muhibbi şiirleri

Siyaset, Din ve Felsefe dışında kalan ciddi konularda makaleler, blog yazıları, videolar vb. materyaller paylaşarak fikir alışverişi yapıyoruz

Re: möö şiirleri

Mesajgönderen muhibbi » 13 Ara 2015 13:07

facebook
twitter
gplus

Lawliet yazdı:Kendini yazarken geliştirmişsin he, ilk şiire baya baya güldüm ben, affet :) Rhymelara dikkat et beate oturt kayıt alıp rap yapalım yoo yee!

Evet yaşarken öğrendik bazı seyleri. Teşekkür ederim. bende okuyup gülerim ara bi
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen muhibbi » 15 Ara 2015 12:25

facebook
twitter
gplus

"Garip dünyamızda oturup duruyorum"
Evet birçok gariplikler var
Bi anlamsızlık, bi çelişki var
İç içe geçmiş bir sistem var ama bi yönden de başı boş gibi
Bazen
Algılamayla ilgili bi sorun diyorum
Bazende
Herkesin delirmis olduğunu düşünüyorum
Bu düşünce benim deliligimden kaynaklanıyor da olabilir
Saçma sapan sahte hayatlar/ yasamlar,
Niçin?
Neden
Katlaniyoruz?
Bi form üzeri gelecek hayatımız için mi
"Ben çok sıkıntı çektim onlar cekmesin" diye mi
"Ben çok haksızlık yaptım" onlar yapmasın diye mi?
İnsan bilmediği bilgisine sahip olmadığı, hayatında uygulsmadigi şeyi gelecek nesle nasıl aktarır
Kendi gerceklestiremedigi ideasini gelecek nesilden gerceklestirmesini nasıl bekler?
Ben şuanki yaşamımda biseylere kendim müdahale etmemissem bi baskasindan müdahale etmesini nasıl isteyebilirim. Böyle bir beklenti nasıl olabilir.
Benim gelecek için istediğim dusledigim sey
Şuanki yaşamıma bi fayda saglamayacaksa bu boşuna bi uğraş değilmi?
Karakterimizi, dusuncelerimizi, dogrularimizi, arzu ve isteklerimizi vb.seyleri bizi biz yapan ozelliklerimizi baskilayarak veya yok sayarak bi ömür tuketiyoruz. Ideamiz gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak diye sürekli tekrar tekrar söylüyoruz. insanlara, yaptığımız sahtekarliklari aslında istemeden yaptigimiz mesajını veriyoruz. Bal gibide isteyerek ve bilerek yapiyoruz ne yapıyorsak. Adil ve dürüst bir insan olmak zor geliyor bize
Bi nebze anlıyorum
Ama şu var
Yaşarken gelecekten beklentimiz olan hayatı biz şu an hayattayken yasayamiyorsak
Kirlenmiş sahte bi geçmişle gelecek nesiller nasıl yasayabilirler?
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen muhibbi » 15 Ara 2015 21:57

facebook
twitter
gplus

Dünya üzerinde bütün gülücükler, gözyaşları, çığlıklar aynı
Her insan diğerleri gibi, her çocuk diğer çocuklar gibi ağlar. Rüyalarında güler bütün bebekler
Dili, dinî, ırkı yoktur bu gülücüklerin, agıtların, çığlıkların...
içtendir.
Öğretilemez
İnsana dairdir
İçinde bi duygu, değer, sevgi, korku, heyecan vardır.
Ağlayan insanı anlamak için
Dil bilmeye ne hacet
Bukadar mı zor anlamak
Bak! ağlıyor
Hemde senin ağladığın gibi
Nedeni
Çekilen acılar
Umutsuzluk
Yada açlık
Kimbilir belkide zulüm görüyordur
Bir insan ağlıyorsa
Bir nedeni vardır
Bir neden varsa
Birde çözümü vardır
Bi gün bütün insanların güldügü bi dünyayı görmek ümidiyle...
muhibbi

Mesajgönderen _f.cap » 16 Ara 2015 01:51

facebook
twitter
gplus

Özne öldükten sonra,
'sonrası' için istediklerinin hiç bir nesnelliği kalmıyor. Samimiyeti gördüğüm bir nokta varsa o da bencilliktir.
kötülüklerini kapatmak için en güzel bahane gelecek nesiller olmamalı,
çünkü daha sperm değilken bir çocuk -
nasıl sevebilir senin gelecek hayallerini?
itirazım sana değil ( bağlantısız satırlarımı bağışlayın )
itirazım, yürüdükleri kaldırımın taşını sökenlere!
bastığı asfalta tükürenlere.

,miliğed imimas ed neB
.emelnid ed ineb

Çünkü söylemek istediklerim, kendisiyle uyuşmayan başlıklar altında canlanıyor.
Şiirsel sızlanmalarıma şahitte tutmuyorum sizi, yalnız, keyfiniz yerindeyken ve frekanslarımız değişik bantlarda edith piaf kurcalarken biz,
Nasıl aynı zamanda aynı yerde sayın dinleyiciler olacağız?
Kafka değilim.
Dostoyevski değilim.
Ne bir mektup gördük sanki ne de soğuklar içinde güzel nehir köprüsü.
Çağlayan derelere atılmadı katilimizin cansız bedeni.
Özleyemedik hiç delikanlı gibi duyduğumuz ilk boza çağrısını.
İki kuruşluk canımız vardı aşağı yukarı.
Onun da anasını ağlattık tüm nesil milletce.
Şiir yazmak isterdim bu başlığa, böyle kafiyelerle dolu Nobel koparacak dizeler.
Olmadı siktir et,
Az biraz tam anlamıyla uyun jargona.
İnanın,
Tanısanız seversiniz.

( yalan. )
En'am - 50 قُل لاَّ أَقُولُ لَكُمْ عِندِي خَزَآئِنُ اللّهِ وَلا أَعْلَمُ الْغَيْبَ وَلا أَقُولُ لَكُمْ إِنِّي مَلَكٌ إِنْ أَتَّبِعُ إِلاَّ مَا يُوحَى إِلَيَّ قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الأَعْمَى وَالْبَصِيرُ أَفَلاَ تَتَفَكَّرُونَ
Resim
Kullanıcı avatarı
_f.cap

Mesajgönderen muhibbi » 16 Ara 2015 17:39

facebook
twitter
gplus

.
En son muhibbi tarafından 25 Nis 2016 14:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
muhibbi

Mesajgönderen _f.cap » 17 Ara 2015 00:58

facebook
twitter
gplus

Kimsesizlik insan dağılımı paralelinde ilerleyen bilimsel bir olgu değil,
tutarsızlıklarla dolu psikolojik bir şapa oturmadır.

anlatayım mı sayın möö
En'am - 50 قُل لاَّ أَقُولُ لَكُمْ عِندِي خَزَآئِنُ اللّهِ وَلا أَعْلَمُ الْغَيْبَ وَلا أَقُولُ لَكُمْ إِنِّي مَلَكٌ إِنْ أَتَّبِعُ إِلاَّ مَا يُوحَى إِلَيَّ قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الأَعْمَى وَالْبَصِيرُ أَفَلاَ تَتَفَكَّرُونَ
Resim
Kullanıcı avatarı
_f.cap

Mesajgönderen muhibbi » 17 Ara 2015 01:00

facebook
twitter
gplus

Buyrun anlatın
muhibbi

Mesajgönderen _f.cap » 17 Ara 2015 01:15

facebook
twitter
gplus

yazmak istedim.

düşünüyorum epeydir, fakat onlarca kelime dahi dizsem şuraya ; hissettiklerim kadar içten veya samimi olmayacak.
Vazgeçtim.
Resim
Kullanıcı avatarı
_f.cap

Mesajgönderen _f.cap » 17 Ara 2015 01:37

facebook
twitter
gplus

Ne seni sevdiğini söyleyen kalabalığın hırıltıları, ne de çok iyi tanıdığını söyleyenlerin gürültüleri - bulunduğun duruma gerçekçi bi kıyak yapmaz. en yalın ifadelerle söyleyip kaçıyorum ;

- ilk fırsatta kaçtıkları egoları, çıkarları ve ilişkileri bizi sütbaşlı kurbanlar olarak gören insan kitleleri arasında, birinci dereceden akraba olan kişiler bile kıçımıza okkalı tekmelerinden en kan bağlısını atmak için kulaklarını dikip bekliyor bulunmaktalar. anlatmak istediğim şeyin özetiyse şu ( tamam anlatamadım doğru. ama bunun en kral sebebi şu an robot gibi hissediyor olmam. -suçlusensinmö- )

........

tap taze topraktan şehvetle fırlayan ağaçları düşün arkadaş!
yakamoz gören denizleri,
yıldızlara tutkun dağ zirvelerini.
kendisini bırakan yaprağı,
güneş görünce etekleri suya inen ay'ı
ve yalnız kaldığında -
havası kapalıysa gök yüzünü.
*
sokarım edebiyatına ya,
yalnızız ulan yalnız. kimsenin siklediği yok.
Resim
Kullanıcı avatarı
_f.cap

Mesajgönderen muhibbi » 17 Ara 2015 14:25

facebook
twitter
gplus

Zamanın içinde suzulurken kendimi bir anda zamanın dışında buluverdim
Farklı gozukuyordum, acayiptim, nasıl olurdu?
Bu an'da benim konuştuğum dili konuşan yoktu. Uzaktan sesler geliyor. Bütün söylenenleri anlıyorum.yanlarina gidiyorum onlarla konusmak istiyorum. Tepkisiz yüzüme bakıyorlar. Beni gördüklerinden varligimdan haberleri olup olmadigindan supheliyim.
Ne yaptıysam
Bu a'nın insanlariyla iletişime gecemedim. Iletisime gecememem bu an'daki farklı canlilarla iletişim kurmama neden oldu. kimse farkında değil ama bu an'da taşlar, kuşlar aklınıza gelebilecek her canlı konuşuyor.
Hepsi bir ağızdan bu a'nın insanlarının elinde köle olduklarını söylüyor. Karıncalar anlatıyor: bir günde milyarlarca karıncanın insanlar tarafından katledilgini söylüyorlar. Katledilen bu karıncaların geride bıraktıkları ailelerinin perişan olduklarını, anne karıncaların hayata kustuklerini, aşık karıncaların sabahlara kadar isyan edip ictiklerini söylediler ben karincalarla konusurken öteden beri su geldi. oda karıncaların soylediklerine katılıyor bir anda etrafım bir sürü canlıyla doldu martılar, midyeler, deniz yıldızları, deniz kestaneleri, karabataklar, kediler, köpekler, ağaçlar, karıncalar, taş bile yerinden kalkıp geldi. Anlatıyorlar bu a'nın zalim insanlarının yapıp ettiklerini.
Burası insan egemen bi an diyorlar.
Burada
üzüntü ve kaygılar çok farklı. Mesela burada denizyildizlarininda canlı olduğunu kimse bilmiyormus.
Martılar zorla animasyon işlerinde calistiriliyormus ve can guvenlikleri yokmuş, denize hergün insanların pislikleri temizlettiriliyormus, Sabah sekizden gece on ikiye kadar zorla calistiriliyormus.
Deniz laf arasında artık çok yaşandığını, yoruldugunu artık insanlardan biraz duyarlı olmalarını isteğini söylüyor... Dayanacak gücü kalmamış.
sözü deniz yıldızları alıyor:yakın akrabalarinin zorla alınıp insanların evlerinde alikonuldugunu,
Minik deniz yıldızların ağlayıp durduğunu anlatıyorlar. Burası gerçekten çok farklı bir yer.
muhibbi

ÖncekiSonraki

Dön Serbest Kürsü