Cinsiyet ÇIKMAZI

Siyaset, Din ve Felsefe dışında kalan ciddi konularda makaleler, blog yazıları, videolar vb. materyaller paylaşarak fikir alışverişi yapıyoruz

Cinsiyet ÇIKMAZI

Mesajgönderen Aschille » 26 Ağu 2016 20:13

facebook
twitter
gplus

Ataerkil toplumun getirdiği birçok şeyi biz erkekler de benimsemek istemiyoruz ama, şimdi bazı durumlar var. Ve bu durumların çok uzun yıllar değişmeyeceğini düşünüyorum, değişse bile nasıl değişeceğini merak ediyorum.

Erkek ve kadın farklı şeyler yaşıyorlar ve toplum genelde erkeğin yaşadığına normal gözüyle bakarken kadının yaşadığını gizlenecek, saklanacak bir şey olarak görüyor. Bu durum da bazı problemlere yol açıyor. Acaba bu bakış açısı doğru mu?

Örneğin, küfür mevzusu. Ben erkek olarak rahatça internet mecralarında, mizah gruplarında, forumlarda vs. s*kli y**aklı espriler yapabilirim ve herkes buna gülüp geçer. Bir kadın kendi cinsel organıyla ilgili espri yaparsa seyreyleyin kıyameti. Gerçi son zamanlarda internet üzerindeki bazı mizah gruplarında kadınların da aktif olduğunu gördüm. Mesela:

Ne yorumlar yapılmıştır kim bilir altta. Bu şaka hakkında ne düşünüyorsunuz?

Tabii sadece cinsel şakalardan bahsetmiyorum aslında.

Kadın ve erkek eşit derecede ifade hakkına sahip diyoruz fakat aslında birçok konuda böyle değil. Nasıl bakıyorsunuz siz bu konuya? Ben, mevcut düzende kadınlara yönelik ikinci sınıf bakış açısını doğal karşılıyorum ve zamanla düzenin dönüşeceğine inanıyorum. Tıpkı 50 yıl önceki bakış açısının muazzam bir şekilde değişmesi gibi. Ama bu değişim ne yönde olursa toplum için daha iyi sonuçlara vesile olur? Bizim toplumda birçok kadın, kendilerini erkeklerin ödülü gibi görüyor, yeni nesil de öyle. Ve bunu düşünerek kendisinin değerli olduğunu zannediyor. Erkek de benzer bakış açısına sahip. (Prensesim, çiçeğim, böceğim hitapları mesela. Yanlış anlaşılmasın, bir insan sevdiği kişiye böyle hitap edebilir, ancak bazılarının amacı böyle diyerek aslında karşısındakini küçük düşürmek. Anlatmak istediğim şeyi anlamışsınızdır umarım.)

Avrupa ve Amerika'da nasıl bakılıyor acaba bu tür şeylere?

Kadın ve erkek hukuk önünde eşit olmalı bu konuda herkes hemfikir, ama toplumsal yaşamda, hayata atılma ve kendini ifade konusunda nasıl eşit olacaklar? Eşit olmalılar mı? Mevuct bakış açısı doğru mu? Ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Kullanıcı avatarı
Aschille

Re: Cinsiyet ÇIKMAZI

Mesajgönderen Aschille » 26 Ağu 2016 20:34

facebook
twitter
gplus

Kullanıcı avatarı
Aschille

Mesajgönderen Sahra » 26 Ağu 2016 21:43

facebook
twitter
gplus

Toplumsal açıdan eşit değiliz, doğru. Bu konuda da doluyum aslında ama şu an dolu değilim :lol: Kötü bi anıma denk gelse bir sürü şey yazardım buraya :D

Bence kadın da erkek de bu tarz şeyler yapmamalı :D Bu gibi konularda çok yüz göz olmak iyi değil. Bazı şeylerin gizli kalması daha iyi :D

Kızı protesto ediyorum. Onun yüzünden herkes kız arkadaşını o pedle hayal edecek :lol:
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen bergman » 27 Ağu 2016 15:51

facebook
twitter
gplus

bu ne aq ya.

ped olayından tiksinmiyorum ama calıstıgım mekan tuvaletleri tiksindirdi beni. kadınlar tuvaleti erkeklerden daha pis oluyor emin olun ve hayvan kadınlar bu pedleri sarmadan lönk diye atıyor cidden igrendiriyorlar adamı.
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

Mesajgönderen deardeer » 28 Ağu 2016 20:56

facebook
twitter
gplus

Ped olayindan asla tiksinmem. Ama kadinin bu tavirlari sanki pedin korkulacak tiksinilecek birsey oldugu imajini yaratmadi mi?
Call me your Deer God ¥
Kullanıcı avatarı
deardeer

Mesajgönderen Sahra » 29 Ağu 2016 09:46

facebook
twitter
gplus

Tiksinilecek bi şey bence :twisted:
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen deardeer » 29 Ağu 2016 11:44

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:Tiksinilecek bi şey bence :twisted:

Ahahaha lisedeyken pazartesi gunu erkekler tuvaletinin duvarina ped yapistirmisti biri o geldi aklima ya
Call me your Deer God ¥
Kullanıcı avatarı
deardeer

Dön Serbest Kürsü