Eski dönemlere ait ufo iddiaları

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Re: Eski dönemlere ait ufo iddiaları

Mesajgönderen EK7 » 06 Kas 2015 18:20

facebook
twitter
gplus

Hocam ben olaya dini literatürden cevap vereceğim bu da bir çıkarım olabilir sizin için.

İslam dini alimlerinin hayatlarıyla ilgili kıssalarda başka alemlere gittiklerini ve oralarda da dini dersler verdiklerini söyleyenler var. Bu alimler şuandakiler gibi değil o zamanlar sözlerine daha çok güvenilen insanlardı.
Örneğin İbrahim Hakkı Hz. ''Uzayın yollarını Siirt Tillo'nun sokaklarından daha iyi bilirim.'' demiştir. Ki kendisinin yazdığı Mektubat-ı Şerif de Psikoloji, Anatomi, Matematik ve bunların yanı sıra Astroloji üzerine de bir çok Avrupa ülkelerinin kütüphanelerinde varolmuştur.

Süleyman Hilmi Tunahan talebelerine aynen şunları söylemiştir.
"İnsanlar Ay'a gitmeye çalışmak yerine Mars'a gidebilselerdi, oradaki mü'min kardeşleri ile tanışacaklardı. Orada teknoloji dünyadan çok üstün ve orada Müslümanlar hakimler."

Yine en önemli islam alimlerinden Said-i Nursi Hz. şöyle demiştir sözler kitabında ;
"Hakikat ve hikmet ister ki, zemin gibi, semâvâtın da kendine münâsip sekeneleri bulunsun. Lisân-ı şer'îde o ecnâs-ı muhtelifeye "melâike ve ruhâniyât" tesmiye edilir. "Zemin, küçüklüğü ve hakaretiyle beraber, zîhayat (hayat sahibi) ve zîşuur (şuur sahibi) mahlûklardan doldurulması ve ara sıra boşaltılıp yeniden zîşuurlarla şenlendirilmesi işaret eder, belki tasrih eder ki, şu muhteşem burçlar sahibi müzeyyen kasırlar hükmünde olan semâvât (gökyüzü) dahi zîşuur ve zevi'l-idrâk (anlayış sahibi) mahlûklarla doludur. Onlar dahi, ins ve cin gibi, şu âlem sarayının seyircileri ve şu kâinat kitâbının mütâlâacıları ve şu saltanat-ı Rubûbiyetin dellâllarıdırlar. Çünkü, kâinatı had ve hesâba gelmeyen tezyinât (süslemeler) ve mehâsin (güzellikler) ve nukuş ile süslendirip tezyin (donatma) etmesi, bilbedâhe (açıklıkla), mütefekkir istihsan edici ve mütehayyir takdir edicilerin enzârını (bakışlarını) ister. (Sözler, 162)"

"Denilebilir ki, hayat olmazsa, vücud vücud değildir, ademden (yokluktan) farkı olmaz. Hayat, ruhun ziyâsıdır; şuur, hayatın nurudur. Mâdem ki hayat ve şuur bu kadar ehemmiyetlidirler (önemlidirler); ve mâdem şu âlemde bilmüşâhede (bizzat şahit olarak) bir intizam-ı kâmil-i ekmel (mükemmel bir düzen) vardır; ve şu kâinatta bir itkân-ı muhkem (sağlam ve pürüzsüz), bir insicâm-ı ahkem (tam düzgünlük) görünüyor; mâdem şu bîçare perişan küremiz, sergerdan (şaşkın) zeminimiz bu kadar hadd ü hesâba gelmez zevi'l-hayat (hayat sahibi) ile zevi'l-ervâh (ruh sahibi) ve zevi'l-idrâk ile dolmuştur; elbette sâdık bir hadis ile ve katî bir yakîn ile hükmolunur ki, şu kusûr-u semâviye (gezegenler) ve şu bürûc-u sâmiyenin dahi kendilerine münâsip zîhayat, zîşuur sekeneleri (sakinleri/oturanlar) vardır. Balık suda yaşadığı gibi, güneşin ateşinde dahi o nurânî sekeneler bulunur. Nâr (ateş), nuru yakmaz. Belki ateş ışığa meded verir. ..

Bunlar cinde olabilir ama benim aklıma Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (sav) Dünyada cinlere ders verdiği kısas aklıma geliyor..

Birde benim aklıma hep takılan şey 18 bin alem olayı.. Bizim sınırlandırdığımız gibi İnsanlar, Hayvanlar, Bakteriler, Bitkiler, Mantarlar falan filan diye devam ediyor. Peki kaç tane daha sayabilir ? Ben bu alemlerin içine ruhani varlıklardan sonra Uzaylılar da koyulabilir neden olamasınlar ki ?
http://galaktikinsan.blogcu.com/18-bin- ... uz/8014091 buradaki link 18 bin alemle ilgili bilgi veriyor ama sana şuan kesinliğini söyleyemem.
EK7

Mesajgönderen Nate RIVER » 06 Kas 2015 23:31

facebook
twitter
gplus

EK7 yazdı:Süleyman Hilmi Tunahan talebelerine aynen şunları söylemiştir.
"İnsanlar Ay'a gitmeye çalışmak yerine Mars'a gidebilselerdi, oradaki mü'min kardeşleri ile tanışacaklardı. Orada teknoloji dünyadan çok üstün ve orada Müslümanlar hakimler."

Şu anda Mars'a girildi zaten, hiç canlı yok orada?

Said Nursi ile ilgili verdiğin bilgileri okuyamadım maalesef çok fazla eski kelime var, güncel bir çevirisini verebilirsen sevinirim.

Linki de yer imlerine aldım.

Bu gibi açıklama yapan kişiler hangi delillere göre açıklama yapıyor peki? Yani mesela adam orada ''uzayı çok iyi bilirim'' demiş ama bu herhangi bir şeyi ispatlamıyor ki. Benim verdiğim linklerde felan adamlar günümüzde tasvir edilen uzaylı resimlerini birebir çizmiş mesela, bu gibi somut deliller var mı?
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen Lawliet » 07 Kas 2015 20:27

facebook
twitter
gplus

Nate RIVER yazdı:
EK7 yazdı:Süleyman Hilmi Tunahan talebelerine aynen şunları söylemiştir.

Şu anda Mars'a girildi zaten, hiç canlı yok orada?

Said Nursi ile ilgili verdiğin bilgileri okuyamadım maalesef çok fazla eski kelime var, güncel bir çevirisini verebilirsen sevinirim.

Linki de yer imlerine aldım.

Bu gibi açıklama yapan kişiler hangi delillere göre açıklama yapıyor peki? Yani mesela adam orada ''uzayı çok iyi bilirim'' demiş ama bu herhangi bir şeyi ispatlamıyor ki. Benim verdiğim linklerde felan adamlar günümüzde tasvir edilen uzaylı resimlerini birebir çizmiş mesela, bu gibi somut deliller var mı?

Nate,belki bana komplocu falan dersin,beyan edeceğim fikrin hiçbir dayanağı yok diyemem,ama dayanağımı da uzun uzun anlatacak değilim şimdi bildiğin mevzular olduğunu düşünüyorum.Benim kanaatimce cinler uzaylı gibi görünüyordur aga. Aleister Crowley'nin çizdiği lamp gibi olmasın?
lam.jpg
lam.jpg (28.54 KiB) 9990 kere görüntülendi
Kullanıcı avatarı
Lawliet

Mesajgönderen EK7 » 08 Kas 2015 04:48

facebook
twitter
gplus

Hocam sadece islam dini alimleri tarafından yorumlandığını söyledim. Katılıp katılmamak sizde, sadece bilginiz olsun istedim.
İnternette Said-i nursi uzay yada süleyman hilmi uzay gibi aramalar yaparsan senin için daha tatminkar cevaplar olabilir...
EK7

Mesajgönderen Nate RIVER » 08 Kas 2015 16:37

facebook
twitter
gplus

Lawliet, herhangi bir kimseye komplocu felan demem rahat olabilirsin. Sadece verilen bilgiler üzerinden düşünmeye çalışıyorum, bilgiler bana mantıklı gelsin yeter.

Cinlerle ilgili yazdıklarına çok benzer düşüncelerim var zaten benim de, ihtimal olarak onları da düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen Nate RIVER » 08 Kas 2015 17:17

facebook
twitter
gplus

Madem öyle ben de bir düşüncemi yazayım.

Illuminati ile bazı cinlerin irtibat kurduğunu duymuşsunuzdur. Bence bu cinler eski çağlardan beri ara ara dünyaya geldi, ışte bu uzaylı siluetlerinde (veya direk onlardır bilmiyorum). Su anda da satanist ailelerle ortak olarak çalışıp olası bir uzaylı istilasına hazırlanıyorlar (bunu da duymuşsunuzdur büyük ihtimalle eğer sikkofield felan okuyorsaniz). Eski caglardaki uzaylı resimlerinin açıklaması da bundan dolayı, insanlara "bakın uzaylılar hep vardı antik çağlardan beri geliyorlar zaten bunlar gerçek uzayli" görüşünü yedirmeye çalışacaklar.

Bu böyle bir ihtimal olarak bulunsun. Mobilden giriyorum yazım hataları felan olabilir.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen Lawliet » 08 Kas 2015 22:49

facebook
twitter
gplus

.
En son Lawliet tarafından 16 Kas 2021 10:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Lawliet

Mesajgönderen Nate RIVER » 09 Kas 2015 14:04

facebook
twitter
gplus

Bence o animeyi yazan Japonlar da bu işin propagandasını yapıyordur, zaten herifler bakteri gibi dünyaya yayıldı kimin neci olduğunu anlamak mümkün değil artık.

Lawliet yazdı:Ben bu kadar tutarlı bir " komplo teorisi " görmedim ki her gün katlanarak ilerlesin de ben geçerliliğine daha fazla inanayım.

Ya ilerlemek ne kelime, günümüzde ''uzaylı'' kavramına inanmayan insan kaldı mı? Bir keresinde sınıf ortamında ''uzaylılara inanıyor musun'' muhabbeti açılmıştı ben de ''ne bileyim görmedim ki hiç'' gibisinden agnostik temalı bir görüş söyledim yanımda oturan angut ''ne demek bilmiyorum bu kadar büyük bir evrende uzaylı yok mu yani hahah saçmasın dostum'' diye ezmeye çalışmıştı beni. Millet artık bu konuları babasını savunur gibi savunuyor yani demek istediğim o.

Zaten günümüzde artık uzaylılarla - evrenle haberleştiğini söyleyen insanların ardından yürünüyor, yani insanlar olayı tamamen kabullenmeye hatta bir inanç olarak benimsemeye başladı bile. Bir örneğini vereyim hatta;

http://tr.rael.org/home
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen Lawliet » 11 Kas 2015 12:54

facebook
twitter
gplus

Oha! Bunlara inanan yok de bana :lol: abi hahahahaha gülmekten bir şey söyleyemiyorum. Bu web sitesi yıldızların ötesinden gelen bu kitabı indirme fırsatı tanıyomuş bak sen. Uzaylılardan meal mi acaba? Şimdi birkaç farklı meale bakmak lazım yanlış anlamayalım :mrblue: svastika + davut yıldızı :) Şu uzaylı propagandaları da çatır çutur işliyor vallahi, youtubeda bi kanal vardı ilhan yılmam diye,adam oturmuş yarım saat uzaylı ırklarından bunların huyundan suyundan boyundan bindiği uzay mekiğine kadar her şeyi anlatıyordu,ve inananlar o kadar çoktu ki yorumlarda gördüğüm kadarıyla. Hakikatten, bu kadar salak olunmaz. Lisedeyken benim de bir sıra arkadaşım vardı çocuğun aklı fikri uzaylılar ve onların gerçekliğine beni inandırmak... Youtube'da, televizyonda envai çeşit yerde artık neresi varsa uzaylı, nwo, spiritualism propagandası var çok yoğun bir şekilde. Ben de aslında kontr-medya niteliğinde bir ekip kurup; internet sitesi, youtube kanalı falan oluşturalım diyorum. Veririz reklamını parası neyse olmadı takipçisi olan bir kanalı satın alırız artık nasıl yapacaksak. Biz de tam tersi bir propaganda yapalım kurtarabildiğimizi kurtarırız, elimizi taşın altına sokalım artık oturduk yerden eleştirmenin hiçbir faydası yok. İnternet büyük silah, birileri faydalanıyorsa biz neden yapmayalım? İnternetle gelenin internetle gideceğini düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
Lawliet

Mesajgönderen cancan » 11 Kas 2015 17:36

facebook
twitter
gplus

İnternet bu adamların aleyhine çalışssın anında kapatırlar.
cancan

ÖncekiSonraki

Dön Yeni Dünya Düzeni