Yaşadığınız Gizemli Olaylar

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

Yaşadığınız Gizemli Olaylar

Mesajgönderen Sahra » 23 Ağu 2016 10:35

facebook
twitter
gplus

Neler yaşadınız ve bunları neye bağladınız?

1. Rüyamda bir şans oyununda çıkan sayıları gördüm. Uyandığımda sayıların bir kısmını anımsıyordum. Gazeteye baktığımda sayısal lotoda o sayıların çıkmış olduğunu gördüm. Bu sayıları daha önce duymuş veya görmüş olduğumu sanmıyorum. Önsezi diye bir şey var galiba. "Enerji" ile ilgili bir durum olabilir.

2. Ben bir üniversitede çalışıyordum, bu sırada başka bir üniversiteye iş başvurusunda bulundum. Bir arkadaşım da başka şehirdeydi ve iş arıyordu. Komşusuna fal baktırdı. Komşusu ona demişti ki "Senin boylarında ve kilolarında bir arkadaşın işe başvurmuş, o iş olacak. Sen de onun yanına gideceksin." Yeni işe kabul edildim, arkadaşım da benim ayrıldığım pozisyona başvurarak kabul aldı ve Ankara'ya geldi. Cinlerin varlığına inanıyorum :D

3. Bu olayı kendim yaşamadım ama falcı, abimin kız arkadaşına "dolabında şöyle bir pantolon var, onun içinde de muska var" demiş ve eve gidip baktığında muskayı bulmuş orada.

4. Yowzah'nın yaşadığı bir şey var ama onu kendi anlatsın isterse :D

5. İş yerimde baktığım bir kedi vardı. Bu kedi 1-2 günden fazla ortadan kaybolmazdı. Sonra bir akşam (güvenlikçilerin söylediğine göre) onu köpekler kovalamış. Günlerce ortaya çıkmadı. Ben de kayboluşunun 20. gününde hem kedim ortaya çıksın diye, hem de işaret olsun diye İslam'ın tanrısına dua etmeye karar verdim. "Allah'ım, eğer kedim bugün ortaya çıkarsa İslam'ı daha iyi araştıracağım." dedim. Akşam oldu. Mesai çıkışı gökyüzü bir değişik güzeldi. Bazen olur ya :) Ofis arkadaşımla göğün fotoğrafını çekmeye karar verdik. Hiç yapmadığımız şey =) Şu açıdan daha iyi çıkar, bu açıdan çekelim falan derken bir kedi gördük. Oradaydı =) Sanki Allah duamı kabul etmişti ve kediyi göreyim diye göğü vesile etmişti. Çünkü gök öyle olmasa her günkü gibi arabaya binip gidecektik hemen ve belki onu görmeyecektik. 20. gün duamla birlikte ortaya çıkan kedi, o gün gitti ve gelmedi. Daha sonra başka bir yerde rastladım gerçi bir kez, ama iş yerimin oraya sadece dua ettiğim gün geldi ve bir daha gelmedi. Bu benim için özel bir olaydı. "Evrene gönderdiğim enerji sayesinde oldu" deyip atamıyorum.

Müslüman olduktan sonra gelen düzenleme :mrblue: :

6. Hastaydım, midem gece boyu yandı. Uyanıp uyanıp duruyordum. Yastığı dik tutup yatmama rağmen yine uyandım. Allah'ım mide yanmamı geçir dedim. O an geçti. Midemde yine bir kıpırdanmalar hissediyordum ama hiç yanma yoktu. Yattım ve mışıl mışıl uyudum sabaha kadar :)

7. Son zamanlarda yüzümde pek sivilce çıkmıyor. Aynaya bakarken saçma bir cümle ile dua ettim. "Allah'ım, bu durumun devamını getir" dedim. Kafamı çevirmemle gazetede kocaman manşet gördüm: "Devamı gelecek". Buna tesadüf de diyebilirsiniz ama ben öyle hissetmiyorum. Diğerleriyle birleşince görüyorum ki Allah dualara cevap veriyor.
En son Sahra tarafından 12 Haz 2018 15:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Re: Yaşadığınız Gizemli Olaylar

Mesajgönderen Aschille » 23 Ağu 2016 14:02

facebook
twitter
gplus

10 yaşlarındaydım. Kendi odamda namaz kıldığımı hatırlıyorum. Kıyam pozisyonunda Fatiha suresini okurken o dönem yatalak hasta olan dedemi emekleyerek benim bulunduğum odanın kapısına yaklaşırken görüyorum. Göz yanılması olduğunu düşünüp seccadeye odaklanmaya çalışıyorum fakat dedem emekleyerek git gide yaklaşıyor bana. Çığlık atmak üzereyken seccademin olduğu kısma kadar emekleyerek geliyor, kafasını hafifçe yukarı, bana doğru kaldırıyor, ben nefesimi tutmuş bir haldeyken gözlerimin içine bakarak unutamayacağım bir şey söylüyor:

"Neden bu kadar ciddisin?!"

Şaka şaka, böyle bir şey yaşamadım tabiki ama bir tanıdığım son kısım hariç, aynen böyle bir olay yaşadığını anlatmıştı. İnsanlar çoğu şeyi değiştirerek aktarıyor gerçekten bende de var bu, o yüzden başkalarından duyduğumuz şeyleri doğrulayabilme imkanımız yok gibi.

Senin yaşadığın şeyler de çoğunlukla başkalarından aktarılmış gibi. Mesela 2. olayda arkadaşının olayı birebir aktardığından emin olabilir misin? Falcılar genel olarak benzer olaylarda benzer şeyleri söylerler, tek bir ihtimal üzerinde durmazlar, bir olay anlatınca olayla ilgili birden fazla ihtimali sıralarlar ve genel konuşurlar. Kişinin o anki ruh halini ve anlattıklarını çok iyi analiz ederler. Belki falcı biraz daha farklı şeyler söyledi ve arkadaşın da bu tür şeylere inanmaya meyilli biri olduğundan olayı biraz değiştirerek aktardı. 3. olay da aynı şekilde. Benim çok bilgim yok bu konuda ama mutlaka bunların da vardır bir olayı. Ama 1 ve 5 hakikaten ilginç.

Konuya gelirsek, şu an hiç hatırlamıyorum, galiba hiç yaşamadım. Aklıma ilginç denebilecek bir şey olursa yazarım.
Kullanıcı avatarı
Aschille

Mesajgönderen Sahra » 23 Ağu 2016 14:41

facebook
twitter
gplus

Bilemiyorum ama o arkadaşımda da bi şey yok değil. Nazarı falan çok değer :twisted:
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 23 Ağu 2016 14:44

facebook
twitter
gplus

23.00'da bitmesi gereken otobüsün gece 01.00'da duraktan geçmesi.Çok ilginçti , baya sevinmiştim.
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen Aschille » 23 Ağu 2016 14:46

facebook
twitter
gplus

Leonardo da vinci yazdı:23.00'da bitmesi gereken otobüsün gece 01.00'da duraktan geçmesi.Çok ilginçti , baya sevinmiştim.

Otobüste kim vardı?
Kullanıcı avatarı
Aschille

Mesajgönderen Sahra » 23 Ağu 2016 14:51

facebook
twitter
gplus

Leonardo da vinci yazdı:23.00'da bitmesi gereken otobüsün gece 01.00'da duraktan geçmesi.Çok ilginçti , baya sevinmiştim.

1 günlük mü öyle bir olay oldu yoksa sonra hep öyle mi oldu?
Ve o gün zor durumda mıydın?
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Yowzah Anakata » 23 Ağu 2016 15:46

facebook
twitter
gplus

Ben onu anlatmakla pek mutku olacağımı sanmıyorum.
Biraz daha komiği var. Gece 2:30-3:00 sıralarında durup dururken ormandan çalgı sesleri geldi. Ben başladım oynamaya. Arkadaşın uyarısıyla bi gariplik olduğunu anladım :D 5dk. kadar çaldı, sonra bitti.
Kullanıcı avatarı
Yowzah Anakata

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 23 Ağu 2016 15:55

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:

1 günlük mü öyle bir olay oldu yoksa sonra hep öyle mi oldu?
Ve o gün zor durumda mıydın?

Bir seferlikti.Tek olsam çok sorun olmazdı da otostopla bir şekilde giderdim ama kız arkadaşım vardı.Gideceğimiz mesafe de baya uzaktı.
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen Sahra » 15 Eyl 2016 20:10

facebook
twitter
gplus

Bir de biri bana ailesi uzerinde deney yapildigini dusundugunu anlatmisti.

Hani su Telegram deneyi diye gecen deneylerden.

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Sahra » 02 Kas 2016 10:50

facebook
twitter
gplus

“Hayalet Görme” Yanılgısına Kapılmanın Bilimsel Açıklaması:

http://www.fizikist.com/hayalet-gorme-y ... ciklamasi/
Kullanıcı avatarı
Sahra

Sonraki

Dön VekilSiz Kahve