...

Tarihi araştırmaları ve olayları bu forumda paylaşabiliriz

...

Mesajgönderen Skywalker » 17 Ağu 2014 15:15

facebook
twitter
gplus

.
En son Skywalker tarafından 12 Eki 2014 16:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Skywalker

Re: Yavuz Sultan Selim'e Gönderilen 34 Mübarek Emanet

Mesajgönderen bir adem » 17 Ağu 2014 15:22

facebook
twitter
gplus

mısır seferine giderken bizim memlekette binlerce atamızı silahsızken kesmiş, yüzlerce yıldır hatay dörtyolda yavuz ismini vermiyorlarmış çocuklarına aileler amcam anlatır.
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Mesajgönderen Skywalker » 17 Ağu 2014 15:28

facebook
twitter
gplus

Bektaşi soydan gelen biri olarak söylüyorum, devlete haksız yere isyan eden kişi kim olursa olsun acımam. Tabi o donemde durumlar nasıldı bilmiyorum. Fakat Alevilerin çıkardığı bütün ayaklanmalar İran'ın desteklediği ayaklanmalardır. "Şah Kulu" var mesela. Şah'ın Kulu.
Skywalker

Mesajgönderen bir adem » 17 Ağu 2014 15:29

facebook
twitter
gplus

Skywalker yazdı:Bektaşi soydan gelen biri olarak söylüyorum, devlete haksız yere isyan eden kişi kim olursa olsun acımam. Tabi o donemde durumlar nasıldı bilmiyorum. Fakat Alevilerin çıkardığı bütün ayaklanmalar İran'ın desteklediği ayaklanmalardır. "Şah Kulu" var mesela. Şah'ın Kulu.

bizimkilerin iranla hiç alakası yok, http://ismailyigit4.blogspot.com/ blogunda özer bey diye geçer orada anlatmış katliamı. 40 bin türkmen diye anılanın 25 bine yakını(tahminen) bizim oralardan gitmiş.

bir adem

Mesajgönderen Skywalker » 17 Ağu 2014 15:35

facebook
twitter
gplus

Hmm anladım, o konuda bir bilgim yok maalesef.
Skywalker

Mesajgönderen Ebu Akeb » 18 Ağu 2014 04:27

facebook
twitter
gplus

bir adem yazdı:bizimkilerin iranla hiç alakası yok, http://ismailyigit4.blogspot.com/ blogunda özer bey diye geçer orada anlatmış katliamı. 40 bin türkmen diye anılanın 25 bine yakını(tahminen) bizim oralardan gitmiş.

Ehl-i Beyt'e en güzel sahip çıkan, en iyi koruyan Osmanlı devleti olmuştur. Ancak, Şah İsmail'in çıkardığı fitne fesat almış başını gitmiş, bütün Alevileri isyan ettirmiş. Yani arkasında İran desteği olmayan hiçbir Alevi isyanı yoktur. Hepsinin arkasında mutlaka İran vardır. Şah İsmail'in yaptığı gaddarlıklardan haberiniz vardır herhalde. Kendi adamlarını bile kaynar fıçılarda yaktı haşlayıp öldürdü. Size kalmış fakat ben yine de gördüğünüz başka kaynaklara inanmamanızı öneririm. Çünkü günümüzde bazı insanlar, sırf Alevilere yalakalık yapmak için kafalarından uydururlar birçok şeyi. Özellikle siyasetçiler bunu çok yapar. 3. Boğaz köprüsünün adı Yavuz Sultan Selim konulunca, büyük ihtimalle o dönemki tepkileri görmüşsünüzdür. Amaçları Alevilere destek olmak değil, yalakalık yapmak.
Ebu Akeb

Mesajgönderen bir adem » 18 Ağu 2014 04:32

facebook
twitter
gplus

olay alevilik degil menfaatti, safevi menfaati icin anadolu turkunu gazladi, osmanli da menfaati icin kesti. buradan da osmanliyi masum cikarmaya ugrasma cidden komik oluyor.

bir adem

Mesajgönderen Ebu Akeb » 18 Ağu 2014 04:51

facebook
twitter
gplus

bir adem yazdı:olay alevilik degil menfaatti, safevi menfaati icin anadolu turkunu gazladi, osmanli da menfaati icin kesti. buradan da osmanliyi masum cikarmaya ugrasma cidden komik oluyor.

Neden menfaati için kessin anlamadım? İsyan ettiler ayaklandılar hanedanı yıkmaya çalıştılar ve cezalarını çektiler bu kadar basit. Osmanlı bunu yaptı diye de gaddar oluyor demeçlerinden öyle mi? Masum çıkarmaya uğraşma diyorsun ya, bunu anlıyorum ben laflarından. Amma hümanistsin be. Duyan da seni Dünya İnsan Hakları savunucusu falan sanacak.
Ebu Akeb

Mesajgönderen bir adem » 18 Ağu 2014 12:53

facebook
twitter
gplus

Ebu Akeb yazdı:
bir adem yazdı:olay alevilik degil menfaatti, safevi menfaati icin anadolu turkunu gazladi, osmanli da menfaati icin kesti. buradan da osmanliyi masum cikarmaya ugrasma cidden komik oluyor.

Neden menfaati için kessin anlamadım? İsyan ettiler ayaklandılar hanedanı yıkmaya çalıştılar ve cezalarını çektiler bu kadar basit. Osmanlı bunu yaptı diye de gaddar oluyor demeçlerinden öyle mi? Masum çıkarmaya uğraşma diyorsun ya, bunu anlıyorum ben laflarından. Amma hümanistsin be. Duyan da seni Dünya İnsan Hakları savunucusu falan sanacak.

ulan silahsiz atalarimi kesmis adam, sen ne diyon allah askina. attigimi bi oku, her seyi ustadin bilmeyebilir

bir adem

Mesajgönderen Ebu Akeb » 18 Ağu 2014 13:54

facebook
twitter
gplus

bir adem yazdı:ulan silahsiz atalarimi kesmis adam, sen ne diyon allah askina. attigimi bi oku, her seyi ustadin bilmeyebilir

Benimle öyle ulan diye konuşma, üslubunu bil. Kardeş katlini başka konuda uzunca izah ettim, bir de bunun için uğraştırma beni. Aman sen Osmanlı'yı sevme, uzak dur hatta. Osmanlı'nın senin sevgine çok ihtiyacı vardı sanki.
Ebu Akeb

Sonraki

Dön Tarih