Askeri Darbe yapılmasına karşı alınacak önlemler

Siyaset ve Politika üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Askeri Darbe yapılmasına karşı alınacak önlemler

Mesajgönderen suskunman » 23 Eki 2016 17:38

facebook
twitter
gplus

Askeri okulları kapatıyorlar. Belki gerekli belki gereksiz bilmiyorum. Bugün dinciler darbe yapar yarın kemalistler hiç belli olmaz. Güvenmiyorum kimseye. Darbe yapılmadan önce bağrına bastığın askerler darbe gecesi suçsuz masum insanları gözünü kırpmadan öldürüyor. Ne imiş vatan sağolsun palavraları. Sistem düzenli işlemezse vatan sağolmaz ne yazıkki. Darbe gecesi öldürülen insanları videoda izleyince duygulanıyorum hatta ağlıyorum. Bazen yaptığım yorumlara kızanlar oluyor. Kızarsalar kızsınlar. beni devlet kurumları ilgilendirmiyor. Halk ilgilendiriyor. Bugün darbe bastırıldı ama daha sonra yine olabilir. Olmaz diye birşey yok. Askeri darbe hukuksuz birşey ama yapılan darbeye hukuk cevap veremiyor. Çünkü askerin elinde silah var ve istediklerini öldürüyorlar. Hukuk işlemez hale getiriliyor. Hep içerdeki gladyonun işleri. Neyse geleyim askeri darbelerin nasıl çözüleceği konusunda ki kendi görüşlerime. Askeri okulları kapatarak, işte fetöcü diyip askerleri görevden alarak çözülmez bu işler. Sadece fetö dabe yapmaz. Başka gruplarda yapabilir. TSK sonuçta sadece fetöcülerden oluşmuyor bir sürü farklı görüşte insan var. Komünisti var. dhkpc lisi bile var. Her görüşten her kafadan insan var. Askeri darbeleri engelleyebilecek tek aklıma gelen yöntem, TUBITAK'ta ordu için yazılım geliştirilmesi. Askeri uçaklar, gemiler, zırhlı araçlar, silahlar, tanklar ve diğer mühimmatlar cumhurbaşkanı, başbakani milli savunma bakanı izni olmadan hiç bir şekilde çalıştırılamayacak. PKK kampları vurulurken izin alınacak.Asker milletin silahını kendi kafasına göre kullanamayacak. Buda her mühimmata kurulacak bir yazılım sayesinde olacak. Yazılım kriptolu olacak ve devlet liderlerinin emrine göre açılıp kapanacak. Örneğin asker 02.00 ile 06.00 arası pkk kamplarını f16 larla vuracaksa bu f16ların sistemi bu saatler içinde açık olacak ve süre dolduktan sonra kapanacak. Ne yazık ki böyle birşey gerekli. Sonra çok güvendiğimiz TSK bizim milletin silahını millete doğrultmasın. Bugün yapılan darbeyi sadece fetö olarak düşünmeyin dediğim gibi TSK'nın içinde farklı gruplar var bugün fetö yapar yarın başkası.
suskunman

Re: Askeri Darbe yapılmasına karşı alınacak önlemler

Mesajgönderen yarfo » 06 Kas 2016 19:32

facebook
twitter
gplus

Benim daha iyi bir fikrim var. Asker olmazsa askeri darbe de olmaz. O zaman orduyu kapatalım.

Asker olmadığı zaman bu sefer polis de darbe yapabilir tabi. O zaman polisi de kapatmak lazım işler karıştı aq.

Ya en iyisi hükumet olmasın hükumet olmazsa darbe de olmaz biz de rahat ederiz. Lan iyi de hükumet olmazsa bu devleti kim yönetecek aq.

O zaman devlet de olmasın devlet olmazsa devleti yönetmeye de gerek kalmaz. Mantıklı mı?

Osmanlı Devletinde dahi "kulları" padişaha darbe yapıyormuş. Böyle bir gelenek böyle bir teamül var işte maalesef türklerde.

Kaldı ki Türkiye ne sosyolojik ne de jeopolitik açıdan bir Norveç değil ki. Ne siyasiler, ne askerler, ne akademisyenler, ne sanatçılar ne de halk

demokratik özgürlük,sorumluluk ve sınırlarını özümsemiş değil.

Ne diyor saygıdeğer başkomutanımız yüce cumhurbaşkanım RTE : "Demokrasi bizim için bir trendir" yani zamanı gelince inecem diyor adam.

Oyunu kurallarına göre oynayarak oyunu bitireceğim diyor. Demokrasi bizim için bir araç diyor. Amacın ne olduğu açık arkadaşlar.

Bildiğiniz diktatörlük evelemeye, gevelemeye ama, belki demeye falan gerek yok. Referandum yaparak diktatör olunur tarihte örnekleri vardır.

Kenan Evren, Adolf Hitler ve daha binlercesi. Buna da sivil darbe denir ve gerçekeştikten sonra halkın desteğinin devam ettiği de olur fakat

güvenden değil bildiğiniz korkmaktan. Esad gibi göstermelik seçimler yoluyla ülkeyi öfke ve korku ile gayette yönetirsiniz.

Şahsi fikrim ise Türkiye'de darbeye zemin hazırlayan şeyin ilginç bir şekilde özgürlüklerin kısıtlanması, siyasi baskı ile ilgili olmadığı. Çünkü

halkın desteğini alamamış hiç bir girşimin başarılı olamayacağı bellidir. Bu milletin interneti kesilmiş, haber alma özgürlüğü elinden alınmış

hayat tarzına müdahale edilmiş falan koymaz fazla. Ama adaletsizlik duygusu toplumu sarmışsa üstüne bir de ekonomik istikrarsızlıklar

vatandaşın cebini yakar hale gelmişse, vatandaş sokakta güvende olmadığını artık derinden hissetmeye başlamışsa işte bu esas bu darbeye

zemin hazılar. 15 Temmuzu başarısız yapan asıl faktör bu zeminin olmamasıydı. Ya gerçekten dedikleri gibi fetönün kamikaze saldırısıydı

ya da bir deneme darbesi falandı bilemem. Erken saatte yapılması falan filan ayrı hikaye ama ABD cidden bu hükumeti devirmeyi kafaya

koyduysa bu zemini oluşturmak için elinden geleni yapacaktır. 12 Eylül öncesi atmosferi iyi hatırlamalı AKP,MHP vs HDP,CHP şeklinde

sağ ve sol cephe olarak bir ayrışmanın yaratılmasının planlandığı açık. Bu kutuplaşmanın çizgileri Cumhuriyete ve HDP ye neredeyse eş

zamanlı yapılan operasyonlar ile iyice belirginleşmeye başladı. Bu kutuplaşma sokak hareketlerine evrilirse 12 eylül öncesi atmosferi

herhalde tamamlamış olur. Ekonomi zaten kötü gidiyor, kimse adalet sisteminden memnun değil , bir de sokak hareketleri eklenirse

bu üçü birbirini daha da kötü etkileyerek belki birilerinin kontrol ettiği fakat bizim edemeyeceğimiz bir kaosa döner.

Askeri Darbeler zaten morali sıfırın altına inmiş orduyu iyice demoralize etmekle önlenmez.

Üzüm yemek isteniyorsa Akp KHK'ları meclise getirir (Demokrasi). Şaban Dişli hala orada duruyorken ve Akp'nin Fetö ile açık ortaklığı belli iken

suç bastırır gibi iltisakı,irtibatı varmış gibi garip garip laflarla memurları ihraç etmesinler. Ediyorlarsa o zaman kendilerini de siyasetten ihraç

etsinler bir zahmet. Pardon ama onların kandırılma hakkı vardı ellerinin altında o kadar istihbarat varken bir bokun farkında olmayan memur

dan daha saf olma hakları vardı çünkü milli irade..(Adalet) Şu doları bir indirsinler her konuştuklarında dolar uçuyor nerede devlet ciddiyeti

nerede vatan sevgisi.. Hem atarlı atarlı konuşmalar yapıp doları fırlat hem parayı yastık altında tutmak gaflettir de te allam.. (Ekonomi)

Şu milleti bir kere olsun kutuplaştırmasınlar HDP'lilerin çok önceden tutuklanmış olmaları gerektiğini düşünen biri olarak söylüyorum CHP ile

HDP'yi PKK'yı ve FETÖ'yü tamamen aynı olarak niteleyen nefret saçan bu kara propoganda aletleri varya tanıdınız işte bu herifler bu milleti

ayrıştırmasınlar artık siyasi iktidar siyasi çıkarları için bu kutuplaştırmanın işine geldiğini düşünüyor vazgeçsin bundan. (Kutuplaştırma)

Ama bence bağcı dövülecek arkadaşlar, bunlar benim temennimdi ve hiç birini yapmayıp güç sarhoşluğu içinde buradan bir sivil darbe,

karşı devrim falan çıkarma amacındalar maalesef. Çok meslee var Ergenekon,FETÖ,2004 MGK,17-25 çoook bu kadar güç savaşının içinde

Yenikapı ruhu zaten pamuk ipliğine bağlıydı çok fazla fay hattımız var bu sebebten bu ülkede kolay kolay demokrasi görmemiz mümkün

olmayacak. Tam da bu sebepten diyorum ki böyle ülkede Sivil Darbe de olur Askeri Darbe de güç savaşı bu ve bu savaşın tarafları için

ölüm kalım meselesi olmuş artık. Ülke iyiye gidiyor mu diye bir anket yapsak adamlar korkudan iyiye gidiyor der o derece olduk. Bittik aq
Resim
Kullanıcı avatarı
yarfo

Dön Siyaset Politika