Anlamlı Sözler

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

Re: Anlamlı Sözler

Mesajgönderen Sahra » 09 Kas 2016 22:48

facebook
twitter
gplus

Resim
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen muhibbi » 10 Kas 2016 17:27

facebook
twitter
gplus

Çektiğim acılar varlığımın inşasının irili ufaklı parçalarıdır. Sadece düşünmek var etmez insanı; duygularını, ruhunu ve hatta zekasının geliştiren asıl öğreticiler acılardır. O halde varım çünkü acı çekiyorum.

Doğduğum günden beri anlatmak istediklerim var ve elbette asla anlatmayacaklarım ve anlatıyor gibi yapıp asla anlatmadıklarım. Önce akciğerlere değen oksijenin yakıcılığıyla başladı ilk acılar, sonra dünyanın anlamsızlığını düşünüp duran beynimin kıvrımlarındaki patlamaların elektrik çarpmalarıyla.

Doğduğumu anımsıyorum, ölümü ise düpedüz hatırlıyorum. Bir insan doğduğunda gözyaşları dökülür sevinçten. Bir insan öldüğünde gözyaşları dökülür, üzüntüden. Yani hayat boyunca değişmeyen tek şey gözyaşlarıdır ve yeryüzünde gözyaşları sonsuzdur. Biri ağlamaya başladığında, bir başka yerde de, bir başkasının gözyaşları diner. Biri doğarken başka birinin de öldüğü gibi. Geriye kalan sadece gözyaşları ve hiçtir. Ve arada ağzımızda bir ömür dolandırıp durduğumuz onca laf, kağıtlara döktüğümüz onca kelime sadece bir tür duygu kalabalığıdır. Tutsaklığımızdan kurtulmaya çalışmanın beyhude uğraşlarıdır bunlar.

Asla gerçekten bir şey anlatılamaz, ancak bir şeyin hayali anlatılabilir, kendisi değil. O yüzden anlatmaya değil, anlatmamaya bakarım. Anlatma derdinden çok anlatmamanın zevkine kurulurum. Ama yine de hiç susmam, eğer bir gün susarsam, bu artık söylenecek hiçbir şey kalmadığı içindir, her şey söylenmiş, hiçbir şey söylenmemiş olsa bile.

Samuel Beckett
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen Sahra » 14 Kas 2016 22:20

facebook
twitter
gplus

"Bir fikre eylem eşlik etmiyorsa, o fikir ancak beyinde işgal ettiği hücre kadar büyüyebilir."
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Sahra » 22 Ara 2016 23:37

facebook
twitter
gplus

<<'ben kendim alırım','ben kendim giderim','ben kendim yaparım' diyebilen kadınları karakteriniz dışında hiçbir şeyle etkileyemezsiniz>>
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Sahra » 25 Oca 2017 10:39

facebook
twitter
gplus

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde,
Vaad etmeseydi Allah cenneti, o’na bile etmezlerdi secde.

Mehmet Akif Ersoy
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen eskimo » 25 Oca 2017 15:18

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde,

Mehmet Akif Ersoy

bu sözü duymamıştım, anlamlıymış teşekkürler ;)
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen Aschille » 25 Oca 2017 23:59

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde,

Mehmet Akif Ersoy

Allah cenneti vaad etmeseydi eğer, Akif bey eder miydi acaba secde?
Kullanıcı avatarı
Aschille

Mesajgönderen Sahra » 26 Oca 2017 08:08

facebook
twitter
gplus

Bilemeyiz :D

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen kerimkucuk95 » 28 Eki 2020 10:39

facebook
twitter
gplus

Tire Süt Kooperatifi Konuşuyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
kerimkucuk95

Mesajgönderen DoctorIsBack » 30 Oca 2021 12:37

facebook
twitter
gplus

"Bin yıl haydut olarak yaşayacağıma bir gün kral olarak yaşarım"

"Hayat çok çalışanları değil, risk alanları ödüllendirir"

"Para için çalışmayın. Para bir amaç değil sadece bir araç. Parayı çalıştırmayı öğrenin"

"Taviz, daha çok tavizi; yalan, daha çok yalanı doğurur."
I make my own luck.
Kullanıcı avatarı
DoctorIsBack

Önceki

Dön VekilSiz Kahve