VekilSiz Meclis Basın Bildirisi

Forum kuralları, yönetimden duyuruları bu başlıkta bulabilirsiniz

VekilSiz Meclis Basın Bildirisi

Mesajgönderen eskimo » 29 Haz 2013 00:57

facebook
twitter
gplus

KUTUPLAŞMIYORUZ, UZLAŞIYORUZ!

Mayıs sonunda Gezi Parkı’nı savunmak üzere İstanbul’da başlayan protestolar; tüm yurt geneline ve hatta yurt dışına yayılmıştır. Olaylar sürerken her kesimden sorumluluk sahibi bireylerin katkılarıyla; üzerinde kafa yorulması gereken yeni sorular ortaya çıkmıştır. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülen en kapsamlı halk hareketi olan bu hareket, sosyal medyanın yoğun kullanımıyla daha etkin hale gelmiştir. Hareketin tabanını ise bu medyayı çokça kullanan, akademik yanını geliştirmiş gençler oluşturmuştur.

Parklarda süren forumlar ve sosyal medyada yayılan fikir alışverişleri, bu soruların özgürce ve etraflıca paylaşılabileceği tarafsız ve her kesimden bireye açık bir iletişim ağının ihtiyacını ortaya koymaktadır. Biz de bu ihtiyaçtan yola çıkarak toplandık ve “vekilsizmeclis.com” adlı bir site kurduk. Vekilsizmeclis.com; herhangi bir kitle örgütü, siyasal oluşum veya sivil toplum inisiyatifine bağlı olmayan, maddi çıkar amacı gütmeyen, gönüllülerin maddi, manevi katkıları ile kurulmuş, bağımsız ve halka açık bir forumdur. Sitemizin amacı; toplumumuzda giderek keskinleşen kutuplaşma ve ötekileştirmeyi törpüleyecek; ortak çıkarlarımızı ve birlikte daha huzurlu, güvenli yaşamanın yollarını arayacak uzlaşım ortamlarına bir yenisini eklemektir.

Vatanına ve geleceğine karşı sorumluluk hisseden her yurttaşımızı; kültür, siyaset, politika, inanç, felsefe, sosyoloji, sanat, gündem ve başka birçok konudaki çalışmalarını, görüşlerini paylaşmaları için sitemize davet ediyoruz. Sosyal medyanın uzlaştırıcı etkisini birlikte görelim!


Saygılarımızla,

VekilSiz Meclis
Kullanıcı avatarı
eskimo
 
Mesajlar: 2612
Kayıt: 22 Haz 2013 22:57

Dön Forum Kuralları, Yönetimden duyurular
cron