muhibbi şiirleri

Siyaset, Din ve Felsefe dışında kalan ciddi konularda makaleler, blog yazıları, videolar vb. materyaller paylaşarak fikir alışverişi yapıyoruz

Re: möö şiirleri

Mesajgönderen _f.cap » 18 Ara 2015 01:28

facebook
twitter
gplus

Ben bikere, ilk okulda başladım resim çizmeye.
İlk başta sayfanın köşesine açılan yarım daireden güneş, pamuktan bulutlar ve kibrit çöpünden insanlardı ufkumu yansıtan objeler.
Objeler , en nihayetinde büyüdü - ve hayata atıldı.
burnu sürttü çöp adamların, bulutlar tekstil firmasında kapitalist marka babaları oldu,
güneş tam daire olup güneye göç etti.

yaşadığım gezegende oturduğum semtin en körpe mahallesinde bir tek balkon dahi gün yüzü görmez.
güzellik anlayışları da bu eksendedir.
Mesela geçenki bahçe yarışlarında komşunun çocuğu efsanevi unutkanlığıyla soldurduğu çiçeği sayesinde birinci oldu.

Bizim çiçeklerimiz soluktur evvela ;
kaldırım taşlarımız ve yaya geçitlerimiz yoktur.
Arabalarımızı biz taşır, tamir ettirmez öylece yolda kalırız.

Bazı hikayeler anlatırdı dedelerimiz biz daha çok küçükken ; insanların tenleri doygun ve parlak ,
kanlıymış.
çocuklar ağaçlardan meyve toplar, sapanla kuş avlarmış.
bizim buralarda kuş falan yok arkadaş.
Kuş cinsinden bildiğim bi kuzenim ebabil var.

Güneydeymiş hepsi.

bir zamanlar çok çalışıpta zengin olanlar besliyormuş rengarenk çiçek,böcek ve kuşları.
En'am - 50 قُل لاَّ أَقُولُ لَكُمْ عِندِي خَزَآئِنُ اللّهِ وَلا أَعْلَمُ الْغَيْبَ وَلا أَقُولُ لَكُمْ إِنِّي مَلَكٌ إِنْ أَتَّبِعُ إِلاَّ مَا يُوحَى إِلَيَّ قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الأَعْمَى وَالْبَصِيرُ أَفَلاَ تَتَفَكَّرُونَ
Resim
Kullanıcı avatarı
_f.cap

Mesajgönderen muhibbi » 19 Ara 2015 02:44

facebook
twitter
gplus

Yoklugumda yaban otları bitmiş
Yabancılar dolmuş bahceme
Hasta olmuş sevdiklerim
Artık canavarlar yasiyormus
Zeytin kavanozumda
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen muhibbi » 19 Ara 2015 10:08

facebook
twitter
gplus

Sabahın erken saati
Vapurlar yanasiyor iskeleye
Inen yok
Arkalarına bakaraktan
Herkes gidiyor
Geride yalnız ben kalıyorum
El salliyorum arkalarindan
Neden bende gitmedim
Diye düşünüyorum
Buraya niçin gelmistim ki?
Diyorum
Neden hala buradayım
Yıllardır gelen yok
Bir ben var
Bir de ben var
Birde benden öte ben var
Toplamda üç kişiyiz
Bi gazete olsaydı iyiydi
Diger ben'ler bu gün biraz asabi
Uzak durmalı
Eve gitmek istiyorum
Nedersiniz ben'ler
"Olmaz" diyorlar
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Re: muhibbi şiirleri

Mesajgönderen muhibbi » 21 Ara 2015 20:15

facebook
twitter
gplus

Görmek istediğin şeyi
İstediğin herşeyde görebilirsin
Keza bu duymak istediğin şeyler içinde geçerli
Ama gerçek olan,
senin algıladıklarından tamamen farklı olabilir
En son muhibbi tarafından 28 Şub 2017 10:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
muhibbi

Mesajgönderen Lawliet » 28 Ara 2015 11:43

facebook
twitter
gplus

Mehtap kadar güzel gözlerin,
Fakat için pis, ağu dolu sözlerin.
Güven olmaz kanmam sana.
Bir kez kandım, yaram çok derin.

:mrblue: :mrblue: :mrblue:
Kullanıcı avatarı
Lawliet

Mesajgönderen muhibbi » 28 Şub 2017 10:56

facebook
twitter
gplus

Neye bağlandı ise insan
Oldu ahu perişan
Sırlandı, döndü devran
Oldu ona müptela
Işık görünmedi ona
Bırakamadı altını, gümüşü, bakırı
Ve daha birçok şeyi
Arafta kaldı sakaleyn
Kapı iki taraflı
Yol uzun
Iyi ve kötü
Her alemde mücadelede
Bırak kendini
Ikiligi bırak mücadeleyi bırak
Bir ol, birleş
Beyaz güç ol
"Söylemek kolay
Yapmak zor
Ama söylediğini yapmak
Hepsinden zor"
muhibbi

Mesajgönderen muhibbi » 24 May 2017 21:37

facebook
twitter
gplus

Insan nefs terbiyesine başlamaya, eylemlemlerini kontrol etmeye karar verdigi an, mücadele başlamış demektir. Ama yalnızca karar vermek yeterli değil. Yozlasmis bahçesindeki zararlı, faydasız otları temizleyip gönül bahçesini mamur bir yer haline getirmeye ugrasirsirken, zararlı ve faydasız otları temizleyim derken o yabani otların içinde kaybolmuş veya buyuyememis iyi, faydalı fidanlarida, heyecanindan dolayi, farketmeden koparabiliyor. Amaç/gaye zararlı olanı temizlemekti. temizlik fikrine fanatiklesdiginden, kontrolsuz, başı boş tek yönlü düşünce yapısıyla hareket ettiginden bahcesindeki diger iyi/guzel, faydalı bütün canlılara zarar verebiliyor.taslari dikenleri ayiklayim verimli bi toprak elde edeyim derken yuzlerce karınca , solucan, bortu böceğide yersiz yurtsuz üstü açık bi şekilde ortada bırakabiliyor ehlilestirmeden düşüncesizce zarar verdiginin farkında dahi olmadan temizlik yaptiginin zanniyla önüne gelen herseyi, otu/çöpü faydali faydasız ayırt etmeden yolup atarak, gonul bahcesine güzelce temizlenmiş verimli bi bahçe gözüyle bakıp iyi ürünleri olacağı zanniyla mağrur olabiliyor.
Bahçe temizliği diyip geçme... öyle zor bi süreç ki insanı halden hale sokup çıkarıyor. en sonunda yine başladığın yere yine dönüp ilk yolup attığın otların başına getiriyor bskiyorsun ki otlarin minik minik tekrar yeserdigini görüyorsun bu bi yerde insanı uzuyor diger yandan da sevindiyor çünkü önceki temizlikte yolup attığın faydalı otlar geliyor hatırına. bu defa şöyle diyorsun Daha dikkatli olacağım iyi/ faydalı olanları zararli olanların arasindan seçip onlara büyüyüp gelişmeleri için ortam hazirlayacagim
muhibbi

Mesajgönderen muhibbi » 23 Haz 2021 10:13

facebook
twitter
gplus

...döne döne yandık her dönüşte seni yüceliğini unuttuk yine yandık biz yandık sen yandın sen yandın biz yandık.. ilahi artık duramıyoruz. canlar cayır cayır yanmada... bi yerde elden ne gelir, bi yerde elden ne gelmez? edeben böyle olması icap ediyor. şeylerin anlaması kendi cinsinden olur. kurt kurdu anlar aslan aslanı bizler de anlayalım diye efemiz a.v.s. gönderdin bize öğretsin diye, ona öğrettin biz kıymet bilmedik önemsemedik işimize gelmedi. hatırlayalım diye yüzümüzü sana dönelim diye sana döneceğimiz vakti bekler durursun. çektiğimiz acı dayanılır gibi degil. yarabbi burası neymiş böyle, biz gerçekten nefsimize zulmetmişiz. dönsek unuttuk dönemiyoruz, olsak olamıyoruz. yarabbi döne döne kendimizi yiyip duruyoruz. hissediyorum, sende acı çekiyorsun. belki bizim anladığımız gibi bi acı degil, belki hasretten, belki beklemekten, belki çabuk unuttuğumuz için sen bu işin sonunu biliyorsun. bizimde unutsak ta denemekten başka çaremiz bildigimiz yok. yarabbi efendicigimizi nasıl terbiye ettiysen bizide öyle terbiye etmekligine. yarabbi ilahi mahserde bizim yüzümüzden efendicigimiz mahcup olmasin. biz ondan da sendende razıyız. elinizden geleni yaptınız biz unuttuk elimizden geleni yapamıyoruz...
muhibbi

Mesajgönderen muhibbi » 23 Haz 2021 10:19

facebook
twitter
gplus

biranda yaşlandım
biranda gozlerim gormez ellerim tutmaz oldu biranda belim büküldü ayaklarım gitmez oldu
biranda saçlarım ağardı dişlerim döküldü
biranda aklımı kaybettim
biranda aklimi duvarda bir not kağıdında buldum
biranda evimi toz toprak örümcek ağları kapladı
biranda gencleştim guzellestim dinctim
biranda evim tertemiz oldu
biranda boğazda vapurdaydım
biranda üsküdarda bir konakta hizmetkarlar hizmet etti
biranda radyoda "dilek taşı" çaldı
biranda yok oldum
biranda hep varım

16 07 2020
muhibbi

Mesajgönderen muhibbi » 23 Haz 2021 10:20

facebook
twitter
gplus

sevgi ve muhabbetle selamlar efenim... :)
muhibbi

ÖncekiSonraki

Dön Serbest Kürsü