Selam Vermek...

Din ve Felsefe üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Selam Vermek...

Mesajgönderen BelginMelis » 07 Tem 2019 09:17

facebook
twitter
gplus

Bir selamla selamlandığınızda, siz ondan daha güzeliyle selam verin ya da aynıyla karşılık verin. Şüphesiz, Allah her şeyin hesabını tam olarak yapandır.
(NİSA SURESİ / 86)

Ey iman edenler, Allah yolunda adım attığınız (savaşa çıktığınız) zaman gerekli araştırmayı yapın ve size (İslam geleneğine göre) selam verene, dünya hayatının geçiciliğine istekli çıkarak: “Sen mü’min değilsin” demeyin. Asıl çok ganimet, Allah katındadır, bundan önce siz de böyle idiniz; Allah size lütufta bulundu. Öyleyse iyice açıklık kazandırın. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberi olandır.
(NİSA SURESİ / 94)

Ey iman edenler, evlerinizden başka evlere, yakınlık kurup (izin almadan) ve (ev halkına) selam vermeden girmeyin. Bu sizin için daha hayırlıdır; umulur ki öğüt alıp düşünürsünüz.
(NUR SURESİ / 27)

O Rahman (olan Allah)ın kulları, yeryüzü üzerinde alçak gönüllü olarak yürürler ve cahiller kendileriyle muhatap oldukları zaman “Selam” derler.
(FURKAN SURESİ / 63)

Evlere girdiğiniz vakit, Allah tarafından kutlu, güzel bir yaşama dileği olarak birbirinize selam verin. İşte Allah, size ayetleri böyle açıklar, umulur ki aklınızı kullanırsınız.
(NUR SURESİ / 61)

İman edip salih amellerde bulunanlar, Rablerinin izniyle altından ırmaklar akan, içinde ebedi kalacakları cennetlere konulmuşlardır. Orada birbirlerine olan dirlik temennileri: “Selam“dır.
(İBRAHİM SURESİ / 23)

Bizim ayetlerimize iman edenler sana geldiklerinde, onlara de ki: “Selam olsun size. Rabbiniz rahmeti kendi üzerine yazdı ki, içinizden kim bir cehalet sonucu bir kötülük işler sonra tevbe eder ve (kendini) ıslah ederse şüphesiz, O, bağışlayandır, esirgeyendir.”
(EN’AM SURESİ / 54)

selamlar...
BelginMelis
 
Mesajlar: 2
Kayıt: 17 Şub 2019 11:38

Re: Selam Vermek...

Mesajgönderen Sahra » 08 Tem 2019 13:27

facebook
twitter
gplus

Sana da selamlar. Hoşgeldin.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra
 
Mesajlar: 10976
Kayıt: 11 Tem 2013 11:09

Re: Selam Vermek...

Mesajgönderen eskimo » 09 Tem 2019 11:18

facebook
twitter
gplus

Selam BelginMelis.
Kullanıcı avatarı
eskimo
 
Mesajlar: 2609
Kayıt: 22 Haz 2013 22:57


Dön Din & Felsefe
cron