse tüm dünyanın imparatoru olacaktı.Belki "büyümek" yanlış bir ifade olabilir, boyu 1,60'dı sonuçta ama büyük bir fark yaratmak için büyük bir adam olmaya gerek yok.

Bence lider ve gidişata etkisi olduğunu düşündüğümüz kişileri siktir etmeliyiz. Dünya , senin benim yüzümden dönüyor.Bilinmeyen kişiler yüzünden dönüyor.
Gittiğin yerlerden
yer tut OPTİK BAŞKAN
Unutmayacağız seni
SON HOLİGANN!!
augustus

Re: İnsanlığın gidişatını kim değiştiriyor ?

Mesajgönderen augustus » 09 May 2015 03:32

facebook
twitter
gplus

çok mu saçma geldi be :D yazarken bence gayet güzel düşündüm diye sevinmiştim.
Kimse siklemeyince bu durum beni ziyadesiyle üzdü
Gittiğin yerlerden
yer tut OPTİK BAŞKAN
Unutmayacağız seni
SON HOLİGANN!!
augustus

Mesajgönderen bir adem » 09 May 2015 04:12

facebook
twitter
gplus

Bireyin önceliğinin arttığı bir çağdayız, en azından bireyselleşme açısından teknik imkanlar çok gelişti bu şekilde tek bir insanın çizdiği sekilde herkesin kaderinin değişmesi olayı da tarih olabilir
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Mesajgönderen Adm » 09 May 2015 07:47

facebook
twitter
gplus

Olamaz N. Tesla'nın modern dünyayı oluşturan icatları onun bireysel gelişimiyle var olmuştu. Bütün dünyanın elektroni anlayışını değiştirdi.
Kullanıcı avatarı
Adm

Mesajgönderen Simonov » 09 May 2015 11:39

facebook
twitter
gplus

Farklı bir görüş sunayım. Bireyler değiştirmiyor. Toplum ve toplumcuklar diyelim biz buna. Bireyler topluma yoplumlar ormana can verir dünyaya dikmeli yurduma.
Resim
Kullanıcı avatarı
Simonov

Mesajgönderen bergman » 09 May 2015 11:57

facebook
twitter
gplus

su napolyon konusunu cidden merak ediyorum..adamın hayatı cok ilginc, stanley kubrick son filmi icin oldukca genis bir araştırma yapmıs napolyon hakkında keske izleyebilseydik..

konuya gelince haklısın bizlerin yasadıgı dünyada birinin kendi görüslerine göre gidisatı degistermesi oldukca sacma. ama gözlemledigim kadarıyla insanlar artık eskisinden daha özgürler ve birbirlerinden haberdarlar.. yani özgürlükleri kısıtlandıgı yerden uzaklasıp, daha hür yerlere gidiyolar.. eski calıstıgım yerde bir sürü iranlı vardı hepsi bunalıp kacmıslar mesela..

insanlıgın gidisat olayı ise malesef bu sekilde ilerlemiyo kaldı ki bu etki küresel olunca sanırım isyan gerekiyor yani iran eet bu durumda fakat bize bir zararı var mı? hayır. eğer bu tüm dünya icin zararlı bir asamaya geldiğinde ''huzur isyanda'' :)
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

Mesajgönderen doruq » 09 May 2015 23:19

facebook
twitter
gplus

augustus yazdı:başlığa sığmadığından tam yazamadım ama tam olarak şöyle
Sİzce insanlığın gidişatını büyük liderlerin verdiği kararlar mı değiştiriyor ? Fikriniz nedir ?

Napolyon Bonapart.Büyüyüp Fransa İmparatoru olmuş fakir bir İtalyan çocuğu.Nerdeyse tüm dünyanın imparatoru olacaktı.Belki "büyümek" yanlış bir ifade olabilir, boyu 1,60'dı sonuçta ama büyük bir fark yaratmak için büyük bir adam olmaya gerek yok.

Bence lider ve gidişata etkisi olduğunu düşündüğümüz kişileri siktir etmeliyiz. Dünya , senin benim yüzümden dönüyor.Bilinmeyen kişiler yüzünden dönüyor.

Dediğin gibi yine biz değiştiriyoruz. Her geçen yıl cinayetler, saldırılar, tecavüzler, savaşlar daha çok artacak.
doruq

Dön Serbest Kürsü