Kimler Masonları Sevmez?

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Kimler Masonları Sevmez?

Mesajgönderen Broker » 09 Ağu 2017 23:17

facebook
twitter
gplus

Kimler sevmez arkadaşlar? Ben çocukken sevmezdim, dayım durmadan Masonlar derdi, Amerikanın oyunları derdi, hala da bunları tekrar eder. Bende büyüklerimden gördüğüm, anladığım kadarıyla öyle bilirdim. Peki arkadaşlar, hangi kesimler neden, niçin sevmez Masonları? Halkımız neden sevmez?

Arkadaşlar genellikle sosyal demokrat insanlara Masonları sorsanız ya bir şey demezler ya da pek sevmediklerini dile getirirler. Fakat sağcı birine gidin sorun, başlar bir hırsla sövmeye, Amerika'dan girer Batılılaşmadan çıkar, sıra inkılaplara falan gelir sonra...sustur susturabilirsen :)

Sıkıntıları ne arkadaşlar? Ben basitçe söyleyeyim: Masonlar dogma kabul etmiyor, gelenekmiş yok hurafeler falan filan reddeder hepsini. Öyle hocaefendilermiş, istemişler de vermemişler mi, aynı maklubeye kaşık sallamışlar mı sallamamışlar mı, yok Masonlarda böyle şeyler. Bu yüzden takkeli, sakallı adamlar sevmez, bize de öcü olarak anlatırlar Masonları. Bizim millet mürid olmayı seviyor, hacıları hocaları pek seviyor, Masonlar bu adamlara prim vermiyor ya, sevilmiyor arkadaşlar. Fetö hep fetöydü, hep aşağılıktı, diğer cemaatlerde aynı bokun farklı renkleridir. Millet uzay madenciliğini tartışırken sen müftüler nikah kıyar mı kıymaz mı lafını yaparsın, sonra millet yanlış yapıyorsun deyince havalar vatan millet Sakarya. Bizimkiler tribünlere oynamayı sever, bir dine körü körüne inanıp daha Kur'an-ı Kerim'i bir kere Türkçe alıp okumayı beceremez, onun bunun müridi olur, bugün ona kanar, yarın şuna kanar.

Çok doldum mazur görün. Özetle, Masonları kasıtlı olarak yermeye çalışan adamlar, kulaktan dolma bilgilerle, daha Allah'ın kelamı dedikleri kitabı bir kere iyi niyetle Türkçe okuyup bitirmemiş, yine de Kur'an üzerinde tespitler kasma hakkını kendinde bulan, Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti projesine hep takoz olmuş, tipik Ortadoğulu, şark kurnazlarıdır. Bana inanmıyorsanız, biraz gözlem yapın. Ziya Gökalp'in ve bir sürü İttihat ve Terakkicinin de dahil olduğu Masonlar mı? Yoksa Musul ve Kerkük'ü kaybetmemize sebep olmuş, İngilizlerle beraber yola çıkmış Said Nursi kılıklılar mı? Sizce hangisi şeytani?
"Çatışma ne kadar büyük olursa, zafer de bir o kadar büyük olur."

- George WASHINGTON -
Kullanıcı avatarı
Broker

Re: Kimler Masonları Sevmez?

Mesajgönderen eskimo » 10 Ağu 2017 13:03

facebook
twitter
gplus

Şeffaflılığı sevenler sanırım pek sevmez. Ayrıca belirli bir kast sistemi olan yapılar "itici" görünüyor.O yada bu şekilde "net" cinsel yada dini ayrım gözetip, demokratik görünen yapılar da "antipatik" görünüyor olabilir.

Özetle insanlar bilmediği, karanlık gördüğü bir sokağa girmek istemez ve şöyle bir yorum yapabilir:

"Bu sokağın ucu karanlık, hiç girmeyelim"
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen Broker » 10 Ağu 2017 17:34

facebook
twitter
gplus

eskimo yazdı:Şeffaflılığı sevenler sanırım pek sevmez. Ayrıca belirli bir kast sistemi olan yapılar "itici" görünüyor.O yada bu şekilde "net" cinsel yada dini ayrım gözetip, demokratik görünen yapılar da "antipatik" görünüyor olabilir.

Özetle insanlar bilmediği, karanlık gördüğü bir sokağa girmek istemez ve şöyle bir yorum yapabilir:

"Bu sokağın ucu karanlık, hiç girmeyelim"

Cinsel ayrım yok Sayın Eskimo, nedenini anlatmıştım. :) Dinler arasında da ayrım gözetmiyor, tek şart dinin olması, istersen uçan halılara inan. Zaten kardeşler arasında kutuplaşma, gerginlik oluşabilir diye düşünerek Loca içerisinde siyaset ve din konuşulmaz.

Sana katıldığım nokta ise kısmen gizli olduğu için insanları biraz ürkütmesi, zaman zaman antipati toplaması. İnsanlar bilinmeyenden hep korkmuştur.

Senin söylediklerini de anlıyorum. Senin Masonlara bakış açın toplumun sağlıklı kesiminin bakış açısı. Sağlıklı her harici böyle düşünür zaten. Mantıklı bir insan olduğun aşikar. Yanlış anlaşılmasın yani, laflarım sana ve senin gibi insanlara değil. Benim lafım Masonları bu kadar şeytanlaştırıp, kendi ülkesinin kurucusuna bile laf etme hakkını kendinde bulan, Cumhuriyet kurulduğundan beri gelişmeye takoz olmuş ve takoz olacak insanlaradır. Onlar insanları vatan haini, kafir ilan etmeyi pek severler. Dervişin fikri neyse zikri de o'dur tabii. :)

- George WASHINGTON -
Kullanıcı avatarı
Broker

Mesajgönderen Sahra » 12 Ağu 2017 14:06

facebook
twitter
gplus

Ben bir Deist olarak sevmiyorum. Nedeni de Eskimo'nun söylediği şeffaflık meselesi. Gerçi ben cart derneği, curt topluluğu, fırtpeace gibi oluşumlara da güvenmem.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Broker » 12 Ağu 2017 16:52

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:Ben bir Deist olarak sevmiyorum. Nedeni de Eskimo'nun söylediği şeffaflık meselesi. Gerçi ben cart derneği, curt topluluğu, fırtpeace gibi oluşumlara da güvenmem.

Zaten laflarım sayın Eskimo veya sizin gibi insanlar için geçerli değil :)

- George WASHINGTON -
Kullanıcı avatarı
Broker

Dön Yeni Dünya Düzeni